12Η ΤΑΚΤΙΚΗ ΔΗΜΟΣΙΑ ΣΥΝΕΔΡΙΑΣΗ ΤΗΣ ΕΠΙΤΡΟΠΗΣ ΠΟΙΟΤΗΤΑΣ ΖΩΗΣ

ΒΟΛΟΣ 23/4/2015

Για συνεδρίαση Επιτροπής Ποιότητας Ζωής

Σας προσκαλούμε να παραβρεθείτε στην 12η ΤΑΚΤΙΚΗ Δημόσια συνεδρίαση της Επιτροπής Ποιότητας Ζωής την Τρίτη, 28 Απριλίου 2015 και ώρα 13:30 στο Δημαρχείο Βόλου , με τα εξής θέματα ημερήσιας διάταξης.

Δ/ΝΣΗ ΤΟΠΙΚΗΣ ΟΙΚ/ΚΗΣ ΑΝΑΠΤΥΞΗΣ
1. Ανάκληση άδειας ίδρυσης και λειτουργίας καταστήματος -από αναβολή υπ' αριθ.73/2015 απόφαση- (ΝΑΣΙΚΑΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ).
2. Ανάκληση άδειας ίδρυσης και λειτουργίας καταστήματος -(ΝΤΕΛΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ)-από αναβολή υπ' ριθ.77/2015 απόφαση-.
3. Μερική παύση λειτουργίας επιχείρησης (ΜΠΡΕΝΤΑΣ ΚΩΝ/ΝΟΣ-ΜΠΡΕΝΤΑ ΕΛΕΝΗ Ο.Ε.)-από αναβολή υπ' αριθ.78/2015 απόφαση-.
4. Ανάκληση άδειας ίδρυσης και λειτουργίας καταστήματος -από αναβολή υπ' αριθ.79/2015 απόφαση- (ΧΡΙΣΤΟΓΛΟΥ ΑΡΙΣΤΕΑ).
5. Ανάκληση άδειας ίδρυσης και λειτουργίας καταστήματος -(ΜΙΧΑΗΛΙΔΗΣ ΜΙΧΑΗΛ).
Δ/ΝΣΗ ΥΠΗΡΕΣΙΑΣ ΔΟΜΗΣΗΣ
6. Γνωμοδότηση για την τοποθέτηση σταθμού βάσης και κεραίας κινητής τηλεφωνίας στη θέση "Προφήτης Ηλίας" της Τοπικής Κοινότητας Σέσκλου Δημοτικής Ενότητας Αισωνίας του Δήμου Βόλου, κατόπιν αίτησης της εταιρείας COSMOTE-ΚΙΝΗΤΕΣ ΤΗΛΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΕΣ Α.Ε.-από αναβολή υπ' αριθ.107/2015 απόφαση-.
7. Γνωμοδότηση για την τοποθέτηση σταθμού βάσης και κεραίας κινητής τηλεφωνίας στη θέση «Μεγαβούνι» της Τοπικής Κοινότητας Γλαφυρών, Δημοτικής Ενότητας Νέας Ιωνίας του Δήμου Βόλου, κατόπιν αίτησης της εταιρείας WIND-ΕΛΛΑΣ ΤΗΛΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΕΣ Α.Ε.Β.Ε.-από αναβολή υπ' αριθ.108/2015 απόφαση-.
Δ/ΝΣΗ ΒΙΩΣΙΜΗΣ ΚΙΝΗΤΙΚΟΤΗΤΑΣ
8. Κρίση αιτήματος για τροποποίηση διαδρομών των λεωφορειακών γραμμών 1,3,15 και για υλοποίηση συναφών ρυθμίσεων κυκλοφορίας και στάθμευσης στην περιοχή ¨΄Αναυρος"-από αναβολή υπ' αριθ.119/2015 απόφαση-.

Η Πρόεδρος της
Επιτροπής Ποιότητας Ζωής