11Η ΤΑΚΤΙΚΗ ΔΗΜΟΣΙΑ ΣΥΝΕΔΡΙΑΣΗ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΗΣ ΕΠΙΤΡΟΠΗΣ

ΒΟΛΟΣ 1/3/2018

ΠΡΟΣ

Τα Μέλη της Οικονομικής Επιτροπής

Σας προσκαλούμε να παραβρεθείτε στην 11η ΤΑΚΤΙΚΗ Δημόσια συνεδρίαση της Οικονομικής Επιτροπής την Δευτέρα, 5 Μαρτίου2018 και ώρα 13:00 στο Δημαρχείο Βόλου, με τα εξής θέματα ημερήσιας διάταξης.

1. Λήψη απόφασης για την έγκριση δαπανών και διάθεση πιστώσεων του προϋπολογισμού του Δήμου οικονομικού έτους 2018.

2. Λήψη απόφασης ανατροπής ανάληψης υποχρέωσης.

3. Λήψη απόφασης για την απευθείας μίσθωση μηχανημάτων έργου και οχημάτων λόγω έκτακτων καιρικών συνθηκών στις Δ.Ε. του Δήμου Βόλου.

4. Υποβολή Προδικαστικής Προσφυγής της “P&C Development S.A.” και γνώμης της Επιτροπής Διαγωνισμού επί αυτής για το διαγωνισμό του έργου «ΠΟΛΥΩΡΟΦΟ ΚΤΙΡΙΟ ΣΤΑΘΜΕΥΣΗΣ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΩΝ ΣΤΗ ΔΙΑΣΤΑΥΡΩΣΗ ΤΩΝ ΟΔΩΝ ΔΗΜΗΤΡΙΑΔΟΣ - ΦΙΛΕΛΛΗΝΩΝ».

ΝΟΜΙΚΑ ΘΕΜΑΤA

5. Έγκριση άσκησης της από 1/12/2017 και αριθ. Εκθ. Καταθ. Δικογράφου ΤΜ 228/2017 ενώπιον του Μονομελούς Πρωτοδικείου Βόλου αγωγής του Δήμου Βόλου κατά των 1. Ανδρομάχης συζ. Κων/νου Αρέθα, κατοίκου ΄Ανω Λεχωνίων ,οδ. Κ. Γαρέφη 4 . 2. Γεωργίου Γιαννούκου του Ιωάννη, κατοίκου ΄Ανω Λεχωνίων 3. Αναστασίου Παγγουρέλια του Ευσταθίου, κατοίκου ΄Ανω Λεχωνίων και παροχή εντολής και πληρεξουσιότητας προς υποστήριξη της ως άνω αγωγής .

6. Παροχή εντολής και πληρεξουσιότητας προς απόκρουση της από 15/12/2017 και με αριθμό έκθεσης κατάθεσης δικογράφου 184/17 αγωγής του Ευάγγελου Καλφόπουλου του Δημητρίου ενώπιον του Ειρηνοδικείου Βόλου

ΖΕΡΒΑΣ ΑΝΔΡΕΑΣ

Δευτέρα, 5 Μάρτιος, 2018