17Η ΕΚΤΑΚΤΗ ΔΗΜΟΣΙΑ ΣΥΝΕΔΡΙΑΣΗ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΗΣ ΕΠΙΤΡΟΠΗΣ

ΒΟΛΟΣ 6/4/2017

Σας προσκαλούμε να παραβρεθείτε στην 17η ΕΚΤΑΚΤΗ Δημόσια συνεδρίαση της Οικονομικής Επιτροπής την Πέμπτη, 6 Απριλίου 2017 και ώρα 18:00 στο Δημαρχείο Βόλου , με τα εξής  θέματα ημερήσιας διάταξης.

Το κατεπείγον της συνεδρίασης σύμφωνα με το άρθρο 75 του Ν.3852/2010 έγκειται στο γεγονός  της άμεσης κατάρτισης των όρων Διακήρυξης των έργων προκειμένου να ολοκληρωθεί η διαδικασία ανάρτησης των προκηρύξεων στην ηλεκτρονική πλατφόρμα έως 13/4/2017.

1. Λήψη απόφασης για την έγκριση δαπανών και διάθεση πιστώσεων του προϋπολογισμού του Δήμου οικονομικού έτους 2017.
2. Συγκρότηση επιτροπών διενέργειας διαγωνισμού και αξιολόγησης προσφορών για την προμήθεια με χρηματοδοτική μίσθωση οχημάτων μηχανολογικού εξοπλισμού και μηχανημάτων έργων διάρκειας πέντε (5) ετών για το έτος 2017.
3. Ανάληψη πολυετούς υποχρέωσης για την ανάθεση της "Κατασκευής κλειστού Γυμναστηρίου Αγριάς (Τ11) Διαγωνισμός".

4. Επανακατάρτιση όρων και σύνταξη διακήρυξης του έργου "Συντήρηση Αγροτικής Οδοποιίας έτους 2017".
5. Επανακατάρτιση όρων και σύνταξη διακήρυξης του έργου "Κατασκευές οδών έτους 2017".
6. Επανακατάρτιση όρων και σύνταξη διακήρυξης του έργου "Συντηρήσεις δρόμων Δ.Ε. Βόλου-Νέας Ιωνίας έτους 2017".
7. Επανακατάρτιση όρων και σύνταξη διακήρυξης του έργου "Συντηρήσεις δρόμων Δ.Ε. πλην Βόλου-Νέας Ιωνίας έτους 2017".
8. Επανακατάρτιση όρων και σύνταξη διακήρυξης του έργου "Έργα Πυροπροστασίας έτους 2017".
9. Κατάρτιση όρων και σύνταξη διακήρυξης του έργου "Κατασκευή 4 σύγχρονων κόμβων στο Δήμο Βόλου. 1). Δημαρχείο (Δημητριάδος, Λαμπράκη και Ιάσονος) 2). Τελωνείο (Λαμπράκη-Παπαδιαμάντη) 3). ΚΤΕΛ (Αθηνών, Λαμπράκη και Σέκερη) 4). Διμηνίου (Λαρίσης, Δερβενακίων, Μπότσαρη)".
10. Κατάρτιση όρων και σύνταξη διακήρυξης του έργου "Κατασκευή κλειστού Γυμναστηρίου Αγριάς Τ11".

ΖΕΡΒΑΣ ΑΝΔΡΕΑΣ

Πέμπτη, 6 Απρίλιος, 2017