9Η ΤΑΚΤΙΚΗ ΔΗΜΟΣΙΑ ΣΥΝΕΔΡΙΑΣΗ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΗΣ ΕΠΙΤΡΟΠΗΣ

ΒΟΛΟΣ 14/2/2019

Σας προσκαλούμε να παραβρεθείτε στην 9η ΤΑΚΤΙΚΗ Δημόσια συνεδρίαση της Οικονομικής Επιτροπής την Δευτέρα, 18 Φεβρουαρίου 2019 και ώρα 13:00 στο Δημαρχείο Βόλου , με τα εξής θέματα ημερήσιας διάταξης.

1. Λήψη απόφασης σχετικά με την «Σύσταση πάγιας προκαταβολής για τους Προέδρους των Δημοτικών και Τοπικών Κοινοτήτων του Δήμου Βόλου για το έτος 2019».
2. Λήψη απόφασης σχετικά με την «Σύσταση και ορισμό υπολόγων υπαλλήλων διαχειριστών Πάγιας Προκαταβολής του Δήμου Βόλου για το έτος 2019».
3. Υποβολή Πρακτικού του Ανοικτού Διεθνούς Ηλεκτρονικού Διαγωνισμού για «Προμήθεια κάδων απορριμμάτων διαφόρων ειδών , του Δήμου Βόλου, ενδεικτικού συνολικού προϋπολογισμού δαπάνης 879.780,00€ συμπεριλαμβανομένου του Φ.Π.Α.».
4. Υποβολή 3ου Πρακτικού – Αποσφράγιση φακέλου δικαιολογητικών κατακύρωσης του Ανοιχτού Δημόσιου Ηλεκτρονικού Διαγωνισμού για εργασίες με τίτλο “Βοτάνισμα εντός πολεοδομικού συγκροτήματος Βόλου - Νέας Ιωνίας και καθαρισμός περιαστικών δασών και περιαστικού πρασίνου”.
5. Λήψη απόφασης σχετικά με την έγκριση της μελέτης και κατάρτιση όρων διακήρυξης για την διενέργεια ανοικτού δημόσιου ηλεκτρονικού διαγωνισμού, για την «Ναυαγοσωστική κάλυψη πολυσύχναστων παραλιών του Δήμου Βόλου».

6. Λήψη απόφασης κατάρτισης των όρων και σύνταξης της διακήρυξης του έργου «ΚΑΤΑΣΚΕΥΕΣ ΟΔΩΝ ΕΤΟΥΣ 2019».
7. Λήψη απόφασης κατάρτισης των όρων και σύνταξης της διακήρυξης του έργου «ΣΥΝΤΗΡΗΣΗ ΚΑΛΝΤΕΡΙΜΙΩΝ ΚΑΙ ΠΛΑΚΟΣΤΡΩΤΩΝ ΚΟΙΝΟΧΡΗΣΤΩΝ ΧΩΡΩΝ ΔΗΜΟΤΙΚΩΝ ΕΝΟΤΗΤΩΝ ΠΛΗΝ ΒΟΛΟΥ ΚΑΙ Ν. ΙΩΝΙΑΣ ΕΤΟΥΣ 2019».

Δ/ΝΣΗ ΠΡΑΣΙΝΟΥ
8. Λήψη απόφασης σχετικά με τον «Εξώδικο συμβιβασμό επί αιτήματος του κ. Σωτηρίου Πετσιμέρη για υλικές ζημιές του οχήματος με αριθμό κυκλοφορίας ΡΑΟ 5232 μάρκας OPEL ZAFIRA».

ΝΟΜΙΚΑ ΘΕΜΑΤΑ
9. Έγκριση άσκησης αγωγής κατά της ανώνυμης εταιρείας με την επωνυμία « Ανώνυμος Γενική Εταιρεία Τσιμέντων Ηρακλής» ( ΑΓΕΤ ΗΡΑΚΛΗΣ) και χορήγηση εντολής και πληρεξουσιότητας για τη συζήτησή της.
10. Έγκριση άσκησης αγωγής -Παροχή εντολής και πληρεξουσιότητας.
11. Λήψη απόφασης για την άσκηση αναίρεσης κατά της υπ’ αριθμ. 390/2018 τελεσίδικης απόφασης του Μονομελούς Εφετείου Λάρισας.

ΖΕΡΒΑΣ ΑΝΔΡΕΑΣ

Δευτέρα, 18 Φεβρουάριος, 2019