14Η ΤΑΚΤΙΚΗ ΔΗΜΟΣΙΑ ΣΥΝΕΔΡΙΑΣΗ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΗΣ ΕΠΙΤΡΟΠΗΣ

ΒΟΛΟΣ  9/3/2023

Σας προσκαλούμε να παραβρεθείτε στην 14η ΤΑΚΤΙΚΗ Δημόσια συνεδρίαση της Οικονομικής Επιτροπής η οποία θα διεξαχθεί ΔΙΑ ΖΩΣΗΣ - σύμφωνα με τις διατάξεις του άρθρου 78 του Ν.4954/2022 «Λήψη αποφάσεων συλλογικών οργάνων Ο.Τ.Α. α’ βαθμού και διοικητικών συμβουλίων εποπτευόμενων νομικών τους προσώπων κατά το διάστημα ισχύος των μέτρων αποφυγής της διάδοσης του κορωνοϊού COVID-19 - την Δευτέρα, 13 Μαρτίου 2023 και ώρα 13:00 στο Δημαρχείο Βόλου, με τα εξής θέματα ημερήσιας διάταξης.

Α/Α     ΠΕΡΙΓΡΑΦΗ ΘΕΜΑΤΟΣ

1.  Λήψη απόφασης για την «Προέγκριση δαπανών τμήματος δημοσίων σχέσεων».

2.  Ανάκληση της αριθμ. 1000/2022 απόφασης Οικονομικής Επιτροπής και επανυποβολή ΠΡΑΚΤΙΚΟΥ Γ΄ φάσης ΔΙΕΝΕΡΓΕΙΑΣ ΑΝΟΙΧΤΟΥ ΔΗΜΟΣΙΟΥ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΟΥ ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΥ «iArea – Ανάπτυξη Ολοκληρωμένης Ψηφιακής Διαδραστικής Εφαρμογής Κινητών Συσκευών για την Προβολή των Τοπικών Φυσικών και Πολιτιστικών Τουριστικών Πόρων της Περιοχής του Δήμου Βόλου», λόγω εκπρόθεσμης αποστολής της ανωτέρω απόφασης για έλεγχο στην Αποκεντρωμένη Διοίκηση Θεσσαλίας-Στερεάς Ελλάδας.

3.  Λήψη απόφασης σχετικά με την «Έγκριση του αποτελέσματος της δημοπρασίας για την εκμίσθωση του δημοτικού καταστήματος (καφετέρια-αναψυκτήριο) που βρίσκεται στο Βόλο και εντός της Πλατείας Ελευθερίας».

4.  Λήψη απόφασης σχετικά με την «Έγκριση του αποτελέσματος της δημοπρασίας για την εκμίσθωση έξι (6) ελαιοπεριβόλων στην Τοπική Κοινότητα Αγίου Λαυρεντίου Δ.Ε.Αρτέμιδας».

5.  Λήψη απόφασης σχετικά με την «Έγκριση του αποτελέσματος της δημοπρασίας για την εκμίσθωση δημοτικής έκτασης, ενός (1) στρέμματος για τη δημιουργία πρόχειρων σταυλικών εγκαταστάσεων, που αποτελεί τμήμα του χώρου «Κοινής Βοσκής» με ΚΑΕΚ 350572102 024/0/0 (θέση Πεδινές Βοσκές σύμφωνα με την εγγραφή του στο Κτηματολόγιο) της Δ.Ε. Ν. Αγχιάλου».

6.  Επικαιροποίηση της μελέτης και τρόπου εκτέλεσης του έργου "Συντήρηση-Βελτίωση Αθλητικών Εγκαταστάσεων ΕΑΚ Βόλου" για το ΔΟΕΠΑΠ-ΔΗΠΕΘΕ.

7.  Έγκριση μελέτης με τίτλο «Eργασίες Αποξήλωσης fan-coil, προμήθεια και τοποθέτηση inox καπναγωγών και συντήρηση των δύο (2) ψυκτών στο Κολυμβητήριο Ν. Ιωνίας Β. Πολύμερος».

Δ/ΝΣΗ ΚΟΙΝΩΝ. ΠΡΟΣΤ.-ΚΑΠΗ-Δ.ΥΓΕΙΑΣ

8.  Έγκριση απολογισμού του Δημοτικού Κοινωνικού Παντοπωλείου για το διάστημα από 1-7-2022 μέχρι και 31-12-2022.

ΝΟΜΙΚΑ ΘΕΜΑΤΑ

9.  Λήψη απόφασης για την παροχή νομικής υποστήριξης προς την Αντιδήμαρχο κ Δέσποινα Κότογλου σε υπόθεση ενώπιον του Τριμελούς Πλημμελειοδικείου Βόλου της 20ης Μαρτίου 2023.

ΖΕΡΒΑΣ ΑΝΔΡΕΑΣ

Δευτέρα, 13 Μάρτιος, 2023