ΕΓΚΑΤΑΛΕΛΕΙΜΜΕΝΟ ΟΧΗΜΑ

Στην οδο Ομηρου (συν. Πελιου & Αθηνας) υπαρχουν δυο εγκαταλελειμμενα οχηματα χωρις πινακιδες κυκλοφοριας (μαρκας Toyota-βυσσινι & Seat-ασημι) , καθως επισης και ενα εγκαταλελειμμενο οχημα ανω των 90 ημερων με πινακιδες κυκλοφοριας (μαρκας Citroen-χρυσο).

Επιπροσθετως, ο δρομος φερει κιτρινη διαγραμμιση απαγορευσης παρκαρισματος χωρις να υπαρχει η αναλογη αδεια ή σηματοδοτηση, με αποτελεσμα να δημιουργειται προβλημα στην περιοχη. Τελος, η διελευση πεζων μεσω του πεζοδρομιου καθυσταται αδυνατη, λογω υπαρξης διακοσμητικων (μεγαλες γλαστες με λουλουδια).

Θα σας παρακαλουσαμε πολυ να επιληφθειτε του προβληματος.

Ένα Σχόλιο στο "ΕΓΚΑΤΑΛΕΛΕΙΜΜΕΝΟ ΟΧΗΜΑ"

Σχετικά με ανάρτησή σας στην ιστοσελίδα του Δήμου Βόλου με τίτλο αιτήματος < <Εγκαταλελειμμένο όχημα >> κι αριθμό 3909 σας ενημερώνουμε ότι λάβαμε το μήνυμά σας στις 18/06/2020
    Τη ν ίδια ημέρα με το Δ.Υ. 324938/2020 έγγραφό μας διαβιβάσαμε το αίτημά σας στο στο Τμήμα Καθαρισμού Κοινοχρήστων Χώρων και Ειδικών Συνεργείων της Δ/νσης Καθαριότητα όσον αφορά τα εγκαταλελειμμένα οχήματα στη Δημοτική Αστυνομία και στην υπηρεσία Βιώσιμης Αστικής Κινητικότητας όσον αφορά το δεύτερο μέρος του αιτήματός σας κι αναμένουμε ενέργειες των υπηρεσιών αντίστοιχα.