11Η ΤΑΚΤΙΚΗ ΔΗΜΟΣΙΑ ΣΥΝΕΔΡΙΑΣΗ ΕΠΙΤΡΟΠΗΣ ΠΟΙΟΤΗΤΑΣ ΖΩΗΣ

ΒΟΛΟΣ 15/4/2015

Σας προσκαλούμε να παραβρεθείτε στην 11η ΤΑΚΤΙΚΗ Δημόσια συνεδρίαση της Επιτροπής Ποιότητας Ζωής τη Δευτέρα, 20 Απριλίου 2015 και ώρα 13:30 στο Δημαρχείο Βόλου , με τα εξής θέματα ημερήσιας διάταξης.

Δ/ΝΣΗ ΤΟΠΙΚΗΣ ΟΙΚ/ΚΗΣ ΑΝΑΠΤΥΞΗΣ
1. Χορήγηση α) άδειας λειτουργίας Μουσικών Οργάνων στο κατάστημα Υ.Ε. του ΜΠΑΛΑΣΚΑΣ ΚΩΝ/ΝΟΣ του ΠΑΝΑΓΙΩΤΗ με χρήση ΕΣΤΙΑΤΟΡΙΟ-ΚΑΦΕ ΜΠΑΡ που βρίσκεται στην ΑΝΑΚΑΣΙΑ Δήμου Βόλου και β) παράτασης άδειας μουσικών οργάνων στο εν λόγω κατάστημα.
2. Χορήγηση α) άδειας λειτουργίας Μουσικών Οργάνων στο κατάστημα Υ.Ε. της εταιρείας ΑΓΓΕΛΟΣ & ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΕΛΑΦΡΟΣ Ε.Π.Ε. με χρήση ΚΥΛΙΚΕΙΟ- ΜΠΑΡ ΕΝΤΟΣ ΞΕΝΩΝΑ που βρίσκεται στη ΜΑΚΡΙΝΙΤΣΑ Δήμου Βόλου και β) παράτασης άδειας μουσικών οργάνων στο εν λόγω κατάστημα.

Δ/ΝΣΗ ΥΠΗΡΕΣΙΑΣ ΔΟΜΗΣΗΣ
3. Προέγκριση για την ίδρυση καταστήματος με χρήση "καφετέρια (επιχείρηση αναψυχής και προσφοράς κατά κύριο λόγο οινοπνευματωδών ποτών)", στο Κατηχώρι Δήμου Βόλου.
4. Προέγκριση για την ίδρυση καταστήματος με χρήση "σνακ-μπαρ εστιατόριο με παρασκευαστήριο, στα Χάνια Βόλου.
5. Προέγκριση για την ίδρυση καταστήματος με χρήση "επιχείρηση μαζικής εστίασης πρόχειρου γεύματος χωρίς παρασκευαστήριο και επιχείρηση λιανικής πώλησης (αναψυκτήριο-οπωροπωλείο)", στα Κάτω Λεχώνια της Δ.Ε. Αρτέμιδας.

Δ/ΝΣΗ ΒΙΩΣΙΜΗΣ ΚΙΝΗΤΙΚΟΤΗΤΑΣ
6. Κρίση αιτήματος για τοποθέτηση μπάρας ελέγχου πρόσβασης προς τον ιερό Ναό Αγίου Νικολάου, επί της οδού Αγίου Νικολάου.
7. Γνωμοδότηση για μεταφορά πιάτσας ταξί στην οδό Κροκίου μεταξύ των οδών Αλμυρού και Μανωλάκη.
8. Κρίση αιτήματος για τροποποίηση διαδρομών των λεωφορειακών γραμμών 1,3,15 και για υλοποίηση συναφών ρυθμίσεων κυκλοφορίας και στάθμευσης στην περιοχή ¨΄Αναυρος".
9. Κανονιστική απόφαση κυκλοφοριακών ρυθμίσεων: Καθορισμός θέσεων στάθμευσης μοτό & ποδηλάτων στο κέντρο της πόλης του Βόλου.
10. Κανονιστική απόφαση κυκλοφοριακών ρυθμίσεων: Μονοδρόμηση του υπόλοιπου τμήματος της οδού Κωνσταντά, από την οδό Φιλ. Ιωάννου ως και την οδό Φιλιππίδου με κίνηση από την πρώτη προς τη δεύτερη και απαγόρευση στάσης και στάθμευσης στην οδό Φιλιππίδη για 10 μ. από τη διασταύρωση με την οδό Κωνσταντά προς τη Δονδολίνων.

Η Πρόεδρος της
Επιτροπής Ποιότητας Ζωής