11Η ΤΑΚΤΙΚΗ ΔΗΜΟΣΙΑ ΣΥΝΕΔΡΙΑΣΗ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΗΣ ΕΠΙΤΡΟΠΗΣ

ΒΟΛΟΣ 24/2/2017

Σας προσκαλούμε να παραβρεθείτε στην 11η ΤΑΚΤΙΚΗ Δημόσια συνεδρίαση της Οικονομικής Επιτροπής την Τρίτη, 28 Φεβρουαρίου 2017 και ώρα 11:30 στο Δημαρχείο Βόλου , με τα εξής θέματα ημερήσιας διάταξης.

1. Λήψη απόφασης σχετικά με την έγκριση δαπανών και διάθεση πιστώσεων του προϋπολογισμού του Δήμου οικονομικού έτους 2017.
2. Ορθή επανάληψη της 32/2017 απόφασης της Οικονομικής Επιτροπής για τη "Συγκρότηση επιτροπών διενέργειας διαγωνισμών και αξιολόγησης προσφορών για προμήθειες για το έτος 2017.
3. Ορθή επανάληψη της 31/2017 απόφασης της Οικονομικής Επιτροπής για την "Συγκρότηση επιτροπής διενέργειας διαγωνισμών και αξιολόγησης προσφορών για υπηρεσίες, εργασίες και μεταφορές της Διεύθυνσης Οικονομικών και λοιπών Διευθύνσεων εκτός της Διευθύνσεων Τεχνικών Υπηρεσιών,Πρασίνου και καθαριότητας και Ανακύκλωσης για το έτος 2017.
4. Λήψη απόφασης για την απευθείας ανάθεση προμήθειας αντλιών για την αντιμετώπιση της κακοκαιρίας με χιονοπτώσεις και παγετό τόσο στον ιστό του πολεοδομικού συγκροτήματος όσο και στις Δημοτικές Ενότητες του Δήμου Βόλου και της διάθεσης πίστωσης προϋπολογισμού οικονομικού έτους 2017.
5. Λήψη απόφασης για την απευθείας ανάθεση προμήθειας αλατιού διότι επλήγη από κύμα κακοκαιρίας με χιονοπτώσεις και παγετό τόσο στον ιστό του πολεοδομικού συγκροτήματος όσο και στις Δημοτικές Ενότητες του Δήμου Βόλου και της διάθεσης πίστωσης προϋπολογισμού οικονομικού έτους 2017.
6. Λήψη απόφασης για την απευθείας ανάθεση προμήθειας ιμάντων που απαιτήθηκαν λόγω της κακοκαιρίας με χιονοπτώσεις και παγετό τόσο στον ιστό του πολεοδομικού συγκροτήματος όσο και στις Δημοτικές Ενότητες του Δήμου Βόλου και της διάθεσης πίστωσης προϋπολογισμού οικονομικού έτους 2017
7. Λήψη απόφασης για την απευθείας ανάθεση προμήθειας δεξαμενών για την αντιμετώπιση της κακοκαιρίας με χιονοπτώσεις και παγετό τόσο στον ιστό του πολεοδομικού συγκροτήματος όσο και στις Δημοτικές Ενότητες του Δήμου Βόλου και της διάθεσης πίστωσης προϋπολογισμού οικονομικού έτους 2017
8. Λήψη απόφασης για την απευθείας ανάθεση προμήθειας δεξαμενών για την αντιμετώπιση της κακοκαιρίας με χιονοπτώσεις και παγετό τόσο στον ιστό του πολεοδομικού συγκροτήματος όσο και στις Δημοτικές Ενότητες του Δήμου Βόλου και της διάθεσης πίστωσης προϋπολογισμού οικονομικού έτους 2017
9. Λήψη απόφασης απευθείας μίσθωσης μηχανημάτων έργου και οχημάτων λόγω έκτακτων καιρικών συνθηκών.

Δ/ΝΣΗ ΚΑΘΑΡΙΟΤΗΤΑΣ
10. Υποβολή πρακτικού κατακύρωσης του συνοπτικού διαγωνισμού για Προμήθεια αναλωσίμων μεταφορικών μέσων του Δήμου Βόλου διάρκειας ενός έτους

ΝΟΜΙΚΑ ΘΕΜΑΤΑ
11. Χορήγηση εντολής και πληρεξουσιότητας για την αντίκρουση της αγωγής του Γεωργίου Μπάρκα κ.λ.π.
12. Ορισμός πληρεξούσιου δικηγόρου για την νομική υποστήριξη του πρώην υπαλλήλου του Δήμου Βόλου κ.Χρήστου Τσιλιού
13. Ορισμός πληρεξούσιου δικηγόρου για την νομική υποστήριξη του υπαλλήλου του Δήμου Βόλου κ.Σταύρου Νταϊλιάνη

ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ ΠΕΓΙΟΣ

Τρίτη, 28 Φεβρουάριος, 2017