Καθαρισμός οικοπέδου

Καλησπέρα!
Στην περιοχή Αναύρου, 2 τετράγωνα πάνω από το Νοσοκομείο, στη συμβολή των οδών 28ης Οκτωβρίου – Α. Βόλτου, υπάρχει εγκαταλελειμμένο οικόπεδο, άγνωστου ιδιοκτήτη. Είναι γεμάτο χορτάρια και σκουπίδια (υπάρχουν οι κάδοι σκουπιδιών κι ανακύκλωσης και τα σκουπίδια συνήθως είναι στο έδαφος). Είναι καλοκαίρι και υπάρχει κίνδυνος πυρκαγιάς. Επιπλέον, είναι εστία μόλυνσης, ενώ στη γειτονιά υπάρχουν αρκετά μικρά παιδιά. Παρακαλώ όπως φροντίσετε για τον καθαρισμό του.
Ευχαριστώ

Ένα Σχόλιο στο "Καθαρισμός οικοπέδου"

Προς κ. Α. Παλάσκα
    Σχετικά με ανάρτησή σας στην ιστοσελίδα του Δήμου Βόλου με τίτλο αιτήματος < <Καθαρισμός οικοπέδου>> κι αριθμό 3997 , σας ενημερώνουμε ότι λάβαμε το μήνυμά σας στις 20/07/2020. Την ίδια ημέρα με το Δ.Υ 325347/2020 έγγραφό μας διαβιβάσαμε το αίτημά σας στο Τμήμα Καθαρισμού Κοινοχρήστων Χώρων και Ειδικών Συνεργείων της Δ/νσης Καθαριότητας κι αναμένουμε ενέργειες της υπηρεσίας.
    Κωνσταντία Φώτου.