15Η ΤΑΚΤΙΚΗ ΣΥΝΕΔΡΙΑΣΗ ΤΗΣ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΗΣ ΕΠΙΤΡΟΠΗΣ

ΒΟΛΟΣ  2/4/2021

Σας προσκαλούμε στην 15η ΤΑΚΤΙΚΗ συνεδρίαση της Οικονομικής Επιτροπής η οποία θα διεξαχθεί δια περιφοράς την Τετάρτη, 7 Απριλίου 2021 και ώρα έναρξης 13:00 και λήξης 13:15, με τα κάτωθι θέματα ημερήσιας διάταξης.

Η αποστολή της ψήφου σας θα πραγματοποιηθεί μέσω ηλεκτρονικού ταχυδρομείου (e-mail: praktikadb@volos-city.gr), κατά το καθορισμένο διάστημα διεξαγωγής της συνεδρίασης, (σύμφωνα με την από 11-3-2020 ΠΡΑΞΗ ΝΟΜΟΘΕΤΙΚΟΥ ΠΕΡΙΕΧΟΜΕΝΟΥ (ΦΕΚ 55/α/11-3-2020), άρθρο 10 «Κατεπείγουσες διατάξεις για την λειτουργία των Δήμων και Περιφερειών κατά τη διάρκεια της λήψης μέτρων αποφυγής της διάδοσης του κορωνοϊού COVID-19»), την με αριθμό 163/29-05-2020 (ΑΔΑ: Ψ3ΧΝ46ΜΤΛ6-ΑΨ7) εγκύκλιο του Υπουργείου Εσωτερικών και την με αριθμό 426/13-11-2020 (ΑΔΑ: 6ΩΚΛ46ΜΤΛ6-ΥΔ4) εγκύκλιο του Υπουργείου Εσωτερικών.

Α/Α       ΠΕΡΙΓΡΑΦΗ ΘΕΜΑΤΟΣ

1        Έγκριση μελέτης και κατάρτιση όρων διακήρυξης ανοικτού διεθνή διαγωνισμού «Προµήθεια απορριμματοφόρων οχηµάτων ∆ήμου Βόλου».

2        Υποβολή πρακτικού ηλεκτρονικής αποσφράγισης και αξιολόγησης προσφορών του διαγωνισμού του έργου «ΜΕΛΕΤΗ ΝΕΑΣ ΓΕΦΥΡΑΣ Ε.Ο. ΒΟΛΟΥ –ΑΘΗΝΩΝ ΣΤΟ ΑΛΥΓΑΡΟΡΕΜΜΑ ΣΤΗ ΘΕΣΗ ΠΡΟΦΗΤΗΣ ΗΛΙΑΣ ΜΕ ΤΙΣ ΠΡΟΣΒΑΣΕΙΣ ΤΗΣ»

3        Επεκτάσεις δικτύων φωτισμού στα πλαίσια του έργου: «Επεκτάσεις δικτύων (ΔΕΗ)».

4        Λήψη απόφασης για την έκδοση εντάλματος προπληρωμής της ΔΕΔΔΗΕ για την εκτέλεση έργου επέκτασης δικτύου φωτισμού στα πλαίσια του έργου «Επεκτάσεις δικτύων Δ.Ε.Η.»

Δ/ΝΣΗ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΙΣΜΟΥ

5        Συγκρότηση τριμελούς Επιτροπής Διερεύνησης Τιμών υλικών, στο πλαίσιο της ΑΤ08 Πρόσκλησης του προγράμματος «Αντώνης Τρίτσης» με τίτλο «Smart cities, ευφυείς εφαρμογές, συστήματα και πλατφόρμες για την ασφάλεια, υγεία πρόνοια, ηλεκτρονική διακυβέρνηση, εκπαίδευση-τουρισμό και περιβάλλον, δράσεις και μέτρα πολιτικής προστασίας της δημόσιας υγείας και του πληθυσμού από την εξάπλωση της πανδημίας του κορωνοϊού COVI-19».

6        Συγκρότηση τριμελούς Επιτροπής Διερεύνησης Τιμών υλικών, στο πλαίσιο της ΑΤ04 Πρόσκλησης του προγράμματος «Αντώνης Τρίτσης» με τίτλο «Χωριστή Συλλογή Βιοαποβλήτων, Γωνιές Ανακύκλωσης και Σταθμοί Μεταφόρτωσης Απορριμμάτων».

ΝΟΜΙΚΑ ΘΕΜΑΤΑ

7        Παροχή εντολής και πληρεξουσιότητας  προς  απόκρουση της με αριθ. εκθ.καταθ. ΤΜ27/21 στο Μονομελές Πρωτοδικείο Βόλου αγωγής  της « Γυναικείας Ιεράς Κοινοβιακής Μονής Αγίου Λαυρεντίου Πηλίου» ΤΠ11/9-2-2021 κατά του Δήμου  Βόλου.

8        Παροχή εντολής και πληρεξουσιότητας προς υποστήριξη της με αριθ. εκθ.καταθ. ΤΠ11/9-2-2021 ενώπιον του Πολυμελούς Πρωτοδικείου Βόλου αγωγής του Δήμου Βόλου κατά του «Πανεπιστημίου Θεσσαλίας».

ΖΕΡΒΑΣ ΑΝΔΡΕΑΣ

Τετάρτη, 7 Απρίλιος, 2021