67Η ΤΑΚΤΙΚΗ ΔΗΜΟΣΙΑ ΣΥΝΕΔΡΙΑΣΗ ΤΗΣ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΗΣ ΕΠΙΤΡΟΠΗΣ

ΒΟΛΟΣ  20/10/2023

Σας προσκαλούμε να παραβρεθείτε στην 67η ΤΑΚΤΙΚΗ Δημόσια συνεδρίαση της Οικονομικής Επιτροπής η οποία θα διεξαχθεί δια ζώσης  την Τετάρτη, 25 Οκτωβρίου 2023 και ώρα 13:00 στο Δημαρχείο Βόλου, με τα εξής θέματα ημερήσιας διάταξης.

Α/Α   ΠΕΡΙΓΡΑΦΗ ΘΕΜΑΤΟΣ

1     Λήψη απόφασης για την 27η αναμόρφωση προϋπολογισμού του Δήμου οικονομικού έτους 2023.

2     Λήψη απόφασης για την έγκριση πρακτικού της Γ΄ Φάσης (ελέγχου δικαιολογητικών κατακύρωσης του προσωρινού αναδόχου του διαγωνισμού για την «Aσφάλιση οχημάτων, μηχανημάτων και μοτοποδηλάτων του Δήμου Βόλου, για το διάστημα δύο ετών».

3     Λήψη απόφασης σχετικά με την έγκριση των δαπανών και των δικαιολογητικών που πληρώθηκαν από την πάγια προκαταβολή του Προέδρου της Τ.Κ.  Άλλης Μεριάς Γεωργαλή Χρήστου.

4     Λήψη απόφασης σχετικά με την έγκριση των δαπανών και των δικαιολογητικών που πληρώθηκαν από την πάγια προκαταβολή του Προέδρου της Τ.Κ.  Αγίου Ονουφρίου Κοσκινά  Αντωνίου.

5     Λήψη απόφασης σχετικά με την έγκριση των δαπανών και των δικαιολογητικών που πληρώθηκαν από την πάγια προκαταβολή του Προέδρου της Δ.Κ. Διμηνίου Στρούγκη Ιωάννη.

6     Λήψη απόφασης για την παραχώρηση μέρους της πλατείας Ρήγα Φεραίου για τη λειτουργία Χριστουγεννιάτικου Θεματικού Πάρκου 2023-2024.

7     Λήψη απόφασης για την έγκριση μελέτης με τίτλο: «Εργασίες απόφραξης φρεατίων, σιφονιών κτλ. Σε σχολικές εγκαταστάσεις του Δήμου Βόλου».

Δ/ΝΣΗ ΤΟΠ. ΟΙΚ. ΑΝΑΠΤΥΞΗΣ

8     Λήψη απόφασης σχετικά με την έγκριση συμμετοχής του Δήμου Βόλου σε Τουριστική Έκθεση  Εσωτερικού (Θεσσαλονίκη) κατά το δεύτερο εξάμηνο του έτους 2023 και εξειδίκευση διάθεσης πίστωσης οικονομικού προϋπολογισμού έτους  2023.

ΝΟΜΙΚΑ ΘΕΜΑΤΑ

9     Άσκηση ή μη έφεσης κατά της αριθμ. Α502/2023 απόφασης  του Διοικητικού Πρωτοδικείου Βόλου, τμήμα Β’ Μονομελές.

10    Χορήγηση εντολής και πληρεξουσιότητας για απόκρουση της με αρ. καταθ. 98/2023 αγωγής στο Ειρηνοδικείο Βόλου.

ΖΕΡΒΑΣ ΑΝΔΡΕΑΣ

Τετάρτη, 25 Οκτώβριος, 2023