18Η ΤΑΚΤΙΚΗ ΔΗΜΟΣΙΑ ΣΥΝΕΔΡΙΑΣΗ ΚΟΙΝΟΤΗΤΑΣ ΒΟΛΟΥ

Βόλος, 15/10/2021

ΓΡΑΜΜΑΤΕΙΑ ΣΥΜΒΟΥΛΙΟΥ

ΚΟΙΝΟΤΗΤΑΣ ΒΟΛΟΥ

Σας προσκαλούμε να παραβρεθείτε στην 18η ΤΑΚΤΙΚΗ Δημόσια συνεδρίαση της  Κοινότητας Βόλου, η οποία θα διεξαχθεί δια περιφοράςσύμφωνα με την με αριθμό 643η εγκύκλιο του Υπουργείου Εσωτερικών (ΑΔΑ: ΨΕ3846ΜΤΛ6-0Ρ5), με θέμα «Σύγκληση και λειτουργία των συλλογικών οργάνων των δήμων κατά το διάστημα εφαρμογής των μέτρων για την αντιμετώπιση της πανδημίας»-την Τρίτη 19 Οκτωβρίου 2021 και ώρα 17:00 και λήξης 19:00, με τα εξής θέματα ημερήσιας διάταξης.

Η αποστολή της ψήφου σας θα πραγματοποιηθεί μέσω ηλεκτρονικού ταχυδρομείου (e-mail: m.papaioannou@volos-city.gr), κατά το καθορισμένο διάστημα διεξαγωγής της συνεδρίασης, (σύμφωνα με την  αριθ. 426/77233/13.11.2020 (Α.Δ.Α.: 6ΩΚΛ46ΜΤΛ6-ΥΔ4) εγκύκλιο του Υπουργείου Εσωτερικών, ειδικότερα το κεφ. 2 «Λειτουργία των οργάνων διοίκησης των δήμων»).

Α/Α    ΠΕΡΙΓΡΑΦΗ ΘΕΜΑΤΟΣ

ΓΕΝΙΚΑ ΘΕΜΑΤΑ

1.   Εκφορά γνώμης σχετικά με την εκμίσθωση χώρου επί της οδού Αθηνών, στο Πεδίο του Αρεως, για την τοποθέτηση φορητού σταθμού δειγματοληψιών Rapid Test & PCR (σε ορισμένες περιπτώσεις)

2.   Εκφορά γνώμης σχετικά με  τη δωρεάν παραχώρηση της χρήσης, στο 1ο Εργαστηριακό Κέντρο Βόλου, κοινόχρηστης έκτασης 200 τ.μ., για τη δημιουργία λαχανόκηπου και ανθόκηπου