8Η ΤΑΚΤΙΚΗ ΔΗΜΟΣΙΑ ΣΥΝΕΔΡΙΑΣΗ ΤΗΣ ΕΠΙΤΡΟΠΗΣ ΠΟΙΟΤΗΤΑΣ ΖΩΗΣ

ΒΟΛΟΣ 13/4/2017

Για συνεδρίαση Επιτροπής Ποιότητας Ζωής

Σας προσκαλούμε να παραβρεθείτε στην 8η ΤΑΚΤΙΚΗ Δημόσια συνεδρίαση της Επιτροπής Ποιότητας Ζωής την Πέμπτη, 20 Απριλίου 2017 και ώρα 13:00 στο Δημαρχείο Βόλου , με τα εξής θέματα ημερήσιας διάταξης.

Δ/ΝΣΗ ΤΟΠΙΚΗΣ ΟΙΚ/ΚΗΣ ΑΝΑΠΤΥΞΗΣ
1 Ανάκληση άδειας ίδρυσης και λειτουργίας καταστήματος (ΤΡΙΚΑΛΙΝΟΥ ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ)-από αναβολή υπ' αριθ.357/2016 απόφαση-.
2 Ανάκληση άδειας ίδρυσης και λειτουργίας καταστήματος (ΧΑΤΖΗΚΩΤΟΥΛΑ ΙΩΑΝΝΑ) -από αναβολή υπ' αριθ.61/2017 απόφαση-.
3 Ανάκληση άδειας ίδρυσης και λειτουργίας καταστήματος (ΑΠΟΣΤΟΛΙΔΗΣ ΔΗΜΟΣΘΕΝΗΣ ΜΟΝΟΠΡΟΣΩΠΗ Ε.Π.Ε.).
4 Ανάκληση άδειας ίδρυσης και λειτουργίας καταστήματος (ΤΣΙΝΤΡΟΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ & ΣΙΑ Ο.Ε.).

Δ/ΝΣΗ ΠΡΑΣΙΝΟΥ
5 Λήψη απόφασης για την κοπή ενός δέντρου (Πλάτανος) που βρίσκεται σε δημοτικό χώρο στον Άγιο Λαυρέντιο, κατόπιν αίτησης της κ. Αικατερίνης Κουτσιανή.

Δ/ΝΣΗ ΥΠΗΡΕΣΙΑΣ ΔΟΜΗΣΗΣ
6 Λήψη απόφασης επί της ισχύος της υπ' αρ. 296/12 Απόφασης της Επιτροπής Ποιότητας Ζωής και της υπ' αρ. 789/12 Κανονιστικής Απόφασης Δ.Σ. Βόλου, που αφορά στην εγκατάσταση σταθμών βάσης κεραιών κινητής τηλεφωνίας στο Πολεοδομικό Συγκρότημα Βόλου.
7 Τροποποίηση του ρυμοτομικού σχεδίου στο Ο.Τ. 246α της Δημοτικής Ενότητας Ν. Ιωνίας του Ενιαίου Δήμου Βόλου με μετατροπή της ισχύουσας σήμερα χρήσης "Χώρος για ανέγερση κτιρίου ΟΤΕ" σε "Κέντρο Πόλης (Πολεοδομικό Κέντρο)".
8 Λήψη απόφασης για την έγκριση συμψηφισμού αποζημίωσης λόγω ρυμοτόμησης με την εισφορά σε χρήμα της "Ν. ΛΕΒΕΝΤΕΡΗΣ Α.Ε." εντός της 2/97 Π.Ε. στην περιοχή Νέο Δέλτα της Δ.Ε. Ν. Ιωνίας του Δήμου Βόλου.

Επιτροπής Ποιότητας Ζωής

ΖΑΡΚΑΔΑΣ-ΒΕΡΓΗΣ ΑΠΟΣΤΟΛΟΣ