13Η ΤΑΚΤΙΚΗ ΔΗΜΟΣΙΑ ΣΥΝΕΔΡΙΑΣΗ ΤΗΣ ΕΠΙΤΡΟΠΗΣ ΠΟΙΟΤΗΤΑΣ ΖΩΗΣ

ΒΟΛΟΣ 15/5/2015

Για συνεδρίαση Επιτροπής Ποιότητας Ζωής

Σας προσκαλούμε να παραβρεθείτε στην 13η ΤΑΚΤΙΚΗ Δημόσια συνεδρίαση της Επιτροπής Ποιότητας Ζωής την Τρίτη, 19 Μαΐου 2015 και ώρα 13:30 στο Δημαρχείο
Βόλου , με τα εξής θέματα ημερήσιας διάταξης.

Δ/ΝΣΗ ΤΟΠΙΚΗΣ ΟΙΚ/ΚΗΣ ΑΝΑΠΤΥΞΗΣ
1. Χορήγηση α) άδειας λειτουργίας Μουσικών Οργάνων στο κατάστημα Υ.Ε. της εταιρείας ¨Κ.ΘΕΟΔΩΡΟΥ- Κ. ΧΑΤΖΗΔΑΚΗΣ Ε.Π.Ε.¨ με χρήση ΕΣΤΙΑΤΟΡΙΟ (ΕΝΤΟΣ ΞΕΝΟΔΟΧΕΙΟΥ ΠΟΡΤΑΡΙΑ) που βρίσκεται στην Πορταριά Δήμου Βόλου και β) παράτασης άδειας μουσικών οργάνων στο εν λόγω κατάστημα.
2. Χορήγηση α) άδειας λειτουργίας Μουσικών Οργάνων στο κατάστημα Υ.Ε. της εταιρείας ¨Κ. ΘΕΟΔΩΡΟΥ- Κ. ΧΑΤΖΗΔΑΚΗΣ Ε.Π.Ε.¨ με χρήση ΕΣΤΙΑΤΟΡΙΟ-ΜΠΑΡ που βρίσκεται στην Πορταριά Δήμου Βόλου και β) παράτασης άδειας μουσικών οργάνων στο εν λόγω
3. Χορήγηση α) άδειας λειτουργίας Μουσικών Οργάνων στο κατάστημα Υ.Ε. του κ. ΜΑΝΤΖΙΟΥΡΑ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗ του ΧΡΥΣΟΣΤΟΜΟΥ με χρήση ΚΑΦΕΤΕΡΙΑ που βρίσκεται
στη Μακρινίτσα Δήμου Βόλου και β) παράτασης άδειας μουσικών οργάνων στο εν λόγω κατάστημα.
4. Αφαίρεση άδειας λειτουργίας Μουσικών Οργάνων (ΠΑΠΑΣΤΕΡΓΙΟΥ ΙΩΑΝΝΗΣ).
5. Ανάκληση άδειας ίδρυσης και λειτουργίας καταστήματος (ΠΑΠΑΣΤΕΡΓΙΟΥ ΙΩΑΝΝΗΣ).
6. Ανάκληση άδειας ίδρυσης και λειτουργίας καταστήματος -(ΝΤΕΛΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ)-από αναβολή υπ' αριθ.125/2015 απόφαση-.
7. Ανάκληση άδειας ίδρυσης και λειτουργίας καταστήματος (ΜΠΑΡΜΠΟΥΤΗΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ).
8. Ανάκληση άδειας ίδρυσης και λειτουργίας καταστήματος (ENERTAINMENT PC IKE).
9. Ανάκληση άδειας ίδρυσης και λειτουργίας καταστήματος (ΜΥΛΩΝΑΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ).
10. Λήψη απόφασης για την τοποθέτηση ενδεικτικής πινακίδας φαρμακείου.

Δ/ΝΣΗ ΠΡΑΣΙΝΟΥ
11. Λήψη απόφασης για την κοπή δέντρου του είδους Κουκουναριά (Pinus pinea) που βρίσκεται στο πεζοδρόμιο της οδού Ογλ αρ.68, μεταξύ Ρ. Φεραίου και Μαγνήτων, κατόπιν αίτησης Κουδουλάκη Φιλοθέης.
12. Λήψη απόφασης για την κοπή τριών (3) δέντρων του είδους Ελιά (Olea europaea) που βρίσκονται στον δρόμο προς Άγιο Λαυρέντιο και περίπου 100 μέτρα από τη διασταύρωση με την Εθνική οδό Βόλου-Νεοχωρίου, κατόπιν αίτησης Ζαρίφη Ιωάννη.

Δ/ΝΣΗ ΥΠΗΡΕΣΙΑΣ ΔΟΜΗΣΗΣ
13. Λήψη απόφασης για την έγκριση πρωτοκόλλου διοικητικής αποβολής αχρήστευσης απορροφητικού βόθρου σε Κοινοτικό δρόμο στην Κριθαριά-από αναβολή υπ'
14. Αποζημίωση μέρους των Επικειμένων στα Ο.Τ. 100 & 101, από την κυρωμένη 2/99 Πράξη Εφαρμογής του Ν.Α. τομέα του σχεδίου πόλης Αγριάς της Δ.Ε. Αγριάς του Δήμου Βόλου, για την ιδιοκτησία Ε.Ψ.Α. ΨΥΓΕΙΑ ΑΓΡΙΑΣ.
15. Έκδοση έγκρισης Δόμησης (ανέγερση τριών ισόγειων οικοδομών) σε προτεινόμενο κοινόχρηστο χώρο της Πολεοδομικής Μελέτης (Β΄ Φάση) του οικισμού Μαράθου της Δ.Ε. Νέας Αγχιάλου του Δήμου Βόλου.
16. Λήψη απόφασης για την τοποθέτηση πινακίδων πληροφόρησης, στην οδό Λαχανά, στη συνοικία Παλαιών του Δήμου Βόλου.

Δ/ΝΣΗ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΙΣΜΟΥ
17. Έκφραση γνώμης επί της Μελέτης Περιβαλλοντικών Επιπτώσεων (Μ.Π.Ε.) του έργου «Διευθέτηση του ρέματος ΠΑΙΔΟΠΟΛΗΣ Αγριάς», στο Δήμο Βόλου της Περιφερειακής Ενότητας Μαγνησίας.

Η Πρόεδρος της
Επιτροπής Ποιότητας Ζωής