14Η ΤΑΚΤΙΚΗ ΣΥΝΕΔΡΙΑΣΗ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΗΣ ΕΠΙΤΡΟΠΗΣ

ΒΟΛΟΣ, 26/3/2021

Σας προσκαλούμε στην 14η ΤΑΚΤΙΚΗ συνεδρίαση της Οικονομικής Επιτροπής η οποία θα διεξαχθεί δια περιφοράς την Τετάρτη, 31 Μαρτίου 2021 και ώρα έναρξης 13:00 και λήξης 13:15 ,  με τα κάτωθι θέματα ημερήσιας διάταξης.

Η αποστολή της ψήφου σας θα πραγματοποιηθεί μέσω ηλεκτρονικού ταχυδρομείου (e-mail: praktikadb@volos-city.gr), κατά το καθορισμένο διάστημα διεξαγωγής της συνεδρίασης, (σύμφωνα με την από 11-3-2020 ΠΡΑΞΗ ΝΟΜΟΘΕΤΙΚΟΥ ΠΕΡΙΕΧΟΜΕΝΟΥ (ΦΕΚ 55/α/11-3-2020), άρθρο 10 «Κατεπείγουσες διατάξεις για την λειτουργία των Δήμων και Περιφερειών κατά τη διάρκεια της λήψης μέτρων αποφυγής της διάδοσης του κορωνοϊού COVID-19»), την με αριθμό 163/29-05-2020 (ΑΔΑ: Ψ3ΧΝ46ΜΤΛ6-ΑΨ7) εγκύκλιο του Υπουργείου Εσωτερικών και την με αριθμό 426/13-11-2020 (ΑΔΑ: 6ΩΚΛ46ΜΤΛ6-ΥΔ4) εγκύκλιο του Υπουργείου Εσωτερικών.

Α/Α   ΠΕΡΙΓΡΑΦΗ ΘΕΜΑΤΟΣ

1.   Υποβολή πρακτικού του συνοπτικού διαγωνισμού, για την «Προμήθεια εξοπλισμού που αφορά την υποστήριξη των λουομένων των παραλιών του Δήμου Βόλου», ενδεικτικού προϋπολογισμού 34.999,00 συμπεριλαμβανομένου ΦΠΑ.

2.   Υποβολή πρακτικού ηλεκτρονικής αποσφράγισης και αξιολόγησης προσφορών του διαγωνισμού του έργου «ΚΤΙΡΙΑΚΕΣ ΠΑΡΕΜΒΑΣΕΙΣ ΣΤΟ ΠΑΙΔΙΚΟ ΣΤΑΘΜΟ "ΝΕΦΕΛΗ" ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΝΑΡΜΟΝΙΣΗ ΤΟΥ ΜΕ ΤΟ ΠΔ 99/2017».

3.   Υποβολή πρακτικού ηλεκτρονικής αποσφράγισης και αξιολόγησης προσφορών του διαγωνισμού του έργου «Κατασκευή νέου ανελκυστήρα στο κτίριο στάθμευσης αυτοκινήτων επί των οδών Φιλελλήνων & Δημητριάδος».

4.   Έγκριση παράτασης προθεσμίας περαίωσης έργου "Κτιριακές παρεμβάσεις στον Βρεφονηπιακό Σταθμό "Τα Ζουζουνάκια" στα Άνω Λεχώνια για την εναρμόνιση του με το νέο Π.Δ. 99/2017".

5.   Έγκριση παράτασης προθεσμίας περαίωσης έργου " Εγκατάσταση Κλιματιστικών Συγκροτημάτων & Λοιπού ΗΜ Εξοπλισμού Εκθεσιακού- Πολυχώρου Βόλου".

6.   Έγκριση παράτασης προθεσμίας περαίωσης έργου " Αποκαταστάσεις και ασφαλτοστρώσεις δρόμων  Δ.Ε. Βόλου-Ν. Ιωνίας".

7.   Παράταση της συμβατικής προθεσμίας περαίωσης του έργου "Εργασίες συντήρησης των σχολείων Δ.Ε. Βόλου & Ν. Ιωνίας έτους 2019".

8.   Έγκριση μελέτης με τίτλο  «Εκτέλεση εργασιών αντικατάστασης λαμπτήρων σε ιστούς φωτισμού από αδειούχο ηλεκτρολόγο εναερίτη με πέδιλα».

9.   Έγκριση μελέτης για τις «Εργασίες  επισκευής  αντλίας  για συντριβάνι του Δήμου Βόλου».

10.  Έγκριση μελέτης με τίτλο «Εργασίες ελέγχου στεγανότητας σωληνώσεων των εσωτερικών εγκαταστάσεων φυσικού αερίου».

11.  Έγκριση μελέτης με τίτλο   «Κατασκευαστικές εργασίες στον υποσταθμό στο πεδίο  Άρεως».

12.  Έγκριση μελέτης με τίτλο «Εργασίες επισκευής του ανελκυστήρα στο  3ο ΕΠΑΛ» .

13.  Έγκριση μελέτης με τίτλο «Προμήθεια διαμορφωμένων λαμαρινών».

Δ/ΝΣΗ ΠΡΑΣΙΝΟΥ

14.  Υποβολή Πρακτικού αποσφράγισης φακέλου δικαιολογητικών συμμετοχής, φακέλου τεχνικής προσφοράς και φακέλου οικονομικής προσφοράς του Συνοπτικού Διαγωνισμού: "Βοτάνισμα εντός πολεοδομικού συγκροτήματος Βόλου - Νέας Ιωνίας & βοτάνισμα περιαστικών δασών και περιαστικού πρασίνου Δήμου Βόλου".

Δ/ΝΣΗ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΙΣΜΟΥ

15.  Συγκρότηση τριμελούς Επιτροπής Διερεύνησης Τιμών υλικών, στο πλαίσιο της ΑΤ12 Πρόσκλησης του προγράμματος «Αντώνης Τρίτσης» με τίτλο «Δράσεις Ηλεκτροκίνησης στους Δήμους».

ΖΕΡΒΑΣ ΑΝΔΡΕΑΣ

Τετάρτη, 31 Μάρτιος, 2021