Πρόταση Καταγγελια

Στη περιοχή της Αγίσς Παρασκευής Σαρακηνού 5 ο Δήμος Βόλου τα έχει δεσμεύση να γίνουν μελλοντικά Πάρκο.
Εκεί όμως τώρα είναι πάρκινκ μέχρι το μαγαζί Ρε-Μινόρε έβαλε πινακίδες προς πάρκινκ.
Οι γείτονες είχαν φυτέψει οπωροφόρα δένδρα όπου οι ιδικτήτες τους πίεσαν να τα κόψουν.
Εάν κάνει έλεγχο η πολεοδομία θα διαπυστώσει παράνομα κτήσματα.
Πρόταση μας είναι να το νοικιάσει από εμάς ο Δήμος και να το κάνει πάρκινκ και να εισπράτει αφού λείπει χώρος στη περιοχή.Επίσης θα εξαλειφθούν τα υπόλειπα προβλήματα μέχρι να τα αγοράσει τελικά από εμάς.

ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΤΟ ΔΙΑΒΑΣΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΤΟΥ ΔΗΜΟΥ ΒΟΛΟΥ.

Ένα Σχόλιο στο "Πρόταση Καταγγελια"

Προς κ. Ιωάννη Τσατσάνη
    Σχετικά με ανάρτησή σας στην ιστοσελίδα του Δήμου Βόλου με τίτλο αιτήματος < <Πρόταση καταγγελία>. κι αριθμό 3430, σας ενημερώνουμε ότι λάβαμε το μήνυμά σας στις 25/10/2019. Την ίδια ημέρα με το Δ.Υ. 279151/2019 έγγραφό μας διαβιβάσαμε το αίτημά σας στη Δ/νση Βιώσιμης Κινητικότητας και αναμένουμε ενέργειες της υπηρεσίας.
    Κωνσταντία Φώτου.