16Η ΤΑΚΤΙΚΗ ΔΗΜΟΣΙΑ ΣΥΝΕΔΡΙΑΣΗ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΗΣ ΕΠΙΤΡΟΠΗΣ

ΒΟΛΟΣ   23/3/2023

Σας προσκαλούμε να παραβρεθείτε στην 16η ΤΑΚΤΙΚΗ Δημόσια συνεδρίαση της Οικονομικής Επιτροπής η οποία θα διεξαχθεί ΔΙΑ ΖΩΣΗΣ - σύμφωνα με τις διατάξεις του άρθρου 78 του Ν.4954/2022 «Λήψη αποφάσεων συλλογικών οργάνων Ο.Τ.Α. α’ βαθμού και διοικητικών συμβουλίων εποπτευόμενων νομικών τους προσώπων κατά το διάστημα ισχύος των μέτρων αποφυγής της διάδοσης του κορωνοϊού COVID-19 - την Δευτέρα, 27 Μαρτίου 2023 και ώρα 13:00 στο Δημαρχείο Βόλου , με τα εξής θέματα ημερήσιας διάταξης.

Α/Α   ΠΕΡΙΓΡΑΦΗ ΘΕΜΑΤΟΣ

1.  Λήψη απόφασης σχετικά με την κατάρτιση όρων διακήρυξης διαγωνισμού εκμίσθωσης ενός ακινήτου (ισόγειο κατάστημα) επιφάνειας 93,79 τ.μ. επί της οδού Μαυροκορδάτου 40 με Γαλλίας, ιδιοκτησίας του κληροδοτήματος «Χρυσούλας Ζώγια».

2.  Λήψη απόφασης σχετικά με την «Έγκριση των πρακτικών της  πλειοδοτικής δημοπρασίας για την εκμίσθωση  των  τεσσάρων (4) δημοτικών  ελαιοπεριβόλων στις θέσεις  «Γερακλί», «Καστέλι», «Παναγίτσα» και «Ταξιάρχες»   της Τοπικής Κοινότητας  Δράκειας  Δ.Ε. Αγριάς».

3.  Λήψη απόφασης σχετικά με την «Έγκριση του αποτελέσματος των δημοπρασιών για την εκμίσθωση  δημοτικής έκτασης που βρίσκεται στη θέση «Καρασμαήλ» της κτηματικής περιφέρειας της Τα.Κ. Αϊδινίου της Δημοτικής Κοινότητας  Νέας Αγχιάλου»

4.  Λήψη απόφασης σχετικά με την «Έγκριση του αποτελέσματος της δημοπρασίας για την εκμίσθωση δημοτικής έκτασης ενός (1) στρέμματος που βρίσκεται στην Τοπική Κοινότητα  Μακρινίτσας.

5.  Λήψη απόφασης για την έγκριση μελέτης με τίτλο  “Εκτέλεση εργασιών αντικατάστασης λαμπτήρων σε ιστούς φωτισμού από αδειούχο ηλεκτρολόγο εναερίτη με πέδιλα ”.

6.  Λήψη απόφασης για την έγκριση μελέτης με τίτλο “Προμήθεια και τοποθέτηση ξύλινου στεγάστρου στο Δημοτικό Σχολείο Ιωλκού”.

7.  Λήψη απόφασης για την έγκριση μελέτης με τίτλο  “ Προμήθεια ηλεκτρολογικών υλικών.”

8.  Λήψη απόφασης για την έγκριση μελέτης με τίτλο «Προμήθεια και τοποθέτηση εγκεφάλου καυστήρα στο κτίριο Σπίρερ».

9.  Λήψη απόφασης για την έγκριση μελέτης με τίτλο «Προμήθεια και τοποθέτηση ανταλλακτικών για την επισκευή ανελκυστήρων σε Δημοτικά κτίρια του Δήμου Βόλου (Κτίριο Σπίρερ / Αθλητικό κέντρο Βάκης Παρασκευόπουλος)».

10.  Λήψη απόφασης για την έγκριση μελέτης με τίτλο  “Εργασίες συντήρησης ανελκυστήρων ”.

11.  Λήψη απόφασης για την έγκριση μελέτης με τίτλο «Εργασίες επισκευής  ανελκυστήρα στο κτίριο Σκενδεράνη του Δήμου Βόλου».

Δ/ΝΣΗ ΚΑΘΑΡΙΟΤΗΤΑΣ

12.  Συμπλήρωση της υπ' αριθμ.1051/2021 Απόφαση της Οικονομικής Επιτροπής με Θέμα "Έγκριση της μελέτης του υποέργου 1: "Προμήθεια & Εγκατάσταση εξοπλισμού γωνιών ανακύκλωσης στο Δήμο Βόλου" του έργου "Δημιουργία γωνιών ανακύκλωσης στο Δήμο Βόλου".

Δ/ΝΣΗ ΤΟΠ. ΟΙΚ. ΑΝΑΠΤΥΞΗΣ

13.  Λήψη απόφασης σχετικά με την έγκριση συμμετοχής του Δήμου Βόλου σε Τουριστική Έκθεση  Εξωτερικού (Κύπρου) και εξειδίκευση διάθεσης πίστωσης οικονομικού προϋπολογισμού έτους  2023.

ΖΕΡΒΑΣ ΑΝΔΡΕΑΣ

Δευτέρα, 27 Μάρτιος, 2023