17Η ΤΑΚΤΙΚΗ ΔΗΜΟΣΙΑ ΣΥΝΕΔΡΙΑΣΗ ΤΗΣ EΠΙΤΡΟΠΗΣ ΠΟΙΟΤΗΤΑΣ ΖΩΗΣ

ΒΟΛΟΣ 30/8/2013

Για συνεδρίαση Επιτροπής Ποιότητας Ζωής

Σας προσκαλούμε να παραβρεθείτε στην 17η ΤΑΚΤΙΚΗ Δημόσια συνεδρίαση της Επιτροπής Ποιότητας Ζωής την Τρίτη, 3 Σεπτεμβρίου 2013 και ώρα 13:00 στο Δημαρχείο Βόλου , με τα εξής θέματα ημερήσιας διάταξης.
Δ/ΝΣΗ ΤΟΠΙΚΗΣ ΟΙΚ/ΚΗΣ ΑΝΑΠΤΥΞΗΣ
1 Αφαίρεση άδειας λειτουργίας Μουσικών Οργάνων (ΓΑΡΓΑΡΕΤΑΣ ΚΥΡΙΑΚΟΣ Ε.Π.Ε.).
2 Αφαίρεση άδειας λειτουργίας Μουσικών Οργάνων (ΠΕΡΙΑΝΘΟΣ ΕΠΕ).
3 Αφαίρεση άδειας λειτουργίας Μουσικών Οργάνων (ΛΙΑΔΕΛΗ ΕΛΕΝΗ ΜΟΝΟΠΡΟΣΩΠΗ ΕΠΕ).
4 Αφαίρεση άδειας λειτουργίας Μουσικών Οργάνων (ΚΑΤΣΙΚΑΣ ΠΑΣΧΑΛΗΣ).
5 Αφαίρεση άδειας λειτουργίας Μουσικών Οργάνων (ΙΩΑΚΕΙΜΙΔΗΣ ΟΡ. & ΣΙΑ Ο.Ε.).
6 Αφαίρεση άδειας λειτουργίας Μουσικών Οργάνων (ΔΕΣΠΟΤΙΚΟ ΑΞΕΤΤΕ).
7 Ανάκληση άδειας ίδρυσης και λειτουργίας καταστήματος από αναβολή υπ' αριθ.337/2013 απόφαση (ΠΑΣΧΟΥΔΗ ΣΥΡΑΓΟΥΛΑ).
8 Ανάκληση άδειας ίδρυσης και λειτουργίας καταστήματος από αναβολή υπ' αριθ.340/2013 απόφαση (Δ. ΜΑΣΟΥΤΗΣ Α.Ε.-ΘΥΑΤΕΙΡΩΝ-ΒΕΝΙΖΕΛΟΥ).
9 Ανάκληση άδειας ίδρυσης και λειτουργίας καταστήματος (ΓΑΡΓΑΡΕΤΑΣ ΚΥΡΙΑΚΟΣ ΕΠΕ).
10 Ανάκληση άδειας ίδρυσης και λειτουργίας καταστήματος (ΓΑΡΓΑΡΕΤΑ ΜΑΓΔΑ & ΣΙΑ ΟΕ).
11 Ανάκληση άδειας ίδρυσης και λειτουργίας καταστήματος (ΤΟΛΙΟΣ ΣΤΕΦΑΝΟΣ).
12 Ανάκληση άδειας ίδρυσης και λειτουργίας καταστήματος (ΠΕΡΙΑΝΘΟΣ Ε.Π.Ε.).
13 Ανάκληση άδειας ίδρυσης και λειτουργίας καταστήματος (ΤΙΜΠΛΑΛΕΞΗΣ Γ. & ΣΙΑ ΟΕ).
14 Ανάκληση άδειας ίδρυσης και λειτουργίας καταστήματος (ΑΛΜΠΑΝΗΣ ΣΤΑΥΡΟΣ).
15 Ανάκληση άδειας ίδρυσης και λειτουργίας καταστήματος (ΣΤΑΘΟΠΟΥΛΟΥ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ).
16 Ανάκληση άδειας ίδρυσης και λειτουργίας καταστήματος (ΚΕΧΡΗΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ).
17 Ανάκληση άδειας ίδρυσης και λειτουργίας καταστήματος (ΜΑΡΓΑΡΙΤΗΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ).
18 Ανάκληση άδειας ίδρυσης και λειτουργίας καταστήματος (ΓΚΟΛΕΜΑΣ ΝΕΣΤΟΡΑΣ).
19 Ανάκληση άδειας ίδρυσης και λειτουργίας καταστήματος (ΓΕΩΡΓΙΑΔΗ ΑΙΜΙΛΙΑ).
20 Ανάκληση άδειας ίδρυσης και λειτουργίας καταστήματος (ΛΙΝΤΛ ΕΛΛΑΣ & ΣΙΑ Ο.Ε.).
21 Ανάκληση άδειας ίδρυσης και λειτουργίας καταστήματος (ΚΟΥΖΙΩΚΑΣ ΑΘΑΝ. & ΣΙΑ ΟΕ).
22 Ανάκληση άδειας ίδρυσης και λειτουργίας καταστήματος (ΝΤΑΒΛΑΜΑΝΟΥ ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ).
23 Ανάκληση άδειας ίδρυσης και λειτουργίας καταστήματος (ΓΙΟΥΛΑΣ ΛΑΖΑΡΟΣ & ΣΙΑ Ο.Ε.).
24 Ανάκληση άδειας ίδρυσης και λειτουργίας καταστήματος (ΒΑΪΤΣΗΣ ΓΡΑΜΜΕΝΟΣ).
25 Ανάκληση άδειας ίδρυσης και λειτουργίας καταστήματος (ΠΡΙΤΣΑΣ ΑΛΕΞΙΟΣ).
26 Ανάκληση άδειας ίδρυσης και λειτουργίας καταστήματος (ΑΡΑΜΠΑΤΖΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ).
27 Ανάκληση άδειας ίδρυσης και λειτουργίας καταστήματος (ΜΟΥΣΤΑΚΑΣ ΧΡΗΣΤΟΣ).
28 Ανάκληση άδειας ίδρυσης και λειτουργίας καταστήματος (ΣΟΥΛΙΩΤΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ).
29 Ανάκληση άδειας ίδρυσης και λειτουργίας καταστήματος (ΣΟΦΙΑΝΟΠΟΥΛΟΣ ΕΥΣΤΑΘΙΟΣ).
30 Ανάκληση άδειας ίδρυσης και λειτουργίας καταστήματος (BARBUNAKI DARYA).
31 Ανάκληση άδειας ίδρυσης και λειτουργίας καταστήματος (XANTZHΠΛΑΚΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ).
32 Ανάκληση άδειας ίδρυσης και λειτουργίας καταστήματος (ΒΑΪΤΣΗ ΕΥΑΓΓΕΛΙΑ – ΤΖΕΝΑ – ΜΑΡΙΑ).
33 Ανάκληση άδειας ίδρυσης και λειτουργίας καταστήματος (ΚΑΤΣΙΚΑΣ ΠΑΣΧΑΛΗΣ).
34 Εισήγηση για ανάκληση άδειας παραγωγών – πωλητών λαϊκών αγορών (NEBIAJ KADRI).
Δ/ΝΣΗ ΥΠΗΡΕΣΙΑΣ ΔΟΜΗΣΗΣ
35 Προέγκριση για την ίδρυση καταστήματος με χρήση "κυλικείο εκθετηρίου", εντός του οικισμού Μακρινίτσα της Τ.Κ. Μακρινίτσας του Δήμου Βόλου.
36 Γνωμοδότηση για την τοποθέτηση σταθμού βάσης και κεραίας κινητής τηλεφωνίας κατόπιν αίτησης της εταιρίας WIND ΕΛΛΑΣ ΤΗΛΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΕΣ Α.Ε.Β.Ε. στην οδό Νικοτσάρα 89-91.
