14Η ΤΑΚΤΙΚΗ ΔΗΜΟΣΙΑ ΣΥΝΕΔΡΙΑΣΗ ΤΗΣ ΕΠΙΤΡΟΠΗΣ ΠΟΙΟΤΗΤΑΣ ΖΩΗΣ

ΟΡΘΗ ΕΠΑΝΑΛΗΨΗ

ΒΟΛΟΣ 5/6/2015

Για συνεδρίαση Επιτροπής Ποιότητας Ζωής

Σας προσκαλούμε να παραβρεθείτε στην 14η ΤΑΚΤΙΚΗ Δημόσια συνεδρίαση της Επιτροπής Ποιότητας Ζωής την Τρίτη, 9 Ιουνίου 2015 και ώρα 13:30 στο Δημαρχείο Βόλου , με τα εξής θέματα ημερήσιας διάταξης.

Δ/ΝΣΗ ΤΟΠΙΚΗΣ ΟΙΚ/ΚΗΣ ΑΝΑΠΤΥΞΗΣ
1 Χορήγηση α) άδειας λειτουργίας Μουσικών Οργάνων στο κατάστημα Υ.Ε. της εταιρείας ΕΛΕΝΗ ΚΑΡΑΪΣΚΟΥ ΚΑΙ ΣΙΑ Ε.Ε. με χρήση ΚΑΦΕ-BAR & ΑΝΑΨΥΚΤΗΡΙΟ ΜΕ ΠΑΡΑΣΚΕΥΑΣΤΗΡΙΟ που βρίσκεται στη Μακρινίτσα Δήμου Βόλου και β) παράτασης άδειας μουσικών οργάνων στο εν λόγω κατάστημα.
2 Χορήγηση α) άδειας λειτουργίας Μουσικών Οργάνων στο κατάστημα Υ.Ε. της κ.ΣΕΤΣΙΚΑ ΧΑΡΙΚΛΕΙΑΣ του ΠΑΝΤΕΛΗ με χρήση ΤΑΒΕΡΝΑ - ΣΝΑΚ ΜΠΑΡ που βρίσκεται στην Άλλη Μεριά (Ρήγα Φεραίου αρ.1) Δήμου Βόλου και β) παράτασης άδειας μουσικών οργάνων στο εν λόγω κατάστημα.
3 Λήψη απόφασης για την αποξήλωση και απομάκρυνση κενωθέντων περιπτέρων Δ.Ε. Βόλου, Ν. Ιωνίας και Πορταριάς.

Δ/ΝΣΗ ΥΠΗΡΕΣΙΑΣ ΔΟΜΗΣΗΣ
4 Χωροθέτηση περιπτέρων στους κεντρικούς άξονες του Δήμου Βόλου.
5 Γνωμοδότηση για την τοποθέτηση σταθμού βάσης και κεραίας κινητής τηλεφωνίας στη θέση "Προφήτης Ηλίας" της Τοπικής Κοινότητας Σέσκλου Δημοτικής Ενότητας Αισωνίας του Δήμου Βόλου, κατόπιν αίτησης της εταιρείας COSMOTE-ΚΙΝΗΤΕΣ ΤΗΛΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΕΣ Α.Ε.-από αναβολή υπ' αριθ.129/2015 απόφαση-.
6 Γνωμοδότηση για την τοποθέτηση σταθμού βάσης και κεραίας κινητής τηλεφωνίας στην οδό Τσαμαδού 7 και Καλλέργη στον Δήμο Βόλου, κατόπιν αίτησης της εταιρείας WIND ΕΛΛΑΣ Α.Ε.Β.Ε.
7 «Επανεξέταση του θέματος της τοποθέτησης σταθμού βάσης και κεραίας κινητής τηλεφωνίας της εταιρείας VODAFONE ΠΑΝΑΦΟΝΕ Α.Ε.Ε.Τ. στην Άλλη Μεριά στον Δήμο Βόλου (υπ’ αριθ.144/2014 απόφαση Ε.Π.Ζ.) κατόπιν της αρνητικής γνωμοδότησης του Συμβουλίου Τοπικής Κοινότητας Άλλης Μεριάς».

Δ/ΝΣΗ ΒΙΩΣΙΜΗΣ ΚΙΝΗΤΙΚΟΤΗΤΑΣ
8 Κυκλοφοριακές ρυθμίσεις στον κόμβο θέση «Αστέρια».

Η Πρόεδρος της
Επιτροπής Ποιότητας Ζωής