10Η ΤΑΚΤΙΚΗ ΣΥΝΕΔΡΙΑΣΗ ΤΗΣ ΕΠΙΤΡΟΠΗΣ ΠΟΙΟΤΗΤΑΣ ΖΩΗΣ

ΒΟΛΟΣ, 3/9/2021

Σας προσκαλούμε στην 10η ΤΑΚΤΙΚΗ συνεδρίαση της Επιτροπής Ποιότητας Ζωής η οποία θα διεξαχθεί δια περιφοράς την Τρίτη, 7 Σεπτεμβρίου 2021 και ώρα έναρξης 13:00 και λήξης 13:15, με τα κάτωθι θέματα ημερήσιας διάταξης.

Η αποστολή της ψήφου σας θα πραγματοποιηθεί μέσω ηλεκτρονικού ταχυδρομείου (e-mail: praktikadb@volos-city.gr), κατά το καθορισμένο διάστημα διεξαγωγής της συνεδρίασης, (σύμφωνα με την από 11-3-2020 ΠΡΑΞΗ ΝΟΜΟΘΕΤΙΚΟΥ ΠΕΡΙΕΧΟΜΕΝΟΥ (ΦΕΚ 55/α/11-3-2020), άρθρο 10 «Κατεπείγουσες διατάξεις για την λειτουργία των Δήμων και Περιφερειών κατά τη διάρκεια της λήψης μέτρων αποφυγής της διάδοσης του κορωνοϊού COVID-19»).

Α/Α   ΠΕΡΙΓΡΑΦΗ ΘΕΜΑΤΟΣ

Δ/ΝΣΗ ΤΟΠΙΚΗΣ ΟΙΚ/ΚΗΣ ΑΝΑΠΤΥΞΗΣ

1.  Λήψη απόφασης για την διακοπή χρήσης μουσικής σε ΚΥΕ (ΚΟΥΤΑΡΕΛΟΣ ΑΠΟΣΤΟΛΟΣ ΚΑΙ ΣΙΑ Ε.Ε.).

2.  Λήψη απόφασης για την διακοπή χρήσης μουσικής σε ΚΥΕ (ΛΑΠΠΑΣ ΙΠ. ΚΑΙ ΣΙΑ O.E.).

3.  Λήψη απόφασης για την διακοπή χρήσης μουσικής σε ΚΥΕ (FIFTY FOUR ΙΚΕ).

4.  Λήψη απόφασης για την διακοπή χρήσης μουσικής σε ΚΥΕ (LITTLE DAISY ENTERTAINMENT ANDMORE ΜΟΝΟΠΡΟΣΩΠΗ ΙΚΕ).

5.  Λήψη απόφασης για την διακοπή χρήσης μουσικής σε ΚΥΕ (Δ. ΠΛΗΚΑΣ - Λ. ΓΙΟΥΛΑΣ - Α. ΚΟΝΤΟΝΙΚΑΣ ΙΚΕ ΙΚΕ).

6.  Λήψη απόφασης για την διακοπή χρήσης μουσικής σε ΚΥΕ (ΣΙΤΙΣΗ ΙΚΕ).

7.  Λήψη απόφασης για την διακοπή χρήσης μουσικής σε ΚΥΕ (ΧΑΡΙΣΗΣ ΕΥΑΓΓΕΛΟΣ).

Δ/ΝΣΗ ΒΙΩΣΙΜΗΣ ΚΙΝΗΤΙΚΟΤΗΤΑΣ

8.  Λήψη Κανονιστικής απόφασης κυκλοφοριακών ρυθμίσεων: Μετατροπή τμήματος της οδού Π. Μελά, από 28ης έως Ερμού, σε οδό ήπιας κυκλοφορίας.

Δ/ΝΣΗ ΥΠΗΡΕΣΙΑΣ ΔΟΜΗΣΗΣ

9.  Λήψη απόφασης για σημειακή διόρθωση του Γενικού Πολεοδομικού Σχεδίου (Γ.Π.Σ.)  της  Δ.Ε.  Νέας  Αγχιάλου  του Δήμου  Βόλου σε Περιοχή Προστασίας Εκτάσεων Δασικού Χαρακτήρα (ΠΕΠ-Δ) σύμφωνα με τις διατάξεις της παρ. 11 του άρθρου 7 του Ν.4447/2016  ( ΦΕΚ 241Α΄/ 23-12-2016 ).

10.  Λήψη απόφασης για την καταβολή αποζημίωσης λόγω ρυμοτομικής απαλλοτρίωσης ιδιοκτησίας Αποστόλου-Κούντρια Μαρίας στην περιοχή ¨Νέο Δέλτα¨ της Δ.Ε. Νέας Ιωνίας του Δήμου Βόλου.

11.  Λήψη απόφασης για την έγκριση αποζημίωσης επικειμένων και συμψηφισμού με τις οφειλές του οικοπέδου ιδιοκτησίας Μέλλιου Ελένης του Δημ., με κ.α. 201702 στο Ο.Τ. 207 της υπ' αριθ.5/07 Πράξης Εφαρμογής περιοχής "Δυτικά της οδού Αμιρά" της Δ.Ε. Νέας Αγχιάλου του Δήμου Βόλου.

Επιτροπής Ποιότητας Ζωής

ΜΠΑΤΖΙΑΚΑΣ ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΣ