14Η ΤΑΚΤΙΚΗ ΔΗΜΟΣΙΑ ΣΥΝΕΔΡΙΑΣΗ ΕΠΙΤΡΟΠΗΣ ΠΟΙΟΤΗΤΑΣ ΖΩΗΣ

ΒΟΛΟΣ  10/11/2022

Σας προσκαλούμε να παραβρεθείτε στην 14η ΤΑΚΤΙΚΗ Δημόσια συνεδρίαση της Επιτροπής Ποιότητας Ζωής η οποία θα διεξαχθεί ΔΙΑ ΖΩΣΗΣ - σύμφωνα με τις διατάξεις του άρθρου 78 του Ν.4954/2022 «Λήψη αποφάσεων συλλογικών οργάνων Ο.Τ.Α. α’ βαθμού και διοικητικών συμβουλίων εποπτευόμενων νομικών τους προσώπων κατά το διάστημα ισχύος των μέτρων αποφυγής της διάδοσης του κορωνοϊού COVID-19 - την Δευτέρα, 14 Νοεμβρίου 2022 και ώρα 13:30 στο Δημαρχείο Βόλου , με τα εξής θέματα ημερήσιας διάταξης.

Α/Α   ΠΕΡΙΓΡΑΦΗ ΘΕΜΑΤΟΣ

Δ/ΝΣΗ ΥΠΗΡΕΣΙΑΣ ΔΟΜΗΣΗΣ

1.  Λήψη απόφασης για την αποζημίωση από την κυρωμένη 5/93 Πράξη Αναλογισμού - Προσκύρωσης & Τακτοποίησης του σχεδίου πόλης Αγριάς της Δ.Ε. Αγριάς του Δήμου Βόλου για την  ιδιοκτησία Βαμβάκου Ελπινίκης, συζ. Χαριλάου.

2.  Λήψη απόφασης για την προσκύρωση οικοπεδικής έκτασης εμβαδού 23,56 τ.μ. ιδιοκτησίας Ελεγμίτου Ελένης του Χρήστου.

3.  Λήψη απόφασης για τη  προσκύρωση οικοπεδικής έκτασης εμβαδού 10,85 τ.μ. στην ιδιοκτησία με κ.α. 041142 στο Ο.Τ. 1430, της περιοχής Βορείων Συνοικιών του Δήμου Βόλου.

Δ/ΝΣΗ ΤΟΠΙΚΗΣ ΟΙΚ/ΚΗΣ ΑΝΑΠΤΥΞΗΣ

4.  Λήψη απόφασης για την απομάκρυνση κενωθέντος περιπτέρου που βρίσκεται επί της οδού Ταξιαρχών – Παρασκευοπούλου στην Ν. Ιωνία Βόλου  (υπ' αριθ.19/2022 απόφαση Συμβουλίου Κοινότητας Νέας Ιωνίας).

5.  Λήψη απόφασης για την απομάκρυνση κενωθέντος περιπτέρου που βρίσκεται επί της οδού Μαιάνδρου 95, στην Ν. Ιωνία Βόλου  (υπ' αριθ.23/2022 απόφαση Συμβουλίου Κοινότητας Νέας Ιωνίας).

6.  Λήψη απόφασης για την διακοπή χρήσης μουσικής σε ΚΥΕ (ΜΙΧΑΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ).

7.  Λήψη απόφασης για την διακοπή χρήσης μουσικής σε ΚΥΕ (LITTLE DAISY ENTERTAINMENT AND MORE MON IKE).

8.  Λήψη απόφασης για την διακοπή χρήσης μουσικής σε ΚΥΕ (ΒΑΡΣΟ ΙΚΕ).

9.  Λήψη απόφασης για την διακοπή χρήσης μουσικής σε ΚΥΕ (IΠΠΟΚΡΑΤΗΣ ΛΑΠΠΑΣ ΚΑΙ ΣΙΑ O.E.).

10.  Λήψη απόφασης για την διακοπή χρήσης μουσικής σε ΚΥΕ (ΜΑΜΟΥΝΗΣ ΗΛΙΑΣ - ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ).

11.  Λήψη απόφασης για την διακοπή χρήσης μουσικής σε ΚΥΕ (ΠΛΑΤΑΝΟΣ Ε.Ε.).

12.  Λήψη απόφασης για την διακοπή χρήσης μουσικής σε ΚΥΕ (ΣΙΤΙΣΗ ΙΚΕ).

Δ/ΝΣΗ ΠΡΑΣΙΝΟΥ

13.  Λήψη απόφασης για την κοπή δέντρου στην διασταύρωση των οδών Μαυροκορδάτου αρ.196 με Ζαχαρία Παπαντωνίου, στον Δήμο Βόλου, κατόπιν αίτησης κ. Ντόβα Χαρίλαου.

14.  Λήψη απόφασης για την κοπή δέντρου που βρίσκεται στο πεζοδρόμιο της οδού Δημάρχου Γεωργιάδου αρ.179, στον Δήμο Βόλου, κατόπιν αίτησης κ. Γοργίλη Κωνσταντίνου.

Επιτροπής Ποιότητας Ζωής

ΚΑΠΟΥΡΝΙΩΤΗΣ ΜΙΧΑΗΛ