14Η ΤΑΚΤΙΚΗ ΔΗΜΟΣΙΑ ΣΥΝΕΔΡΙΑΣΗ ΕΠΙΤΡΟΠΗΣ ΠΟΙΟΤΗΤΑΣ ΖΩΗΣ

ΒΟΛΟΣ 16/6/2017

Σας προσκαλούμε να παραβρεθείτε στην 14η ΤΑΚΤΙΚΗ Δημόσια συνεδρίαση της Επιτροπής Ποιότητας Ζωής την Τρίτη, 20 Ιουνίου 2017 και ώρα 13:00 στο Δημαρχείο Βόλου , με τα εξής  θέματα ημερήσιας διάταξης.

Δ/ΝΣΗ ΤΟΠΙΚΗΣ ΟΙΚ/ΚΗΣ ΑΝΑΠΤΥΞΗΣ
1. Αφαίρεση άδειας λειτουργίας Μουσικών Οργάνων (ΜΑΣΤΡΟΓΙΑΝΝΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ).
2. Αφαίρεση άδειας λειτουργίας Μουσικών Οργάνων (Ν. ΜΠΑΡΜΠΑΚΗΣ & Γ. ΣΠΑΘΗΣ Ο.Ε.).
3. Ανάκληση άδειας ίδρυσης και λειτουργίας καταστήματος (ΚΑΛΛΙΟΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ) -από αναβολή υπ' αριθ.18/2017 απόφαση-.
4. Ανάκληση άδειας ίδρυσης και λειτουργίας καταστήματος (ΧΑΤΖΗΚΩΤΟΥΛΑ ΙΩΑΝΝΑ) -από αναβολή υπ' αριθ.101/2017 απόφαση-.

Δ/ΝΣΗ ΠΡΑΣΙΝΟΥ
5. Λήψη απόφασης για την κοπή ενός δέντρου (Σφενδάμι) που βρίσκεται στην οδό Ιωλκού Ανθ.
Γαζή αρ.18, κατόπιν αίτησης της κ. Ελένης Μέρμηγκα.
6. Λήψη απόφασης για την κοπή ενός δέντρου (Μουριά) που βρίσκεται στην οδό Μιαούλη με
Κανάρη στην Αγριά, κατόπιν αίτησης του κ. Ντόβα Ευάγγελου.
7. Λήψη απόφασης για την κοπή ενός δέντρου (Σφενδάμι) που βρίσκεται σε ανώνυμη οδό, κάθετη
στην οδό Αριστοτέλους στην Αγριά, κατόπιν αίτησης του κ. Πιάτου Απόστολου.

Δ/ΝΣΗ ΥΠΗΡΕΣΙΑΣ ΔΟΜΗΣΗΣ
8. Λήψη απόφασης για την τροποποίηση του ρυμοτομικού σχεδίου στο Ο.Τ. 72 της Δημοτικής Ενότητας Νέας Ιωνίας του Ενιαίου Δήμου Βόλου.
9. Λήψη απόφασης για την προσκύρωση οικοπεδικής έκτασης εμβαδού 2,06 τ.μ. στην ιδιοκτησία Ευαγγελίας Γλυνού, στις Νέες Παγασές του Δήμου Βόλου.
10. Λήψη απόφασης για την έγκριση παραχώρησης μικρότερου νέου οικοπέδου στην ιδοκτησία Κακκαλή Ναυσικάς, στις Νέες Παγασές του Δήμου Βόλου.

Δ/ΝΣΗ ΒΙΩΣΙΜΗΣ ΚΙΝΗΤΙΚΟΤΗΤΑΣ
11. Διευκρίνιση επί της υπ' αριθ.304/2016 Κανονιστικής Απόφασης παραχώρησης χρήσης Κοινοχρήστων χώρων Δημοτικού Συμβουλίου Βόλου.
12. Λήψη Κανονιστικής απόφασης κυκλοφοριακών ρυθμίσεων: Μονοδρόμηση τμημάτων των οδών Ισιδώρου και Αγ. Φωτεινής, στη Ν. Ιωνία.
13. Επικαιροποίηση της υπ' αριθ.84/14 απόφασης της ΕΒΚ, που αφορά την εκ περιτροπής ανά μήνα στάθμευση οχημάτων στην οδό Σερβίων, στον Βόλο.
14. Καθορισμός θέσης στάσης οχήματος ΑΜΕΑ στην οδό Ραιδεστού αρ. 108, στη Ν. Ιωνία στον Βόλο.
15. Καθορισμός θέσης στάθμευσης ΑΜΕΑ, επί της οδού Δορυλαίου, μεταξύ των οδών Καισαρείας και Νικομηδείας, στη Δ.Ε. Νέας Ιωνίας Βόλου.
16. Καθορισμός θέσης στάθμευσης ΑΜΕΑ, επί της οδού Κουταρέλια, μεταξύ των οδών Λόρδου Βύρωνος και Αναλήψεως, στον Βόλο.
17. Καθορισμός θέσης στάσης ΑΜΕΑ, επί της οδού Βησσαρίωνος αρ. 8, της Νέας Ιωνίας Δήμου Βόλου.
18. Καθορισμός θέσης στάσης ΑΜΕΑ, στην οδό Φρίξου αρ.14, στον Βόλο.

Επιτροπής Ποιότητας Ζωής

ΖΑΡΚΑΔΑΣ-ΒΕΡΓΗΣ ΑΠΟΣΤΟΛΟΣ