7Η ΤΑΚΤΙΚΗ ΔΗΜΟΣΙΑ ΣΥΝΕΔΡΙΑΣΗ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΗΣ ΕΠΙΤΡΟΠΗΣ

ΒΟΛΟΣ   2/2/2023

Σας προσκαλούμε να παραβρεθείτε στην 7η ΤΑΚΤΙΚΗ Δημόσια συνεδρίαση της Οικονομικής Επιτροπής η οποία θα διεξαχθεί ΔΙΑ ΖΩΣΗΣ - σύμφωνα με τις διατάξεις του άρθρου 78 του Ν.4954/2022 «Λήψη αποφάσεων συλλογικών οργάνων Ο.Τ.Α. α’ βαθμού και διοικητικών συμβουλίων εποπτευόμενων νομικών τους προσώπων κατά το διάστημα ισχύος των μέτρων αποφυγής της διάδοσης του κορωνοϊού COVID-19 -  την Δευτέρα, 6 Φεβρουαρίου 2023 και ώρα 13:00 στο Δημαρχείο Βόλου , με τα εξής θέματα ημερήσιας διάταξης.

Α/Α    ΠΕΡΙΓΡΑΦΗ ΘΕΜΑΤΟΣ

1.  Λήψη απόφασης για την 2η αναμόρφωση (διαπιστωτικού χαρακτήρα)του προϋπολογισμού του Δήμου οικονομικού έτους 2023.

2.  Λήψη απόφασης για την   “ Προέγκριση δαπανών τμήματος δημοσίων σχέσεων.”

3.  Λήψη Απόφασης για την Έγκριση Μετακίνησης της Δημοτικής Συμβούλου Βόλου και Άμισθης Αντιδημάρχου Τουρισμού Γεωργίας Μποντού Τοκαλή στο πλαίσιο συμμετοχής του Δήμου Βόλου στη Διεθνή Έκθεση Τουρισμού «TTR 2023» στo Βουκουρέστι της Ρουμανίας.

4.  Λήψη Απόφασης για την Έγκριση Μετακίνησης της Δημοτικής Συμβούλου Βόλου και Άμισθης Αντιδημάρχου Τουρισμού Γεωργίας Μποντού Τοκαλή στο πλαίσιο συμμετοχής του Δήμου Βόλου στη  Διεθνή Έκθεση Τουρισμού «ΙΜΤΜ 2023» στο Τελ Αβίβ του Ισραήλ.

5.  Λήψη απόφασης σχετικά με την έγκριση της μελέτης και κατάρτιση όρων διακήρυξης για την διενέργεια ανοικτού δημόσιου ηλεκτρονικού διαγωνισμού, για την «Ναυαγοσωστική κάλυψη πολυσύχναστων παραλιών και Υποστήριξη ακτών βραβευμένων με Γαλάζια σημαία -μη πολυσύχναστων- με υπεύθυνους ακτής και οριοθέτηση τους εντός των ορίων του Δήμου Βόλου έτους 2023».

6.  Λήψη απόφασης σχετικά με την «Κατάρτιση όρων  διεξαγωγής δημοπρασίας για την εκμίσθωση έξι (6)  ελαιοπεριβόλων στην Τοπική Κοινότητα Αγίου Λαυρεντίου Δ.Ε.Αρτέμιδας.

7.  Λήψη απόφασης για την υποβολή πρακτικού Γνωμοδότησης Επιτροπής Διαγωνισμού για το διαγωνισμό του έργου «ΣΥΝΤΗΡΗΣΗ ΠΛΑΚΟΣΤΡΩΣΕΩΝ ΠΕΖΟΔΡΟΜΙΩΝ ΚΑΙ ΚΟΙΝΟΧΡΗΣΤΩΝ ΧΩΡΩΝ ΕΤΟΥΣ 2022».

8.  Λήψη απόφασης για την συγκρότηση Επιτροπής Διαγωνισμού Έργων της Δ/νσης Τεχνικών Υπηρεσιών έτους 2023.

9.  Λήψη απόφασης Συγκρότησης Ομάδας Εργασίας για την αντιμετώπιση ειδικών θεμάτων που αφορούν τις ασυνήθιστα χαμηλές προσφορές στη διαδικασία σύναψης σύμβασης έργων έτους 2023.

ΝΟΜΙΚΑ ΘΕΜΑΤΑ

10.  Λήψη απόφασης για την αναγγελία απαιτήσεων σε διενεργούμενο στις 10-05-2023 αναγκαστικό πλειστηριασμό ακινήτου.

ΖΕΡΒΑΣ ΑΝΔΡΕΑΣ

Δευτέρα, 6 Φεβρουάριος, 2023