ΑΔΕΣΠΟΤΑ ΣΤΗ ΜΑΚΡΙΝΙΤΣΑ

Ως πότε θα περιφέρονται τα αδέσποτα στη ΜΑΚΡΙΝΙΤΣΑ και θα επιτίθονται στους επισκέπτες της περιοχής. Άρρωστα, πεινασμένα και επιθετικά πολλαπλασιάζονται και αδιαφορούν όλοι. Έχω και εγώ σκύλο και ακολουθώ τα προβλεπόμενα από την νομοθεσία! Εσείς ως Δήμος τι υποχρέωση έχετε???? Πότε θα εφαρμόσετε αυτά που προβλέπει ο Νόμος?

Ένα Σχόλιο στο "ΑΔΕΣΠΟΤΑ ΣΤΗ ΜΑΚΡΙΝΙΤΣΑ"

Προς κ. Αλέξανδρο Μακρή
    Σχετικά με ανάρτησή σας στην ιστοσελίδα του Δήμου Βόλου με τίτλο αιτήματος < <Αδέσποτα στη Μακρινίτσα>> κι αριθμό 2922, σας ενημερώνουμε ότι λάβαμε το μήνυμά σας στις 22/05/2019. Την ίδια ημέρα με το Δ.Υ. 233131/2019 έγγραφό μας διαβιβάσαμε το αίτημά σας στη Δ/νση Κοινωνικής Προστασίας και αναμένουμε ενέργειες της υπηρεσίας.