18Η ΤΑΚΤΙΚΗ ΔΗΜΟΣΙΑ ΣΥΝΕΔΡΙΑΣΗ ΕΠΙΤΡΟΠΗΣ ΠΟΙΟΤΗΤΑΣ ΖΩΗΣ

ΒΟΛΟΣ  25/11/2019

Σας προσκαλούμε να παραβρεθείτε στην 18η ΤΑΚΤΙΚΗ Δημόσια συνεδρίαση της Επιτροπής Ποιότητας Ζωής την Παρασκευή, 29 Νοεμβρίου 2019 και ώρα 13:00 στο Δημαρχείο Βόλου , με τα εξής θέματα ημερήσιας διάταξης.

Α/Α   ΠΕΡΙΓΡΑΦΗ ΘΕΜΑΤΟΣ

Δ/ΝΣΗ ΤΟΠΙΚΗΣ ΟΙΚ/ΚΗΣ ΑΝΑΠΤΥΞΗΣ

1.  Χορήγηση άδειας παράτασης ωραρίου χρήσης Μουσικών Οργάνων στο κατάστημα Υ.Ε. του κ. ΡΟΥΚΑ ΜΑΞΙΜΟΥ του Αθανασίου, με χρήση "ΕΠΙΧΕΙΡΗΣΗ ΜΑΖΙΚΗΣ ΕΣΤΙΑΣΗΣ ΠΛΗΡΟΥΣ ΕΠΕΞΕΡΓΑΣΙΑΣ-ΕΠΙΧΕΙΡΗΣΗ ΜΑΖΙΚΗΣ ΕΣΤΙΑΣΗΣ ΜΕΡΙΚΗΣ ΕΠΕΞΕΡΓΑΣΙΑΣ-ΕΠΙΧΕΙΡΗΣΗ ΛΙΑΝΙΚΟΥ ΕΜΠΟΡΙΟΥ"-¨ ΜΥΛΟΣ¨που βρίσκεται στην Ανακασιά του Δήμου Βόλου.

2.  Λήψη απόφασης για την διακοπή χρήσης Μουσικής σε ΚΥΕ (ΓΕΩΡΓΙΑΔΗ ΑΙΜΙΛΙΑ).

3.  Λήψη απόφασης για την διακοπή χρήσης Μουσικής σε ΚΥΕ (ΔΗΜΟΥΛΗΣ ΞΕΝΟΦΩΝ).

Δ/ΝΣΗ ΒΙΩΣΙΜΗΣ ΚΙΝΗΤΙΚΟΤΗΤΑΣ

4.  Λήψη απόφασης για τον καθορισμό θέσης γενικής φορτοεκφόρτωσης στην οδό Ρ. Φεραίου με Ιωλκού, στον Βόλο.

5.  Λήψη απόφασης για τον καθορισμό θέσης γενικής φορτοεκφόρτωσης στην οδό Γ. Καρτάλη με Χατζηαργύρη, στον Βόλο.

6.  Λήψη απόφασης για τον καθορισμό θέσης γενικής φορτοεκφόρτωσης στην οδό 28ης Οκτωβρίου με Μακρυνίτσης, στον Βόλο.

7.  Λήψη απόφασης για τον καθορισμό θέσης γενικής φορτοεκφόρτωσης στην οδό Παπαφλέσσα (μεταξύ Λόντου και Αγ. Αναργύρων).

8.  Λήψη απόφασης για την οριοθέτηση μιας (1) θέσης στάθμευσης, για το Ι.Χ. επιβατικό όχημα με αριθμό κυκλοφορίας ΒΟΗ 5416, στην οδό Κωνσταντά έναντι του αριθμού 129.

9.  Λήψη απόφασης για τον καθορισμό θέσης στάθμευσης ΑΜΕΑ στην οδό Σπ. Σπυρίδη, στο 3ο Γυμνάσιο Βόλου.

10.  Λήψη απόφασης για τον καθορισμό γενικής θέσης στάθμευσης ΑΜΕΑ στην οδό Κωνσταντά, έμπροσθεν του κτηρίου της ΔΕΥΑΜΒ.

11.  Λήψη απόφασης για τον καθορισμό θέσης στάσης ΑΜΕΑ στην οδό Τριανταφύλλου 11, στην Αγριά.

12.  Λήψη απόφασης για τον καθορισμό θέσης στάθμευσης ΑΜΕΑ στην οδό Γαμβέτα 222, στον Βόλο.

13.  Λήψη απόφασης για τον καθορισμό θέσης στάθμευσης ΑΜΕΑ στην οδό Αντωνοπούλου 158, στον Βόλο.

14.  Λήψη απόφασης για τον καθορισμό θέσης στάθμευσης ΑΜΕΑ στην οδό 54ου Συντάγματος ΕΛΑΣ αρ. 24, στον Βόλο.

Δ/ΝΣΗ ΠΡΑΣΙΝΟΥ

15.  Λήψη απόφασης για την κοπή δέντρου (Ευκάλυπτος) επί της οδού Μπασδέκη αρ.10 στην Αγριά, κατόπιν αίτησης κυρίου Σιούρα Αντωνίου.

Δ/ΝΣΗ ΥΠΗΡΕΣΙΑΣ ΔΟΜΗΣΗΣ

16.  Λήψη απόφασης στα πλαίσια της άρσης επικινδυνότητας για έγκριση απομάκρυνσης περιπτέρου ιδιοκτησίας Μενδώνη Ευανθίας, Μενδώνη Στυλιανής επί της οδού Αγίου Γεωργίου στην  Αγριά του Δήμου Βόλου, έναντι Ιερού Ναού Αγίου Γεωργίου.

Επιτροπής Ποιότητας Ζωής

ΜΠΑΤΖΙΑΚΑΣ ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΣ