10Η ΤΑΚΤΙΚΗ ΔΗΜΟΣΙΑ ΣΥΝΕΔΡΙΑΣΗ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΗΣ ΕΠΙΤΡΟΠΗΣ

ΒΟΛΟΣ  16/2/2023

Αρ. Πρωτ. : 12040

Σας προσκαλούμε να παραβρεθείτε στην 10η ΤΑΚΤΙΚΗ Δημόσια συνεδρίαση της Οικονομικής Επιτροπής η οποία θα διεξαχθεί ΔΙΑ ΖΩΣΗΣ - σύμφωνα με τις διατάξεις του άρθρου 78 του Ν.4954/2022 «Λήψη αποφάσεων συλλογικών οργάνων Ο.Τ.Α. α’ βαθμού και διοικητικών συμβουλίων εποπτευόμενων νομικών τους προσώπων κατά το διάστημα ισχύος των μέτρων αποφυγής της διάδοσης του κορωνοϊού COVID-19 -   την Δευτέρα, 20 Φεβρουαρίου 2023 και ώρα 13:00 στο Δημαρχείο Βόλου , με τα εξής θέματα ημερήσιας διάταξης.

Α/Α     ΠΕΡΙΓΡΑΦΗ ΘΕΜΑΤΟΣ

1.  Λήψη απόφασης για την υποχρεωτική αναμόρφωση των οικονομικών στόχων του Ο.Π.Δ. του Δήμου Βόλου έτους 2023.

2.  Λήψη απόφασης για την 3η αναμόρφωση του προϋπολογισμού του Δήμου οικονομικού έτους 2023.

3.  Λήψη Απόφασης για Έγκριση Μετακίνησης του Γενικού Γραμματέα στην Αθήνα για συνάντήση του με τον Υπουργό Επικρατείας.

4.  Έγκριση της προσφυγής στη διαδικασία με διαπραγμάτευση χωρίς προηγούμενη δημοσίευση για την  «Παροχή Υπηρεσιών Φύλαξης του Ξενώνα Φιλοξενίας Γυναικών, θυμάτων βίας του Δήμου Βόλου» σε δεκαεξάωρη  βάση καθημερινώς από Δευτέρα ως Παρασκευή και είκοσι τέσσερις (24) ώρες τα Σαββατοκύριακα και τις αργίες για το χρονικό διάστημα από 1-3-2023 έως 30-4-2023, σύμφωνα με το άρθρο 32 παρ.2 εδαφ. γ του Ν. 4412/16 και την παρ.1 περ.β του άρθρου 2 του 4782/2021 και μέχρι την ολοκλήρωση της διαγωνιστικής διαδικασίας.

5.  Υποβολή πρακτικού ηλεκτρονικής αποσφράγισης και αξιολόγησης προσφορών του διαγωνισμού του έργου «ΒΕΛΤΙΩΣΗ ΚΑΙ ΑΝΑΒΑΘΜΙΣΗ ΗΛΕΚΤΡΟΜΗΧΑΝΟΛΟΓΙΚΟΥ ΕΞΟΠΛΙΣΜΟΥ ΟΠΤΙΚΟΑΚΟΥΣΤΙΚΩΝ ΣΥΣΤΗΜΑΤΩΝ ΚΑΙ ΣΚΗΝΗΣ ΔΗΜΟΤΙΚΟΥ ΘΕΑΤΡΟΥ».

6.  Λήψη απόφασης για την υποβολή πρακτικού ΙΙ (ΕΛΕΓΧΟΥ ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΗΤΙΚΩΝ ΣΥΜΜΕΤΟΧΗΣ - ΑΞΙΟΛΟΓΗΣΗΣ ΤΕΧΝΙΚΩΝ ΠΡΟΣΦΟΡΩΝ –ΑΞΙΟΛΟΓΗΣΗΣ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΩΝ ΠΡΟΣΦΟΡΩΝ) του διαγωνισμού προμήθειας με τίτλο: «Προμήθεια υπόγειων κάδων απορριμμάτων για τις ανάγκες μετατροπής τμήματος της οδού Ερμού σε ήπιας κυκλοφορίας».

7.  Λήψη απόφασης για την έγκριση μελέτης με τίτλο : « Προμήθεια και τοποθέτηση ρολών Λαμαρίνας κλειστού τύπου και μεταλλικών κιγκλιδωμάτων στο 9ο Γυμνάσιο Βόλου, του Δήμου Βόλου».

8.  Λήψη απόφασης για την έγκριση μελέτης με τίτλο "ΠΡΟΜΗΘΕΙΑ ΜΙΚΡΟΫΛΙΚΩΝ ΕΞΟΠΛΙΣΜΟΥ ΓΙΑ ΣΥΝΤΡΙΒΑΝΙΑ ΤΟΥ ΔΗΜΟΥ ΒΟΛΟΥ"

9.  Λήψη απόφασης για την έγκριση μελέτης : «Προμήθεια υδραυλικών και ψυκτικών υλικών».

Δ/ΝΣΗ ΚΑΘΑΡΙΟΤΗΤΑΣ

10.  Λήψη απόφασης για την συγκρότηση επιτροπών της Δ/νσης Καθαριότητας και Ανακύκλωσης.

Δ/ΝΣΗ ΥΠΗΡΕΣΙΑΣ ΔΟΜΗΣΗΣ

11.  Λήψη απόφασης έγκρισης φακέλου και κατάρτισης όρων ανάθεσης εκπόνησης της μελέτης με τίτλο: « Μελέτη γεωλογικής καταλληλότητας στις προς πολεοδόμηση περιοχές στο πλαίσιο επανέγκρισης της  Πολεοδομικής Μελέτης του οικισμού Αγ. Γεωργίου Κυνηγών και Μεγάλης Βελανιδιάς σε Πρ. Δ/γμα».

12.  Λήψη απόφασης για την έγκριση και παραλαβή της μελέτης: « Μελέτη πράξης Αναλογισμού σε τμήμα της οδού Αχιλλοπούλου μεταξύ των οδών 54ου Συντάγματος Ελλάς (πρώην Σαρακηνού) και Μακρινίτσης  Βόλου».

ΖΕΡΒΑΣ ΑΝΔΡΕΑΣ

Δευτέρα, 20 Φεβρουάριος, 2023