11Η ΤΑΚΤΙΚΗ ΔΗΜΟΣΙΑ ΣΥΝΕΔΡΙΑΣΗ ΤΗΣ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΗΣ ΕΠΙΤΡΟΠΗΣ

ΒΟΛΟΣ  3/3/2016

Για συνεδρίαση Οικονομικής Επιτροπής

Σας προσκαλούμε να παραβρεθείτε στην 11η ΤΑΚΤΙΚΗ Δημόσια συνεδρίαση της Οικονομικής Επιτροπής την Δευτέρα, 7 Μαρτίου 2016 και ώρα 13:00 στο Δημαρχείο Βόλου, με τα εξής θέματα ημερήσιας διάταξης.

Α/Α   ΠΕΡΙΓΡΑΦΗ ΘΕΜΑΤΟΣ

1     Λήψη απόφασης για την αναμόρφωση του προϋπολογισμού οικονομικού έτους 2016.

2     Λήψη απόφασης διάθεσης πιστώσεων του προϋπολογισμού οικονομικού έτους 2016.

3     Έγκριση του αποτελέσματος της δημοπρασίας για την εκμίσθωση ενός ελαιοπεριβόλου στη Θέση "Αγιος Παντελεήμων" Ανω Λεχωνίων Δ.Ε. Αρτέμιδας.

4     Έγκριση του αποτελέσματος της δημοπρασίας για την εκμίσθωση έκτασης 500τμ. Περίπου στη θέση "Αηδονάκι" του οικισμού Χανίων της Τοπικής Κοινότητας Δράκειας Δ.Ε. Αγριάς για την εγκατάσταση και λειτουργία κέντρου επίγειας ψηφιακής τηλεοπτικής ευρυεκπομπής τηλεοπτικού σήματος.

5     Εγκριση διακήρυξης για την εκμίσθωση ελαιοπεριβόλου στη θέση "Αρμαγέικο" του Κληροδοτήματος "Κων/νου Μουρογιάννη" υπέρ Τοπικής Κοινότητας Ανω Λεχωνίων.

6     Κατάρτιση όρων διεξαγωγής δημοπρασίας για την εκμίσθωση έκτασης 500 τ.μ. στη θέση "Σαρακηνός" της Δ.Ε. Μακρινίτσας για την εγκατάσταση σταθμού βάσης κινητής τηλεφωνίας.

8     Κατάρτιση όρων και σύνταξη διακήρυξης του έργου "Μετατροπή του Εκθεσιακού -Αθλητικού Κέντρου σε Συνεδριακό Κέντρο" προϋπολογισμού 830.000,00€.

9     Κατάρτιση όρων και σύνταξη διακήρυξης του έργου  "Διαγράμμιση οδικού δικτύου Δήμου Βόλου και διαγραμμίσεις-πιλοτικές εφαρμογές νέων υλικών" προϋπολογισμού 120.000,00€.

ΝΟΜΙΚΑ ΘΕΜΑΤΑ

10    Άσκηση αίτησης (άρθρου 6& 3 Ν. 2664/98) για την διόρθωση της ανακριβούς πρώτης εγγραφής στα κτηματολογικά βιβλία του Κτηματολογικού Γραφείο Αλμυρού και στο κτηματολογικό φύλλο του καταχωρηθέντος ως "αγνώστου" με ΚΑΕΚ 35057 2109 079 ακινήτου (Νέα Αγχίαλος) ιδιοκτησίας Δήμου Βόλου και διεξαγωγής της ανοιγείσας δίκης στο Μονομελές Πρωτοδικείο Βόλου.

11    Ορισμός πληρεξουσίων δικηγόρων για την νομική υποστήριξη του πρώην Αντιδημάρχου Ηλία Ξηρακιά ενώπιον του Μονομελούς Πλημμελειοδικείου Βόλου κατά την εκδίκαση ποινικής του υπόθεσης.

ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ ΠΕΓΙΟΣ

Δευτέρα, 7 Μάρτιος, 2016