13Η ΤΑΚΤΙΚΗ ΔΗΜΟΣΙΑ ΣΥΝΕΔΡΙΑΣΗ ΤΗΣ ΕΠΙΤΡΟΠΗΣ ΠΟΙΟΤΗΤΑΣ ΖΩΗΣ

ΒΟΛΟΣ 8/7/2016

Για συνεδρίαση Επιτροπής Ποιότητας Ζωής

Σας προσκαλούμε να παραβρεθείτε στην 13η ΤΑΚΤΙΚΗ Δημόσια συνεδρίαση της Επιτροπής Ποιότητας Ζωής την Τρίτη, 12 Ιουλίου 2016 και ώρα 13:00 στο Δημαρχείο Βόλου , με τα εξής θέματα ημερήσιας διάταξης.

Δ/ΝΣΗ ΤΟΠΙΚΗΣ ΟΙΚ/ΚΗΣ ΑΝΑΠΤΥΞΗΣ
1 Χορήγηση α)άδειας λειτουργίας Μουσικών Οργάνων στο κατάστημα Υ.Ε. του κ.ΣΑΜΑΛΤΑΝΗ ΓΕΩΡΓΙΟΥ του ΘΕΟΛΟΓΟΥ με χρήση ΚΥΛΙΚΕΙΟ (εντός της επιχείρησης ενοικιαζόμενων δωματίων-διαμερισμάτων) που βρίσκεται στην ΠΟΡΤΑΡΙΑ Δήμου Βόλου και β) παράτασης άδειας μουσικών οργάνων στο εν λόγω κατάστημα.
2 Χορήγηση α)άδειας λειτουργίας Μουσικών Οργάνων στο κατάστημα Υ.Ε. της εταιρείας με την επωνυμία "ΑΫΦΑΝΤΗΣ ΧΡΗΣΤΟΣ & ΣΙΑ Ε.Ε." με χρήση ΚΑΦΕΤΕΡΙΑ-ΜΠΑΡ που βρίσκεται στον ΑΓΙΟ ΒΛΑΣΙΟ-ΚΑΤΗΧΩΡΙ Δήμου Βόλου και β) παράτασης άδειας μουσικών οργάνων στο εν λόγω κατάστημα.
3 Αφαίρεση άδειας λειτουργίας Μουσικών Οργάνων καταστήματος (ΓΡΙΒΑ ΑΛΕΞΑΝΔΡΑ)-από αναβολή υπ' αριθ.171/2016 απόφαση-.
4 Αφαίρεση άδειας λειτουργίας Μουσικών Οργάνων καταστήματος (ΠΑΠΑΣΤΕΡΓΙΟΥ ΙΩΑΝΝΗΣ)-από αναβολή υπ' αριθ.172/2016 απόφαση-.
5 Αφαίρεση άδειας λειτουργίας Μουσικών Οργάνων καταστήματος (ΠΙΠΟΣ & ΣΙΑ Ο.Ε.)-από αναβολή υπ' αριθ.173/2016 απόφαση-.
6 Αφαίρεση άδειας λειτουργίας Μουσικών Οργάνων καταστήματος (ΧΑΤΖΗΕΦΡΑΙΜΙΔΟΥ ΙΩΑΝΝΑ) - από αναβολή υπ' αριθ.174/2016 απόφαση-.
7 Αφαίρεση άδειας λειτουργίας Μουσικών Οργάνων καταστήματος (ΓΚΑΡΑΓΚΟΥΝΗ ΑΝΝΑ) -από αναβολή υπ' αριθ.175/2016 απόφαση-.
8 Αφαίρεση άδειας λειτουργίας Μουσικών Οργάνων καταστήματος (ΜΑΣΤΡΟΓΙΑΝΝΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ) - από αναβολή υπ' αριθ.176/2016 απόφαση-.
9 Ανάκληση άδειας ίδρυσης και λειτουργίας καταστήματος (ΧΑΤΖΗΕΦΡΑΙΜΙΔΟΥ ΙΩΑΝΝΑ) -από αναβολή υπ' αριθ.177/2016 απόφαση-.
10 Ανάκληση άδειας ίδρυσης και λειτουργίας καταστήματος (ΑΔΑΜΑΣΟΓΛΟΥ ΓΕΩΡΓΙΟΣ & ΣΙΑ Ε.Ε.) - από αναβολή υπ' αριθ.178/2016 απόφαση-.
11 Ανάκληση άδειας ίδρυσης και λειτουργίας καταστήματος (ΑΠΟΣΤΟΛΙΔΗΣ ΔΗΜΟΣΘΕΝΗΣ ΜΟΝΟΠΡΟΣΩΠΗ ΕΠΕ) -από αναβολή υπ' αριθ.179/2015 απόφαση-.
12 Ανάκληση άδειας ίδρυσης και λειτουργίας καταστήματος (ΒΟΔΕΝΙΩΤΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ)-από αναβολή υπ' αριθ.180/2016 απόφαση-.
13 Ανάκληση άδειας ίδρυσης και λειτουργίας καταστήματος (ΠΑΠΑΣΤΕΡΓΙΟΥ ΙΩΑΝΝΗΣ)-από αναβολή υπ' αριθ.181/2016 απόφαση-.
14 Ανάκληση άδειας ίδρυσης και λειτουργίας καταστήματος (ΠΙΠΟΣ & ΣΙΑ Ο.Ε.).-από αναβολή υπ' αριθ.182/2016 απόφαση-.
15 Οριστική αφαίρεση άδειας ίδρυσης και λειτουργίας καταστήματος (ΠΙΠΟΣ & ΣΙΑ Ο.Ε.)-από αναβολή υπ' αριθ.183/2016 απόφαση-.
16 Ανάκληση άδειας ίδρυσης και λειτουργίας καταστήματος (ΝΤΕΝΕΖΟΣ ΗΛΙΑΣ) -από αναβολή υπ' αριθ.184/2016 απόφαση-.
17 Ανάκληση άδειας ίδρυσης και λειτουργίας καταστήματος (ΧΟΥΜΟΥ ΧΡΥΣΟΥΛΑ).
18 Ανάκληση άδειας ίδρυσης και λειτουργίας καταστήματος (ΝΙΟΚΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ).
19 Ανάκληση άδειας ίδρυσης και λειτουργίας καταστήματος (ΤΣΟΥΡΑΠΑΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ).
20 Ανάκληση άδειας ίδρυσης και λειτουργίας καταστήματος-Διακοπή λειτουργίας ΚΥΕ (ΜΠΑΚΑΛΗ ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ).

