Αδέσποτα

Στην περιοχή κάτω από το λόφο της Επισκοπής (ακριβώς στο σημείο που σημειώνεται στο χάρτη) κυκλοφορεί αγέλη αδέσποτων που μάλλον λόγω πείνας επιτίθεται σε περαστικά αυτοκίνητα, ποδήλατα, μηχανάκια και περαστικούς. Υπάρχουν ήδη πολλά κρούσματα επίθεσης από τα σκυλιά αυτά.

Θα πρέπει άμεσα να στειρωθούν και να απομακρυνθούν. Παρακαλώ η αρμόδια υπηρεσία να λύσει άμεσα το θέμα.

Ένα Σχόλιο στο "Αδέσποτα"

Προς κ. Στάθη Φάτση
    Σχετικά με ανάρτησή σας στην ιστοσελίδα του Δήμου Βόλου με τίτλο αιτήματος < <Αδέσποτα>> κι αριθμό 3952 σας ενημερώνουμε ότι λάβαμε το μήνυμά σας στις 02/07/2020. Την ίδια ημέρα με το Δ.Υ.325138/2020 έγγραφό μας διαβιβάσαμε το σχόλιό σας στη Διεύθυνση Κοινωνικής προστασίας.