Τποθέτηση πλάκες πεζοδρομίου

Παρακαλώ τοποθέτηση πλακών πεδοδρομίου στην γωνία του οικήματος Μαυροκορδάτου 79 και Δημάρχου Γεωργιάδου (γωνία).

Το πεζοδρόμιο είναι από μπετό και σε χαμηλότερο ύψος από το υπόλοιπο μέρος του πεζοδρομίου με αποτέλεσμα να συγκεντρώνονται τα νερά της βροχής ή και τα όμβρια ύδατα των διπλανών οικιών και να δημιουργούνται λίμνες. Επίσης λόγω της υγρασίας επηρεάζεται το υμιυπόγειο που έχει έισοδο από την πλευρά της οδού Δημάρχου Γεωργιάδη.

Στο εν λόγω πεζοδρόμιο ο Δήμος ουδέποτε έχει τοποθετήση πλάκες πεζοδρομίου.

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

Ένα Σχόλιο στο "Τποθέτηση πλάκες πεζοδρομίου"

Προς κ. Ιωάννη Αλεξανδρίδη
    Σχετικά με ανάρτησή σας στην ιστοσελίδα του Δήμου Βόλου με τίτλο αιτήματος < <Τοποθέτηση πλάκες πεζοδρομίου>> κι αριθμό 4000 σας ενημερώνουμε ότι λάβαμε το μήνυμά σας στις 20/07/2020. Την ίδια ημέρα με το Δ.Υ 325353/2020 έγγραφό μας διαβιβάσαμε το αίτημά σας στην Διεύθυνση Τεχνικών Υπηρεσιών του Δήμου Βόλου και αναμένουμε ενέργειες της υπηρεσίας.
    Από το Γραφείο Διοικητικής Βοήθειας και Επικοινωνίας των Πολιτών με το Δήμο Βόλου