Δ/ΝΣΗ ΠΡΑΣΙΝΟΥ
21 Λήψη απόφασης για την αποξήλωση δέντρων εντός του οδοστρώματος στην οδό Αλκμήνης στο τμήμα πάνω από την οδό Αφροδίτης.

Δ/ΝΣΗ ΥΠΗΡΕΣΙΑΣ ΔΟΜΗΣΗΣ
22 Λήψη απόφαση για τη χορήγηση προέγκρισης για την ίδρυση καταστήματος με χρήση "παραδοσιακό καφενείο-οπωροπωλείο", εντός του οικισμού "Σταγιάτες" της Δ.Ε. Πορταριάς του Δήμου Βόλου.
23 Λήψη απόφαση για τη χορήγηση προέγκρισης για την ίδρυση καταστήματος με χρήση "μαζικής εστίασης παρασκευής και διάθεσης πρόχειρου γεύματος", στη Δ.Ε. Πορταριάς του Δήμου Βόλου.
24 Τροποποίηση σχεδίου πόλης στα Ο.Τ. 735 και 736 της Δημοτικής Ενότητας Ν. Ιωνίας του Δήμου Βόλου (περιοχή Μαχαιρίτσα).
25 Τροποποίηση σχεδίου πόλης στο Ο.Τ. 317 της Δημοτικής Ενότητας Ν. Ιωνίας του Δήμου Βόλου.
26 Λήψη απόφασης για την προσκύρωση οικοπεδικής έκτασης εμβαδού 1,36 τ.μ. στην ιδιοκτησία κληρονόμων Γαλανόπουλου Παναγιώτη στις Νέες Παγασές του Δήμου Βόλου.
27 Λήψη απόφασης για την προσκύρωση οικοπεδικής έκτασης εμβαδού 58,94 τα.μ. στην ιδιοκτησία Σουλιώτη Γρηγορίου στις Νέες Παγασές του Δήμου Βόλου και έγκριση πληρωμής της οφειλής σε δόσεις.

Δ/ΝΣΗ ΒΙΩΣΙΜΗΣ ΚΙΝΗΤΙΚΟΤΗΤΑΣ
28 Κανονιστική απόφαση κυκλοφοριακών ρυθμίσεων: Κυκλοφοριακές παρεμβάσεις στο 10ο Γυμνάσιο Βόλου το οποίο βρίσκεται στην οδό Διμηνίου και Έκτορος, στο Διμήνι.
29 Κρίση αιτήματος για χωροθέτηση νέων θέσεων στάθμευσης Ε.Δ.Χ. αυτοκινήτων (ταξί) στις Ν. Παγασές.

Επιτροπής Ποιότητας Ζωής

ΘΕΟΔΩΡΟΥ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