10Η ΤΑΚΤΙΚΗ ΔΗΜΟΣΙΑ ΣΥΝΕΔΡΙΑΣΗ ΕΠΙΤΡΟΠΗΣ ΠΟΙΟΤΗΤΑΣ ΖΩΗΣ

ΒΟΛΟΣ 5/5/2017

Σας προσκαλούμε να παραβρεθείτε στην 10η ΤΑΚΤΙΚΗ Δημόσια συνεδρίαση της Επιτροπής Ποιότητας Ζωής την Πέμπτη, 11 Μαΐου 2017 και ώρα 13:00 στο Δημαρχείο Βόλου , με τα εξής  θέματα ημερήσιας διάταξης.

Δ/ΝΣΗ ΤΟΠΙΚΗΣ ΟΙΚ/ΚΗΣ ΑΝΑΠΤΥΞΗΣ
1. Ανάκληση άδειας ίδρυσης και λειτουργίας καταστήματος (ΔΙΑΜΑΝΤΗΣ ΜΑΣΟΥΤΗΣ Α.Ε.)-από αναβολή υπ' αριθ.63/2017 απόφαση-.
2. Λήψη απόφασης για τη διατήρηση ή απομάκρυνση κενωθέντος περιπτέρου που βρίσκεται στον Βόλο, επί της οδού Μητροπολίτη Γρηγορίου με Γρηγορίου Λαμπράκη (υπ' αριθ.73/2017 απόφαση του Συμβουλίου Δημοτικής Κοινότητας Βόλου).
3. Λήψη απόφασης για τη διατήρηση ή απομάκρυνση κενωθέντος περιπτέρου που βρίσκεται στον Βόλο, επί των οδών Κασσαβέτη και Πολυμέρη (υπ' αριθ.75/2017 απόφαση του Συμβουλίου Δημοτικής Κοινότητας Βόλου).

Δ/ΝΣΗ ΠΡΑΣΙΝΟΥ
4. Λήψη απόφασης για την κοπή ενός δέντρου (Πλάτανος) που βρίσκεται σε δημοτικό χώρο στον Άγιο Λαυρέντιο, κατόπιν αίτησης της κ. Αικατερίνης Κουτσιανή.
5. Λήψη απόφασης για την κοπή ενός δέντρου (Μελικοκιά) που βρίσκεται στην οδό Ιωλκού στο  ύψος Ασκληπιείου Βόλου, κατόπιν εγγράφου της Δ/νσης Τεχνικών Υπηρεσιών.

Δ/ΝΣΗ ΥΠΗΡΕΣΙΑΣ ΔΟΜΗΣΗΣ
6. Λήψη απόφασης επί της ισχύος της υπ' αρ. 296/12 Απόφασης της Επιτροπής Ποιότητας Ζωής και της υπ' αρ. 789/12 Κανονιστικής Απόφασης Δ.Σ. Βόλου, που αφορά στην εγκατάσταση σταθμών βάσης κεραιών κινητής τηλεφωνίας στο Πολεοδομικό Συγκρότημα Βόλου -από αναβολή υπ'  αριθ.80/2017 απόφαση-.
7. Λήψη απόφασης για την αποζημίωση μετά από συμψηφισμό των υποχρεώσεων Δήμου Βόλου και Γκιούσα Κωνσταντίνου στα Ο.Τ.1438 και 1438Α των Βορείων Συνοικιών του Δήμου Βόλου και προσκύρωση τμήματος 5,25 τ.μ. στην ιδιοκτησία με κ.α. 041243Α στο Ο.Τ.1438Α.
8. Λήψη απόφασης για την αποζημίωση μετά τον συμψηφισμό των υποχρεώσεων Δήμου Βόλου και Αρχοντή Θεόδωρου στο Ο.Τ.1364 των Βορείων Συνοικιών του Δήμου Βόλου.

Επιτροπής Ποιότητας Ζωής

ΖΑΡΚΑΔΑΣ-ΒΕΡΓΗΣ ΑΠΟΣΤΟΛΟΣ