63Η ΤΑΚΤΙΚΗ ΔΗΜΟΣΙΑ ΣΥΝΕΔΡΙΑΣΗ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΗΣ ΕΠΙΤΡΟΠΗΣ

ΒΟΛΟΣ 23/11/2017

Σας προσκαλούμε να παραβρεθείτε στην 63η ΤΑΚΤΙΚΗ Δημόσια συνεδρίαση της Οικονομικής Επιτροπής την Δευτέρα, 27 Νοεμβρίου 2017 και ώρα 13:00 στο Δημαρχείο Βόλου, με τα εξής θέματα ημερήσιας διάταξης.

1. Λήψη απόφασης ανατροπής ανάληψης υποχρέωσης.
2. Λήψη απόφασης σχετικά με την αναμόρφωση του προϋπολογισμού του Δήμου οικονομικού έτους 2017.
3. Λήψη απόφασης για την έγκριση δαπανών και διάθεση πιστώσεων προϋπολογισμού οικονομικού έτους 2017.
4. Λήψη απόφασης για την "Ανάληψη πολυετούς υποχρέωσης για την διεξαγωγή διεθνούς ηλεκτρονικού διαγωνισμού για την προμήθεια υγρών καυσίμων, λιπαντικών και πρόσθετων για τα έτη 2017-2020".
5. Λήψη απόφασης για την ανάληψη πολυετούς υποχρέωσης για την εκτέλεση της προμήθειας τροφίμων για τις ανάγκες της Διεύθυνσης Κοινωνικής Προστασίας του Δήμου Βόλου (του Ξενώνα Κακοποιημένων Γυναικών και του Κοινωνικού Παντοπωλείου) & προμήθειας φρέσκου γάλακτος δικαιούχων εργαζομένων του ΔΗΜΟΥ ΒΟΛΟΥ διάρκειας ενός (1) έτους».
6. Ανάληψη πολυετούς υποχρέωσης για την λειτουργία της Στέγης Υποστηριζόμενης Διαβίωσης σε κτίριο της πρώην παιδόπολης Αγριάς με ανοικτό δημόσιο ηλεκτρονικό διαγωνισμό για τα έτη 2017-2018.
7. Έγκριση της Τεχνικής Έκθεσης και κατάρτιση όρων διακήρυξης για την διενέργεια ανοικτού δημόσιου ηλεκτρονικού διαγωνισμού, για την λειτουργία της Στέγης Υποστηριζόμενης Διαβίωσης σε κτίριο της πρώην Παιδόπολης Αγριάς» διάρκεια ενός (1) έτους από την υπογραφή της σύμβασης.
8. Λήψη απόφασης σχετικά με την «Έγκριση του πρακτικού της πλειοδοτικής δημοπρασίας για την εκμίσθωση του ισόγειου δημοτικού καταστήματος που βρίσκεται στην Πλατεία των Γλαφυρών Δ.Ε. Ν.Ιωνίας Βόλου»

9. Συγκρότηση Επιτροπής Διαγωνισμού του έργου «ΠΟΛΥΟΡΟΦΟ ΚΤΙΡΙΟ ΣΤΑΘΜΕΥΣΗΣ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΩΝ ΣΤΗ ΔΙΑΣΤΑΥΡΩΣΗ ΤΩΝ ΟΔΩΝ ΔΗΜΗΤΡΙΑΔΟΣ – ΦΙΛΕΛΛΗΝΩΝ» προϋπολογισμού 10.400.000,00€ συμπεριλαμβανομένου του ΦΠΑ σύμφωνα με το άρθρο 221 του Ν.4412/2016 της Δ/νσης Τεχνικών Υπηρεσιών.

ΝΟΜΙΚΑ ΘΕΜΑΤΑ
10. Χορήγηση εντολής και πληρεξουσιότητας για την αντίκρουση της από 12/6/2017 αγωγής του Κλεάνθη Σαμαρτζή του Ευαγγέλου.

ΖΕΡΒΑΣ ΑΝΔΡΕΑΣ

Δευτέρα, 27 Νοέμβριος, 2017