17Η ΤΑΚΤΙΚΗ ΔΗΜΟΣΙΑ ΣΥΝΕΔΡΙΑΣΗ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΗΣ ΕΠΙΤΡΟΠΗΣ

ΒΟΛΟΣ,  31/3/2023

Σας προσκαλούμε να παραβρεθείτε στην 17η ΤΑΚΤΙΚΗ Δημόσια συνεδρίαση της Οικονομικής Επιτροπής η οποία θα διεξαχθεί ΔΙΑ ΖΩΣΗΣ την Τρίτη, 4 Απριλίου 2023 και ώρα 10:00 στο Δημαρχείο Βόλου , με τα εξής θέματα ημερήσιας διάταξης.

Α/Α   ΠΕΡΙΓΡΑΦΗ ΘΕΜΑΤΟΣ

1.  Λήψη απόφασης για την «Προέγκριση δαπανών τμήματος δημοσίων σχέσεων».

2.  Υποβολή πρακτικού Α' και Β'  φάσης του ανοικτού διεθνούς ηλεκτρονικού διαγωνισμού για την «Ενίσχυση της Μικροκινητικότητας στο Δήμο Βόλου», ενδεικτικού συνολικού προϋπολογισμού δαπάνης 434.000,00€ συμπεριλαμβανομένου του ΦΠΑ.

3.  Υποβολή προς έγκριση του 1ου Πρακτικού (Α΄ Φάση – Αποσφράγιση προσφορών, Αποσφράγιση των (υπο)φακέλων «Δικαιολογητικά Συμμετοχής-Τεχνική Προσφορά» και των (υπο)φακέλων «Οικονομική Προσφορά» - έλεγχος δικαιολογητικών συμμετοχής και Τεχνικών προσφορών) και του 2ου Πρακτικού (Β΄ Φάση – Έλεγχος Οικονομικών Προσφορών και Ανάδειξη Προσωρινού Αναδόχου) της Επιτροπής Διενέργειας Διαγωνισμού και Αξιολόγησης Προσφορών για τον ανοιχτό δημόσιο ηλεκτρονικό διαγωνισμό «Παροχή Υπηρεσιών Φύλαξης του Ξενώνα Φιλοξενίας Γυναικών Θυμάτων Βίας Δήμου Βόλου για οκτώ (8) μήνες».

4.  Λήψη απόφασης σχετικά με την  έγκριση της μελέτης και κατάρτιση όρων διακήρυξης για την διενέργεια ανοιχτού ηλεκτρονικού διαγωνισμού, για την «Μίσθωση-Λειτουργία κινητών χημικών τουαλετών χωρίς αποχέτευση για τις ανάγκες των λαϊκών αγορών διάρκειας ενός έτους & του Προγράμματος Γαλάζιες Σημαίες από 1-6 έως 30-9-2023», συνολικού ενδεικτικού προϋπολογισμού 67.888,76 συμπεριλαμβανομένου ΦΠΑ.

5.  Λήψη απόφασης σχετικά με την έγκριση τεχνικών προδιαγραφών και κατάρτιση όρων διακήρυξης  για την διενέργεια ανοικτού διεθνούς ηλεκτρονικού διαγωνισμού για την «Προμήθεια έτοιμων γευμάτων για τη σίτιση απόρων, του Ξενώνα Φιλοξενίας Γυναικών Θυμάτων Βίας Δήμου Βόλου, των Στεγών Υποστηριζόμενης Διαβίωσης (ΣΥΔ) Δήμου Βόλου της Διεύθυνσης Κοινωνικής Προστασίας, ΚΑΠΗ και Δημόσιας Υγείας και των μαθητών του Μουσικού Σχολείου Βόλου, διάρκειας ενός (1) έτους», ενδεικτικού συνολικού προϋπολογισμού δαπάνης 580.551,06€ συμπεριλαμβανομένου του ΦΠΑ.

