7Η ΤΑΚΤΙΚΗ ΔΗΜΟΣΙΑ ΣΥΝΕΔΡΙΑΣΗ ΕΠΙΤΡΟΠΗΣ ΠΟΙΟΤΗΤΑΣ ΖΩΗΣ

ΒΟΛΟΣ 5/4/2019

Σας προσκαλούμε να παραβρεθείτε στην 7η ΤΑΚΤΙΚΗ Δημόσια συνεδρίαση της Επιτροπής Ποιότητας Ζωής την Πέμπτη, 11 Απριλίου 2019 και ώρα 13:00 στο Δημαρχείο Βόλου, με τα εξής θέματα ημερήσιας διάταξης.

Δ/ΝΣΗ ΒΙΩΣΙΜΗΣ ΚΙΝΗΤΙΚΟΤΗΤΑΣ
1. Λήψη απόφασης για τον καθορισμό θέσης στάθμευσης ΑΜΕΑ στην οδό Σταθά 8, στο Βόλο.
2. Λήψη απόφασης για τον καθορισμό θέσης στάθμευσης ΑΜΕΑ στην οδό Μάγιερ - Αναγνωσταρά, στο Βόλο.
3. Λήψη απόφασης για τον καθορισμό θέσης στάθμευσης ΑΜΕΑ στην οδό Σταθά 149, στο Βόλο.
4. Λήψη απόφασης για τον καθορισμό θέσης στάθμευσης ΑΜΕΑ στην οδό Ιόλης 7, στο Βόλο.
5. Λήψη απόφασης για τον καθορισμό θέσης στάθμευσης ΑΜΕΑ στην οδό Μεταμορφώσεως 28, στο Βόλο.
6. Λήψη κανονιστικής απόφασης κυκλοφοριακών ρυθμίσεων για τον χαρακτηρισμό οδών ως ήπιας κυκλοφορίας στη Νέα Αγχίαλο περιμετρικά του Ι.Ν. Αγ. Ραφαήλ - Νικολάου - Ειρήνης και Κοιμήσεως της Θεοτόκου.
7. Γνωμοδότηση για τη μετακίνηση υπαίθριων τηλεπικοινωνιακών καμπινών της VODAFONE.

Δ/ΝΣΗ ΠΡΑΣΙΝΟΥ
8. Λήψη απόφασης για την κοπή ενός δένδρου επί της οδού Ρήγα Φεραίου 35 στη Δημοτική Ενότητα Αγριάς του Δήμου Βόλου, κατόπιν αίτησης της κας Καλαντζή Κωνσταντίνας.

Δ/ΝΣΗ ΥΠΗΡΕΣΙΑΣ ΔΟΜΗΣΗΣ
9. Λήψη απόφασης για αποζημίωση από την κυρωμένη 2/99 Πράξης Εφαρμογής του Ν.Α. τομέα του σχεδίου πόλης Αγριάς της Δ.Ε. Αγριάς του Δήμου Βόλου για την ιδιοκτησία Γκαρέλια Βασιλική του Χρήστου, χήρα Σκεπιτάρη Δήμου.

Επιτροπής Ποιότητας Ζωής

ΜΠΑΤΖΙΑΚΑΣ ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΣ