Αγέλη αδέσποτων σκυλιών

Στη Σέκερη ανάμεσα στο πανεπιστήμιο και τα ΚΤΕΛ έχουν μαζευτεί 7-8 σκυλιά τα οποία κυκλοφορούν στην ευρύτερη περιοχή. Χτες τη νύχτα ήταν πάνω στο γεφυράκι ανάμεσα στα ΚΤΕΛ και το Πανεπιστήμιο.
Το πρόβλημα είναι τη νύχτα που εκεί που περπατάς αρχίζουν να σε γαυγίζουν και κινούνται επιθετικά προς τα εσένα.
Είναι αδιανόητο σε μια σύγχρονη πόλη να υπάρχουν αγέλες αδέσποτων, και να φοβάσαι να κυκλοφορήσεις τη νύχτα, πόσο μάλλον γύρω από πανεπιστημιακό χώρο.
Πριν λίγα χρόνια είχαν δαγκάσει το Κοσμήτωρα της Πολυτεχνικής σχολής.
Θα περιμένουμε να συμβούν και άλλα περιστατικά με φοιτητή/τρια για να αντιδράσουμε;
Πιστεύω ότι ο Δήμος οφείλει να μαζέψει τα σκυλιά και να διαλύσει τις αγέλες.
Σας ευχαριστώ.

Ένα Σχόλιο στο "Αγέλη αδέσποτων σκυλιών"

Προς κ. Χρήστο Παπακωνσταντίνου
    Σχετικά με ανάρτησή σας στην ιστοσελίδα του Δήμου Βόλου με αριθμό αιτήματος
    » Αγέλη αδέσποτων σκυλιών» κι αριθμό 3345 σας ενημερώνουμε ότι λάβαμε το μήνυμά σας στις 01/10/2019. Την ίδια ημέρα με το Δ.Υ 271379/2019 έγγραφό μας διαβιβάσαμε το αίτημά σας στη Δ/νση Κοινωνικής Προστασίας και αναμένουμε ενέργειες της υπηρεσίας.