6.  Λήψη απόφασης σχετικά με την «Έγκριση του αποτελέσματος της δημοπρασίας για την εκμίσθωση  του δημοτικού καταστήματος που βρίσκεται στην πλατεία Άνω Λεχωνίων Δ.Ε. Αρτέμιδας».

7.  Λήψη απόφασης σχετικά με την «Έγκριση του αποτελέσματος των δημοπρασιών για την εκμίσθωση  δημοτικής έκτασης που βρίσκεται στη θέση «Νταλούκα» της κτηματικής περιφέρειας της Δημοτικής Κοινότητας  Νέας Αγχιάλου».

8.  Λήψη απόφασης σχετικά με την «Έγκριση  των πρακτικών της  πλειοδοτικής δημοπρασίας για την εκμίσθωση του δημοτικού ελαιοπεριβόλου στη θέση «Σπαστήρας» της Τοπικής Κοινότητας  Δράκειας  Δ.Ε. Αγριάς».

9.  Υποβολή πρακτικού ηλεκτρονικής αποσφράγισης και αξιολόγησης προσφορών του διαγωνισμού του έργου «ΒΕΛΤΙΩΣΕΙΣ ΥΦΙΣΤΑΜΕΝΩΝ ΔΡΟΜΩΝ ΠΡΟΣΒΑΣΗΣ ΣΕ ΓΕΩΡΓΙΚΕΣ ΚΑΙ ΚΤΗΝΟΤΡΟΦΙΚΕΣ ΕΚΜΕΤΑΛΛΕΥΣΕΙΣ ΣΤΗ Δ.Ε. ΝΕΑΣ ΑΓΧΙΑΛΟΥ- ΔΗΜΟΥ ΒΟΛΟΥ».

10.  Έγκριση τεχνικών προδιαγραφών και κατάρτιση των όρων διακήρυξης του διεθνούς ανοικτού ηλεκτρονικού διαγωνισμού (άνω των ορίων) προμήθειας με τίτλο: «Προμήθεια και τοποθέτηση φωτιστικών Led στις Δ.Ε. Νέας Αγχιάλου και Αγριάς» προϋπολογισμού 3.278.882,40 ευρώ συμπεριλαμβανομένου του Φ.Π.Α. 24%.

11.  Επεκτάσεις δικτύων φωτισμού στα πλαίσια του έργου «Επεκτάσεις δικτύων (ΔΕΗ)» .

12.  Λήψη απόφασης για την έκδοση εντάλματος προπληρωμής της ΔΕΔΔΗΕ για την εκτέλεση έργου επέκτασης δικτύου φωτισμού στα πλαίσια του έργου «Επεκτάσεις δικτύων Δ.Ε.Η.».

13.  Έγκριση μελέτης με τίτλο « Eργασίες συντήρησης  και επισκευής Θερινού Δημοτικού Θεάτρου Βόλου ».

14.  Έγκριση μελέτης με τίτλο «Προμήθεια και τοποθέτηση συναρμολογούμενης εξέδρας  στο Θερινό Δημοτικό Θέατρο Βόλου».

15.  Συγκρότηση Επιτροπής Διενέργειας και Αξιολόγησης διαδικασιών σύναψης Δημοσίων Συμβάσεων Προμηθειών σύμφωνα με το άρθρο 221 του Ν.4412/2016 της Δ/νσης Τεχνικών Υπηρεσιών, έτους 2023.

16.  Συγκρότηση Επιτροπής Διενέργειας και Αξιολόγησης διαδικασιών σύναψης Δημοσίων Συμβάσεων Υπηρεσιών σύμφωνα με το άρθρο 221 του Ν.4412/2016 της Δ/νσης Τεχνικών Υπηρεσιών, έτους 2023.

ΖΕΡΒΑΣ ΑΝΔΡΕΑΣ

Τρίτη, 4 Απρίλιος, 2023