13Η ΤΑΚΤΙΚΗ (ΔΙΑ ΠΕΡΙΦΟΡΑΣ) ΣΥΝΕΔΡΙΑΣΗ ΤΗΣ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΗΣ ΕΠΙΤΡΟΠΗΣ

Για συνεδρίαση Οικονομικής Επιτροπής

ΠΡΟΣ

Τα μέλη της Οικονομικής Επιτροπής

Σας προσκαλούμε να παραβρεθείτε στην 13η ΤΑΚΤΙΚΗ (δια περιφοράς) συνεδρίαση της Οικονομικής Επιτροπής την Δευτέρα, 23 Μαρτίου 2020 και ώρα 12:00 στο Δημαρχείο Βόλου , (σύμφωνα με την από 11-3-2020 ΠΡΑΞΗ ΝΟΜΟΘΕΤΙΚΟΥ ΠΕΡΙΕΧΟΜΕΝΟΥ (ΦΕΚ 55/α/11-3-2020), άρθρο 10 «Κατεπείγουσες διατάξεις για την λειτουργία των Δήμων και Περιφερειών κατά τη διάρκεια της λήψης μέτρων αποφυγής της διάδοσης του κορωνοϊού COVID-19), με τα εξής θέματα ημερήσιας διάταξης.

1 Υποβολή Πρακτικού αποσφράγισης φακέλων δικαιολογητικών συμμετοχής και φακέλων τεχνικής προσφοράς του Συνοπτικού Διαγωνισμού: “Βοτάνισμα εντός πολεοδομικού συγκροτήματος Βόλου - Νέας Ιωνίας & καθαρισμός περιαστικών δασών και περιαστικού πρασίνου Δήμου Βόλου”.

2 Λήψη απόφασης για την έγκριση του Πρακτικού κατακύρωσης δικαιολογητικών του διεθνούς ΕΠΑΝΑΛΗΠΤΙΚΟΥ ανοικτού διαγωνισμού για την <<Προμήθεια υγρών καυσίμων κίνησης και θέρμανσης, λιπαντικών και πρόσθετων για τις ανάγκες του Δήμου Βόλου, της Δ.Ε.Υ.Α.Μ.Β., του Δ.Ο.Ε.Π.Α.Π. - ΔΗ.ΠΕ.ΘΕ., της Κ.Ε.Κ.Π.Α. - Δ.ΙΕ.Κ., της ΣΧΟΛΙΚΗΣ ΕΠΙΤΡΟΠΗΣ Α/ΒΑΘΜΙΑΣ ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗΣ & της ΣΧΟΛΙΚΗΣ ΕΠΙΤΡΟΠΗΣ Β/ΒΑΘΜΙΑΣ ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗΣ>> ενδεικτικού συνολικού προϋπολογισμού δαπάνης τριών εκατομμυρίων ενενήντα εφτά χιλιάδων ογδόντα εννέα ευρώ και ενενήντα λεπτών, (3.097.089,90 €) συμπεριλαμβανομένου του Φ.Π.Α 24%, διάρκειας δύο (2) ετών από τη υπογραφή της συμβάσεις.

3 Λήψη απόφασης σχετικά με την έγκριση τεχνικών προδιαγραφών και κατάρτιση όρων διακήρυξης για τη διενέργεια ανοικτού διεθνή ηλεκτρονικού διαγωνισμού για την «Προμήθεια Τροφίμων και ειδών Βασικής Υλικής Συνδρομής, στο πλαίσιο του Επιχειρησιακού Προγράμματος Επισιτιστικής και Βασικής Υλικής Συνδρομής του Ταμείου Ευρωπαϊκής Βοήθειας προς τους Απόρους (Τ.Ε.Β.Α.) για τις ανάγκες της Κοινωνικής Σύμπραξης ΠΕ Μαγνησίας/Σποράδων, ενδεικτικού συνολικού προϋπολογισμού δαπάνης 418.605,00€ με ΦΠΑ».

4 Λήψη απόφασης για την έγκριση πρακτικού για Ναυαγοσωστική κάλυψη πολυσύχναστων παραλιών Δήμου Βόλου και Υπεύθυνων ακτών βραβευμένων με Γαλάζια σημαία μη πολυσύχναστων παραλιών του Δήμου Βόλου έτους 2020.

5 Λήψη απόφασης σχετικά με την έγκριση της μελέτης και κατάρτιση όρων διακήρυξης για την διενέργεια συνοπτικού διαγωνισμού, για τη «Προμήθεια γραφικής ύλης, λοιπών υλικών γραφείου και φωτοαντιγραφικού χαρτιού του Δήμου Βόλου».

6 Λήψη απόφασης για την αναβολή ημερομηνίας αποσφράγισης του διαγωνισμού του έργου: ΕΓΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΚΛΙΜΑΤΙΣΤΙΚΩΝ ΣΥΓΚΡΟΤΗΜΑΤΩΝ & ΛΟΙΠΟΥ Η/Μ ΕΞΟΠΛΙΣΜΟΥ ΕΚΘΕΣΙΑΚΟΥ-ΠΟΛΥΧΩΡΟΥ ΒΟΛΟΥ.

7 Λήψη απόφασης για την αναβολή ημερομηνίας αποσφράγισης του διαγωνισμού του έργου: ΕΝΕΡΓΕΙΑΚΗ ΑΝΑΒΑΘΜΙΣΗ ΚΛΕΙΣΤΟΥ ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟΥ Ν. ΙΩΝΙΑΣ ΒΟΛΟΥ «Β. ΠΟΛΥΜΕΡΟΣ»

8 Λήψη απόφασης για την αναβολή ημερομηνίας αποσφράγισης του διαγωνισμού του έργου: ΔΙΑΜΟΡΦΩΣΗ ΠΛΑΤΕΙΑΣ ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟΥ

9 Λήψη απόφασης για την έγκριση μελέτης με τίτλο “Εργασίες διαμόρφωσης χώρου εξυπηρέτησης κοινού με προηγούμενη καθαίρεση χώρου υγιεινής στο Δημαρχείο Βόλου”

10 Λήψη απόφασης για την έγκριση μελέτης με τίτλο: «ΕΡΓΑΣΙΕΣ ΠΑΡΕΜΒΑΣΗΣ ΕΠΙΚΙΝΔΥΝΩΝ ΟΨΕΩΝ ΚΤΙΡΙΟΥ ΣΚΕΝΔΕΡΑΝΗ»

Δ/ΝΣΗ ΒΙΩΣΙΜΗΣ ΚΙΝΗΤΙΚΟΤΗΤΑΣ

11 Λήψη απόφασης για την αναβολή ημερομηνίας αποσφράγισης προσφορών του ανοικτού ηλεκτρονικού διαγωνισμού για την ανάθεση εκπόνησης της μελέτης: «Σχέδιο Βιώσιμης Αστικής Κινητικότητας (ΣΒΑΚ) Δήμου Βόλου» προϋπολογισμού 124.793,97€ (συμπεριλαμβανομένου Φ.Π.Α. 24%).

ΣΑΒΒΑΚΗΣ ΑΡΙΣΤΕΙΔΗΣ

Δευτέρα, 23 Μάρτιος, 2020