13Η ΤΑΚΤΙΚΗ ΔΗΜΟΣΙΑ ΣΥΝΕΔΡΙΑΣΗ ΕΠΙΤΡΟΠΗΣ ΠΟΙΟΤΗΤΑΣ ΖΩΗΣ

ΒΟΛΟΣ 12/11/2021

Σας προσκαλούμε να παραβρεθείτε στην 13η ΤΑΚΤΙΚΗ Δημόσια συνεδρίαση της Επιτροπής Ποιότητας Ζωής η οποία θα διεξαχθεί ΔΙΑ ΖΩΣΗΣ σύμφωνα με την με αριθμό 643η εγκύκλιο του Υπουργείου Εσωτερικών (ΑΔΑ: ΨΕ3846ΜΤΛ6-0Ρ5), με θέμα «Σύγκληση και λειτουργία των συλλογικών οργάνων των δήμων κατά το διάστημα εφαρμογής των μέτρων για την αντιμετώπιση της πανδημίας»- την Τετάρτη, 17 Νοεμβρίου 2021 και ώρα 13:30 στο Δημαρχείο Βόλου , με τα εξής θέματα ημερήσιας διάταξης.

Α/Α   ΠΕΡΙΓΡΑΦΗ ΘΕΜΑΤΟΣ

Δ/ΝΣΗ ΠΡΑΣΙΝΟΥ

1.     Λήψη απόφασης για την κοπή δύο δένδρων του είδους Βρουσονέτια που βρίσκεται επί του πεζοδρομίου της οδού Πορταριάς στον αριθμό 29 στην Δημοτική Ενότητα Βόλου, κατόπιν αίτησης των κυριών Γρυπαίου Στέλλας, Βικιώτου Γεωργίας και Βικιώτη Αικατερίνης.

2.     Λήψη απόφασης για την κοπή τριών (3) δένδρων (Κουκουναριές) που βρίσκονται επί του πεζοδρομίου στην οδό Αγίου Αθανασίου 8 στον οικισμό Αστέρια στην Αγριά, κατόπιν αίτησης του κυρίου Δεμίρη Δημήτρη.

3.     Λήψη απόφασης για την κοπή ενός δένδρου (Κουκουναριά) που βρίσκονται επί του πεζοδρομίου της οδού Κωνσταντά με Ρήγα Φεραίου στην Αγριά, κατόπιν αίτησης της κυρίας Τασιά Ελένης.

Δ/ΝΣΗ ΥΠΗΡΕΣΙΑΣ ΔΟΜΗΣΗΣ

4.     Λήψη απόφασης για την έγκριση μεταβολών των Αυτοτελών Οικισμών  του Δήμου Βόλου.

5.     Λήψη απόφασης για την έγκριση ανάθεσης εκπόνησης της μελέτης με τίτλο: ¨Μελέτη Ανασύνταξης του Γ΄ Κεφαλαίου της Πράξης Εφαρμογής Αγίας Παρασκευής¨.

6.     Λήψη απόφασης για αποζημίωση από την κυρωμένη 2/99 Πράξης Εφαρμογής του N.A. τομέα του σχεδίου πόλης Αγριάς της Δ.Ε. Αγριάς του Δήμου Βόλου για την συνιδιοκτησία Σουτραλή Ελένης του Αποστόλου.

7.     Λήψη απόφασης για αποζημίωση από την κυρωμένη 2/99 Πράξης Εφαρμογής του N.A. τομέα του σχεδίου πόλης Αγριάς της Δ.Ε. Αγριάς του Δήμου Βόλου για την συνιδιοκτησία Σουτραλή Αικατερίνη του Αποστόλου.

Επιτροπής Ποιότητας Ζωής

ΚΑΠΟΥΡΝΙΩΤΗΣ ΜΙΧΑΗΛ