37 Αποζημίωση ιδιοκτησίας Λιάντζουρα Απόστολου του Ευριπίδη, με επικαιροποίηση της υπ’αρ.127/06 Απόφασης Δ.Σ. πρώην Δ. Αγριάς, σύμφωνα με την κυρωμένη αριθ.7014/30-7-2013 διορθωτική πράξη της αριθ.2/99 Πράξης Εφαρμογής του Ν.Α. τομέα του σχεδίου πόλης Αγριάς της Δ.Ε Αγριάς του Δ. Βόλου.
38 Κρίση ένστασης κατά της 194/2013 Α.Δ.Σ. η οποία αφορά τροποποίηση όρων δόμησης στο Ο.Τ.1148 στη συνοικία Αγίων Αναργύρων.
39 Λήψη απόφασης για την παραχώρηση χρήσης του χώρου που διεξάγεται η γιορτή κρασιού, στον χώρο της παραλίας στις 30-31/8/2013 για τη διεξαγωγή διημερίδας αεροδιάσωσης.
40 Λήψη απόφασης για την παραχώρηση χώρου στο Σουτραλί Αγριάς, στον Αναπτυξιακό Σύλλογο Ψυγείων Αγριάς, για τη διοργάνωση πανηγυριού.
41 Λήψη απόφασης για την παραχώρηση πλατείας ¨Χατζίνη¨ Αγίου Λαυρεντίου, για πραγματοποίηση εκδήλωσης.
Δ/ΝΣΗ ΒΙΩΣΙΜΗΣ ΚΙΝΗΤΙΚΟΤΗΤΑΣ
42 Εισήγηση προς το Δ.Σ. για επανεξέταση της υπ' αριθ.788/2012 κανονιστικής απόφασής του περί καθορισμού θέσεων στάσης για φορτοεκφόρτωση επί της οδού Γαλλίας στο Βόλο.
43 Κανονιστική απόφαση κυκλοφοριακών ρυθμίσεων: "κατάργηση θέσης ελεγχόμενης στάθμευσης για τη διασφάλιση εισόδου-εξόδου σε χώρο στάθμευσης στην οδό Σπ. Σπυρίδη.
44 Κανονιστική απόφαση κυκλοφοριακών ρυθμίσεων: "Καθορισμός θέσης στάθμευσης για ΑΜΕΑ στον παράδρομο της οδού Εθν. Αγώνων στη Ν. Ιωνία για την εξυπηρέτηση της Πολιτιστικής Εστίας "Ίωνες".
45 Κανονιστική απόφαση κυκλοφοριακών ρυθμίσεων: " Απαγόρευση κυκλοφορίας οχημάτων στην επέκταση της οδού ΑΛΚΗΣΤΙΔΟΣ στο ΜΑΡΑΘΟ".
46 Κανονιστική απόφαση κυκλοφοριακών ρυθμίσεων: Απαγόρευση διέλευσης οχημάτων άνω των 3,5 τόνων στην οδό Τήνου στη Ν. Ιωνία.
47 Κανονιστική απόφαση κυκλοφοριακών ρυθμίσεων: "Δέσμευση θέσεων στάθμευσης ΑΜΕΑ σε παραλίες του Δήμου Βόλου".
Δ/ΝΣΗ ΠΡΑΣΙΝΟΥ
48 Επανεξέταση του θέματος κοπής του δέντρου (Σφένδαμος) στην οδό Κουρουνιώτη με Μ. Λοΐζου, κατόπιν της αρ. πρωτ.80158/5-7-2013 αίτησης του κ. Δημόπουλου, από αναβολή υπ' αριθ.355/2013 απόφαση.
49 Λήψη απόφασης για την κοπή δέντρου (Ψευδακακία) επί της οδού Φιλελλήνων αρ.57.

Επιτροπής Ποιότητας Ζωής
ΜΟΣΧΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