50Η ΤΑΚΤΙΚΗ ΔΗΜΟΣΙΑ ΣΥΝΕΔΡΙΑΣΗ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΗΣ ΕΠΙΤΡΟΠΗΣ

ΒΟΛΟΣ  12/8/2022

Σας προσκαλούμε να παραβρεθείτε στην 50η ΤΑΚΤΙΚΗ Δημόσια συνεδρίαση της Οικονομικής Επιτροπής, η οποία θα διεξαχθεί ΔΙΑ ΖΩΣΗΣ - σύμφωνα με τις διατάξεις του άρθρου 78 του Ν.4954/2022 «Λήψη αποφάσεων συλλογικών οργάνων Ο.Τ.Α. α’ βαθμού και διοικητικών συμβουλίων εποπτευόμενων νομικών τους προσώπων κατά το διάστημα ισχύος των μέτρων αποφυγής της διάδοσης του κορωνοϊού COVID-19 - την Τετάρτη, 17 Αυγούστου 2022 και ώρα 13:00 στο Δημαρχείο Βόλου, με τα εξής θέματα ημερήσιας διάταξης.

Α/Α    ΠΕΡΙΓΡΑΦΗ ΘΕΜΑΤΟΣ

1. Έγκριση πρακτικού Γ'  Φάσης του ανοικτού δημόσιου ηλεκτρονικού διαγωνισμού για «Αποχιονισμό οδών – κοινοχρήστων χώρων – Δημοτικών Ενοτήτων ∆ήμου Βόλου» συνολικού ενδεικτικού προϋπολογισμού 151.342,00€ συμπεριλαμβανομένου του Φ.Π.Α.

2. Λήψη απόφασης σχετικά με την έγκριση τεχνικών προδιαγραφών και κατάρτιση όρων διακήρυξης  για την διενέργεια ανοικτού δημόσιου ηλεκτρονικού διαγωνισμού για την υπηρεσία «Αφή κανδηλιών και καθαριότητας μνημάτων στο Κοιμητήριο “Κούκος” της Διεύθυνσης Κοιμητηρίων του Δήμου Βόλου», ενδεικτικού συνολικού προϋπολογισμού δαπάνης 84.992,08€ συμπεριλαμβανομένου του ΦΠΑ.

3. Λήψη απόφασης για μετάθεση του συμβατικού  χρόνου φόρτωσης παράδοσης των υλικών της με αριθ. Πρωτ: 59222/8-8-2022 σύμβασης, της επιχείρησης «E.ΤΖΟΥΜΕΡΚΙΩΤΗ & ΣΙΑ Ε.Ε.» για την Προμήθεια ειδών ατομικής προστασίας, σύμφωνα με την υπ’αριθ.πρωτ.:59898/10-8-2022 αίτηση της πιο πάνω επιχείρησης.

4.  Υποβολή πρακτικού ελέγχου δικαιολογητικών κατακύρωσης του προσωρινού αναδόχου του έργου «Συντήρηση πλακοστρώσεων πεζοδρομίων και κοινοχρήστων χώρων  έτους 2021».

5.  Υποβολή πρακτικού ελέγχου δικαιολογητικών κατακύρωσης του προσωρινού αναδόχου του έργου «ΣΥΝΤΗΡΗΣΗ ΚΑΛΝΤΕΡΙΜΙΩΝ ΚΑΙ ΠΛΑΚΟΣΤΡΩΤΩΝ ΚΟΙΝΟΧΡΗΣΤΩΝ ΧΩΡΩΝ ΔΗΜΟΤΙΚΩΝ ΕΝΟΤΗΤΩΝ ΠΛΗΝ ΒΟΛΟΥ ΚΑΙ Ν. ΙΩΝΙΑΣ ΕΤΟΥΣ 2021».

6.  Υποβολή πρακτικού ηλεκτρονικής αποσφράγισης και αξιολόγησης προσφορών του διαγωνισμού του έργου «ΣΥΝΤΗΡΗΣΕΙΣ ΔΡΟΜΩΝ Δ.Ε. ΒΟΛΟΥ –Ν. ΙΩΝΙΑΣ ΕΤΟΥΣ 2022».

7.  Υποβολή πρακτικού ηλεκτρονικής αποσφράγισης και αξιολόγησης προσφορών του διαγωνισμού του έργου «ΣΥΝΤΗΡΗΣΕΙΣ ΔΡΟΜΩΝ Δ.Ε. ΠΛΗΝ ΒΟΛΟΥ –Ν. ΙΩΝΙΑΣ ΕΤΟΥΣ 2022».

8.  Υποβολή πρακτικού ηλεκτρονικής αποσφράγισης και αξιολόγησης προσφορών του διαγωνισμού του έργου «ΑΠΟΚΑΤΑΣΤΑΣΕΙΣ ΚΑΙ ΑΣΦΑΛΤΟΣΤΡΩΣΕΙΣ ΔΡΟΜΩΝ Δ.Ε. ΒΟΛΟΥ – Ν. ΙΩΝΙΑΣ ΕΤΟΥΣ 2022».

9.  Λήψη απόφασης κατάρτισης των όρων και σύνταξης της διακήρυξης του έργου: «ΕΡΓΑΣΙΕΣ ΧΡΩΜΑΤΙΣΜΟΥ ΣΧΟΛΙΚΩΝ ΚΤΙΡΙΩΝ ΕΤΟΥΣ 2022».

ΝΟΜΙΚΑ ΘΕΜΑΤΑ

10.  Άσκηση ή μη έφεσης για την ακύρωση των με αριθμό Α439/2022 και Α438/2022 αποφάσεων του Διοικητικού Πρωτοδικείου Βόλου – Τμήμα Β’ Τριμελές.

ΝΟΜΙΚΑ ΠΡΟΣΩΠΑ

11.  Έγκριση της αριθμ. 135/2022 απόφασης του Δ.Ο.Ε.Π.Α.Π.-ΔΗ.ΠΕ.ΘΕ. Δήμου Βόλου σχετικά με την 5η αναμόρφωση προϋπολογισμού έτους 2022.

ΖΕΡΒΑΣ ΑΝΔΡΕΑΣ

Τετάρτη, 17 Αύγουστος, 2022