17Η ΤΑΚΤΙΚΗ ΔΗΜΟΣΙΑ ΣΥΝΕΔΡΙΑΣΗ ΕΠΙΤΡΟΠΗΣ ΠΟΙΟΤΗΤΑΣ ΖΩΗΣ

ΒΟΛΟΣ 14/7/2017

Σας προσκαλούμε να παραβρεθείτε στην 17η ΤΑΚΤΙΚΗ Δημόσια συνεδρίαση της Επιτροπής Ποιότητας Ζωής την Τρίτη, 18 Ιουλίου 2017 και ώρα 13:00 στο Δημαρχείο Βόλου , με τα εξής θέματα ημερήσιας διάταξης.

Δ/ΝΣΗ ΤΟΠΙΚΗΣ ΟΙΚ/ΚΗΣ ΑΝΑΠΤΥΞΗΣ
1. Χορήγηση άδειας παράτασης ωραρίου χρήσης Μουσικής στο κατάστημα Υ. Ε. του ΚΟΚΚΑΛΗ ΑΓΓΕΛΟΥ με χρήση ΕΠΙΧΕΙΡΗΣΗ ΑΝΑΨΥΧΗΣ, που βρίσκεται στην ΑΝΑΚΑΣΙΑ του Δήμου Βόλου.
2. Χορήγηση άδειας παράτασης ωραρίου χρήσης Μουσικής στο κατάστημα Υ. Ε. της εταιρίας "ΚΑΡΑΪΣΚΟΥ ΕΛΕΝΗ & ΣΙΑ Ε.Ε." με χρήση ΚΑΦΕ-BAR & ΑΝΑΨΥΚΤΗΡΙΟ (με παρασκευαστήριο), που βρίσκεται στην ΜΑΚΡΙΝΙΤΣΑ του Δήμου Βόλου.
3. Ανάκληση άδειας ίδρυσης και λειτουργίας καταστήματος (ΔΙΑΜΑΝΤΗΣ ΜΑΣΟΥΤΗΣ Α.Ε.)-από αναβολή υπ' αριθ.104/2017 απόφαση-.
Δ/ΝΣΗ ΠΡΑΣΙΝΟΥ
4. Επανεξέταση του θέματος κοπής δέντρου (Σφενδάμι) που βρίσκεται στην οδό 28ης Οκτωβρίου μεταξύ των οδών Γαμβέτα-Αφήσου, βάσει της υπ' αριθ. 649/2016 απόφασης του Δημοτικού Συμβουλίου.
5. Λήψη απόφασης για την κοπή δέντρου (Κουκουναριά) που βρίσκεται στην οδό Τριανταφύλλου αρ.19, στην Αγριά Βόλου, κατόπιν αίτησης του κ. Παναγιωτίδη Δημητρίου.
6. Λήψη απόφασης για την κοπή δέντρου (Φραξός-Fraxus ornus) που βρίσκεται στην οδό Γρηγορίου Λαμπράκη αρ.58, κατόπιν αίτησης της κ. Σκοτινιώτη Ιωάννας.

Δ/ΝΣΗ ΥΠΗΡΕΣΙΑΣ ΔΟΜΗΣΗΣ
7. Λήψη απόφασης για τη μετατόπιση περιπτέρου με διεύθυνση Αναλήψεως, μεταξύ των οδών Γαμβέτα και Μαυροκορδάτου, σε διαθέσιμη θέση περιπτέρου, στην οδό Κύπρου και Κρητός Θεοφάνους.
8. Λήψη απόφασης για τη μετατόπιση περιπτέρου ιδιοκτησίας Αλεξίου Δημήτριου του Αλεξάνδρου στη θέση κενωθέντος περιπτέρου στη συμβολή των οδών Κασσαβέτη με Πολυμέρη, στον Βόλο (πρώην ιδιοκτησίας Καρτσιώτη Φιλίτσας).
Δ/ΝΣΗ ΒΙΩΣΙΜΗΣ ΚΙΝΗΤΙΚΟΤΗΤΑΣ
9. Έγκριση θερινών δρομολογίων ΚΤΕΛ για το έτος 2017.
10. Λήψη απόφασης επανακαθορισμού θέσης στάθμευσης ΑΜΕΑ στην οδό Σταθά αρ.65, στον Βόλο (υπ' αριθ.498/2004 απόφαση Δ.Σ.), λόγω αλλαγής οχήματος.
11. Καθορισμός θέσης στάθμευσης οχήματος ΑΜΕΑ στην οδό Ελ. Βενιζέλου αρ.83, στη Ν. Ιωνία στον Βόλο.
12. Καθορισμός θέσης στάθμευσης οχήματος ΑΜΕΑ στην οδό Πλάτωνος με Χατζηαργύρη, στον Δ. Βόλου.
13. Καθορισμός θέσης στάσης οχήματος ΑΜΕΑ στην οδό Παλληκαρίδη αρ.12 στη Νέα Ιωνία, στον Βόλο.
14. Καθορισμός θέσης στάθμευσης ΑΜΕΑ γενικής χρήσης, στην οδό Τζαβέλα με Λαρίσης, στον Δ. Βόλου.
15. Μετατόπιση θέσης στάθμευσης ΑΜΕΑ από την οδό Μαγνήτων στην οδό Αθ. Διάκου.

Επιτροπής Ποιότητας Ζωής

ΖΑΡΚΑΔΑΣ-ΒΕΡΓΗΣ ΑΠΟΣΤΟΛΟΣ