11Η ΤΑΚΤΙΚΗ ΔΗΜΟΣΙΑ ΣΥΝΕΔΡΙΑΣΗ ΕΠΙΤΡΟΠΗΣ ΠΟΙΟΤΗΤΑΣ ΖΩΗΣ

ΒΟΛΟΣ  13/7/2023

Σας προσκαλούμε να παραβρεθείτε στην 11η ΤΑΚΤΙΚΗ Δημόσια συνεδρίαση της Επιτροπής Ποιότητας Ζωής την η οποία θα διεξαχθεί ΔΙΑ ΖΩΣΗΣ  τη Δευτέρα, 17 Ιουλίου 2023 και ώρα 13:30 στο Δημαρχείο Βόλου , με τα εξής θέματα ημερήσιας διάταξης.

Α/Α   ΠΕΡΙΓΡΑΦΗ ΘΕΜΑΤΟΣ

Δ/ΝΣΗ ΥΠΗΡΕΣΙΑΣ ΔΟΜΗΣΗΣ

1.  Λήψη απόφασης για την τροποποίηση του ρυμοτομικού σχεδίου πόλης στο Ο.Τ. 1018 της συνοικίας "Καλλιθέα" της Δ.Ε. Βόλου του Ενιαίου Δήμου Βόλου.

2.  Λήψη απόφασης για την έγκριση μελέτης Οριστικής Οριοθέτησης Υδατορέματος στη θέση "Άγιος Νικόλαος" εντός ορίων του οικισμού Άγιος Λαυρέντιος Δ.Ε. Αρτέμιδος του Δ. Βόλου.

Δ/ΝΣΗ ΒΙΩΣΙΜΗΣ ΚΙΝΗΤΙΚΟΤΗΤΑΣ

3.  Λήψη κανονιστικής απόφασης για την αλλαγή της χωροθέτησης τριών (3) σημείων των σταθμών του συστήματος αυτόματης διάθεσης κοινόχρηστων ποδηλάτων το Δ. Βόλου.

4.  Λήψη κανονιστικής απόφασης για την προσωρινή απαγόρευση διέλευσης οχημάτων από τμήμα της οδού Πλάτωνος.

Δ/ΝΣΗ ΤΟΠΙΚΗΣ ΟΙΚ/ΚΗΣ ΑΝΑΠΤΥΞΗΣ

5.  Λήψη απόφασης για την διακοπή χρήσης Μουσικής (ΒΑΡΣΟ ΙΚΕ).

6.  Λήψη απόφασης για την διακοπή χρήσης Μουσικής σε ΚΥΕ (ΚΙΣΚΙΝΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ & ΣΙΑ Ο.Ε.).

7.  Λήψη απόφασης για την διακοπή χρήσης Μουσικής σε ΚΥΕ (ΠΕΡΙΑΝΘΟΣ ΕΠΕ).

8.  Λήψη απόφασης για την διακοπή χρήσης Μουσικής σε ΚΥΕ (ΣΚΑΦΙΔΑΣ Η.Η.Ν. Ο.Ε.).

9.  Λήψη απόφασης για την χορήγηση άδειας παράτασης ωραρίου χρήσης Μουσικών Οργάνων καταστήματος (ΑΫΦΑΝΤΗΣ ΧΡΗΣΤΟΣ ΤΟΥ ΓΕΩΡΓΙΟΥ).

Δ/ΝΣΗ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΙΣΜΟΥ

10.  Λήψη απόφασης επί του θέματος «Έκφραση γνώμης επί της Μελέτης Περιβαλλοντικών Επιπτώσεων (ΜΠΕ) του έργου «Βελτίωση Ε.Ο. 30: Τμήμα από Α/Κ Μικροθηβών έως Μπουρμπουλήθρες» της Δ.Ε. Νέας Αγχιάλου και Αισωνίας, του Δήμου Βόλου, της Π.Ε Μαγνησίας & Σποράδων στην Περιφέρεια Θεσσαλίας».

Επιτροπής Ποιότητας Ζωής

ΚΑΠΟΥΡΝΙΩΤΗΣ ΜΙΧΑΗΛ