11Η ΤΑΚΤΙΚΗ ΔΗΜΟΣΙΑ ΣΥΝΕΔΡΙΑΣΗ ΤΗΣ ΤΡΟΠΗΣ ΠΟΙΟΤΗΤΑΣ ΖΩΗΣ

ΒΟΛΟΣ 10/6/2016

Για συνεδρίαση Επιτροπής Ποιότητας Ζωής

Σας προσκαλούμε να παραβρεθείτε στην 11η ΤΑΚΤΙΚΗ Δημόσια συνεδρίαση της Επιτροπής Ποιότητας Ζωής την Πέμπτη, 16 Ιουνίου 2016 και ώρα 13:00 στο Δημαρχείο Βόλου , με τα εξής θέματα ημερήσιας διάταξης.

Δ/ΝΣΗ ΤΟΠΙΚΗΣ ΟΙΚ/ΚΗΣ ΑΝΑΠΤΥΞΗΣ
1 Λήψη απόφασης για τη διατήρηση ή απομάκρυνση κενωθέντος περιπτέρου που βρίσκεται στη Δημοτική Ενότητα Αγριάς του Δήμου Βόλου (υπ' αριθ.13/2016 απόφαση του Συμβουλίου Δημοτικής Κοινότητας Αγριάς).

Δ/ΝΣΗ ΥΠΗΡΕΣΙΑΣ ΔΟΜΗΣΗΣ
2 Λήψη απόφασης για την έγκριση υπαγωγής της μελέτης "Σύνταξη Πράξης Εφαρμογής, μετά την επανένταξη περιοχών στο σχέδιο πόλης και την έγκριση γενικών τροποποιήσεων καθώς και επανασύνταξη, όπου απαιτείται, της αρχικής Πράξης Εφαρμογής της Πολεοδομικής Ενότητας Νέων Παγασών, του Δήμου Βόλου Ν. Μαγνησίας" στις προϊσχύουσες διατάξεις περί εισφοράς γης του Ν.4315/2014 (ΦΕΚ 269Α΄/24-12-2014).

Δ/ΝΣΗ ΒΙΩΣΙΜΗΣ ΚΙΝΗΤΙΚΟΤΗΤΑΣ
3 Λήψη απόφασης για την αναπροσαρμογή κομίστρων της "ΑΣΤΙΚΟ ΚΤΕΛ ΒΟΛΟΥ Α.Ε.", σύμφωνα με την απόφαση της Κυβέρνησης (ΦΕΚ τεύχος δεύτερο, αρ. φύλλου 2498/19-11-2015).

Επιτροπής Ποιότητας Ζωής

ΘΕΟΔΩΡΟΥ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