17Η ΤΑΚΤΙΚΗ ΔΗΜΟΣΙΑ ΣΥΝΕΔΡΙΑΣΗ ΤΗΣ ΕΠΙΤΡΟΠΗΣ ΠΟΙΟΤΗΤΑΣ ΖΩΗΣ

ΒΟΛΟΣ 9/7/2015

Για συνεδρίαση Επιτροπής Ποιότητας Ζωής

Σας προσκαλούμε να παραβρεθείτε στην 17η ΤΑΚΤΙΚΗ Δημόσια συνεδρίαση της Επιτροπής Ποιότητας Ζωής την Τετάρτη, 15 Ιουλίου 2015 και ώρα 13:30 στο Δημαρχείο Βόλου , με τα εξής θέματα ημερήσιας διάταξης.
Δ/ΝΣΗ ΤΟΠΙΚΗΣ ΟΙΚ/ΚΗΣ ΑΝΑΠΤΥΞΗΣ
1 Χορήγηση α) άδειας λειτουργίας Μουσικών Οργάνων στο κατάστημα Υ.Ε. της εταιρείας ΛΥΜΝΑΙΟΥ ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ-ΜΑΡΙΑ & ΔΕΛΗΓΙΑΝΝΗΣ ΑΓΓΕΛΟΣ Ο.Ε. με χρήση Επιχείρηση αναψυχής-επιχείρηση προσφοράς κατά κύριο λόγο οινοπνευματωδών ποτών που βρίσκεταιστο Κατηχώρι Δήμου Βόλου και β) παράτασης άδειας μουσικών οργάνων στο εν λόγω κατάστημα.
Δ/ΝΣΗ ΠΡΑΣΙΝΟΥ
2 Επιβολή προστίμου για την αυθαίρετη κοπή αυτοφυούς Συκιάς στην οδό Ρόδων, στην Κριθαριά της Δ.Ε. Νέα Αγχιάλου, κατόπιν καταγγελίας-από αναβολή υπ' αριθ.98/2015 απόφαση-.
3 Λήψη απόφασης για την κοπή δέντρου (Πλατάνου) που βρίσκεται επί της οδού Παγασών αρ.43, κατόπιν αίτησης του κ. Σάμιου Αλέξανδρου.
Δ/ΝΣΗ ΥΠΗΡΕΣΙΑΣ ΔΟΜΗΣΗΣ
4 Λήψη απόφασης για την τροποποίηση της υπ' αριθ.170/2015 Κανονιστικής απόφασης Δημοτικού Συμβουλίου παραχώρησης χρήσης κοινόχρηστων χώρων εντός του ενιαίου Δήμου Βόλου.
5 Λήψη απόφασης για την τροποποίηση σχεδίου πόλης στο Ο.Τ.1148 στη συνοικία Αγίων Αναργύρων της Δημοτικής Ενότητας Βόλου του Δήμου Βόλου.
6 Λήψη απόφασης για την προσκύρωση οικοπεδικής έκτασης εμβαδού 11,67 τ.μ. ιδιοκτησίας Παρίση Μαρίας συζ. Κων/νου τ.γ. Γιακουμιδάκη.
7 Λήψη απόφασης για την έγκριση συμψηφισμού οφειλών του Δήμου Βόλου, Δημοτικής Ενότητας Αγριάς, προς κ. Χονδρό Χρήστο του Νικολάου, με οφειλές της Λεοντή Αλεξάνδρας συζ. Χρήστου Χονδρού, σύμφωνα με την κυρωμένη 3/99 Πράξη Εφαρμογής του Β.Δ. τομέα του σχεδίου πόλης Αγριάς της Δ.Ε. Αγριάς του Δήμου Βόλου.
Δ/ΝΣΗ ΒΙΩΣΙΜΗΣ ΚΙΝΗΤΙΚΟΤΗΤΑΣ
8 Λήψη κανονιστικής απόφασης κυκλοφοριακών ρυθμίσεων: Καθορισμός θέσης στάθμευσης οχήματος ΑΜΕΑ πλησίον της οδού Γαμβέτα αρ.77.
9 Λήψη κανονιστικής απόφασης κυκλοφοριακών ρυθμίσεων: Καθορισμός θέσης στάθμευσης οχήματος ΑΜΕΑ πλησίον της οδού Τρικούπη στο ύψος του αρ.89.
10 Κρίση αιτήματος για την ομαλή διέλευση οχημάτων επί της οδού Γαλλίας μεταξύ των οδών Ιατρού Τζάνου και Τσιτσιλιάνου στον Βόλο.
11 Γνωμοδότηση για δημιουργία χώρου στάθμευσης Ε.Δ.Χ. αυτοκινήτων (ταξί) στην οδό Κασνέτη στην Ν. Αγχίαλο.
12 Τροποποίηση, ως προς το ωράριο, της προσωρινής εκτροπής κυκλοφορίας στην παραλιακή οδό της Αγριάς κατά την θερινή περίοδο.
Δ/ΝΣΗ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΙΣΜΟΥ
13 Έκφραση γνώμης επί της Μελέτης Περιβαλλοντικών Επιπτώσεων (Μ.Π.Ε.) του έργου: " Αποκατάσταση κρηπιδότοιχου και λειτουργία υφιστάμενων έργων στο παραλιακό μέτωπο Αναύρου Δήμου Βόλου", της Περιφερειακής Ενότητας Μαγνησίας.

Η Πρόεδρος της
Επιτροπής Ποιότητας Ζωής