10Η ΤΑΚΤΙΚΗ ΔΗΜΟΣΙΑ ΣΥΝΕΔΡΙΑΣΗ ΕΠΙΤΡΟΠΗΣ ΠΟΙΟΤΗΤΑΣ ΖΩΗΣ

ΒΟΛΟΣ  29/6/2023

Σας προσκαλούμε να παραβρεθείτε στην 10η ΤΑΚΤΙΚΗ Δημόσια συνεδρίαση της Επιτροπής Ποιότητας Ζωής η οποία θα διεξαχθεί ΔΙΑ ΖΩΣΗΣ την Δευτέρα, 3 Ιουλίου 2023 και ώρα 13:30 στο Δημαρχείο Βόλου, με τα εξής θέματα ημερήσιας διάταξης.

Δ/ΝΣΗ ΥΠΗΡΕΣΙΑΣ ΔΟΜΗΣΗΣ

1.  Κρίση ενστάσεων κατά της υπ’ αριθ.142/2022 Α.Δ.Σ. η οποία αφορά άρση αναγκαστικής απαλλοτρίωσης σε ακίνητο που βρίσκεται στο Ο.Τ. 1771 της συνοικίας «Άγιος Κωνσταντίνος» της Δ.Ε. Βόλου του Ενιαίου Δήμου Βόλου, σύμφωνα με τον Ν.4759/2020.

2.  Λήψη απόφασης για την τροποποίηση του ρυμοτομικού σχεδίου πόλης στο Ο.Τ. Γ602 της συνοικίας "Άγιος Νεκτάριος" της Δ.Ε. Νέας Ιωνίας του Ενιαίου Δήμου Βόλου.

3.  Λήψη απόφασης για την τροποποίηση του ρυμοτομικού σχεδίου πόλης στα Ο.Τ.428 και 429 της συνοικίας "Καλλιθέα” Δ.Ε. Βόλου του Ενιαίου Δήμου Βόλου.

4.  Λήψη απόφασης για την τροποποίηση του ρυμοτομικού σχεδίου πόλης στο Ο.Τ. 299 της συνοικίας "Νέες Παγασές" της Δ.Ε. Βόλου του Ενιαίου Δήμου Βόλου.

Δ/ΝΣΗ ΒΙΩΣΙΜΗΣ ΚΙΝΗΤΙΚΟΤΗΤΑΣ

5.  Λήψη Κανονιστικής απόφασης κυκλοφοριακών ρυθμίσεων: Καθορισμός θέσεως στάθμευσης για τις ανάγκες λειτουργίας Ραδιοφωνικού Σταθμού.

Δ/ΝΣΗ ΠΡΑΣΙΝΟΥ

6.  Λήψη απόφασης σχετικά με την “Αίτηση για κοπή ενός δένδρου επί της οδού Πολυμέρη 58 μεταξύ των οδών Περραιβού και Καραϊσκάκη στο Βόλο.”

7.  Λήψη απόφασης σχετικά με την “Αίτηση για κοπή δύο δένδρων επί της οδού Ελευθερίου Βενιζέλου 101 (Ιωλκού) με Αχιλλοπούλου στο Βόλο.”

Δ/ΝΣΗ ΤΟΠΙΚΗΣ ΟΙΚ/ΚΗΣ ΑΝΑΠΤΥΞΗΣ

8.  Λήψη απόφασης για την χορήγηση άδειας παράτασης ωραρίου χρήσης Μουσικών Οργάνων καταστήματος (ΣΕΤΣΙΚΑ ΧΑΡΙΚΛΕΙΑ ΤΟΥ ΠΑΝΤΕΛΗ).

Δ/ΝΣΗ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΙΣΜΟΥ

9.  Λήψη απόφασης επί του θέματος «Έκφραση γνώμης επί της Μελέτης Περιβαλλοντικών Επιπτώσεων (ΜΠΕ) του έργου «Εθνική Οδός Βελεστίνου-Βόλου, τμήμα Α/Κ Λάρισας (παράκαμψης Βόλου) – κόμβος Β΄ ΒΙΠΕ» στην Π.Ε Μαγνησίας & Σποράδων της Περιφέρειας Θεσσαλίας».

Επιτροπής Ποιότητας Ζωής

ΚΑΠΟΥΡΝΙΩΤΗΣ ΜΙΧΑΗΛ