18Η ΤΑΚΤΙΚΗ ΔΗΜΟΣΙΑ ΣΥΝΕΔΡΙΑΣΗ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΗΣ ΕΠΙΤΡΟΠΗΣ

ΒΟΛΟΣ   6/4/2023

Σας προσκαλούμε να παραβρεθείτε στην 18η ΤΑΚΤΙΚΗ Δημόσια συνεδρίαση της Οικονομικής Επιτροπής η οποία θα διεξαχθεί ΔΙΑ ΖΩΣΗΣ την Δευτέρα, 10 Απριλίου 2023 και ώρα 13:00 στο Δημαρχείο Βόλου , με τα εξής θέματα ημερήσιας διάταξης.

Α/Α   ΠΕΡΙΓΡΑΦΗ ΘΕΜΑΤΟΣ

1.  Λήψη απόφασης για την έγκριση μετακίνησης της Δημοτικής Συμβούλου Βόλου και Άμισθης Αντιδημάρχου Τουρισμού Γεωργίας Μποντού Τοκαλή στο πλαίσιο συμμετοχής του Δήμου Βόλου στη  Διεθνή Έκθεση Τουρισμού «Travel Εxpo 2023» στη Λευκωσία Κύπρου.

2.  Υποβολή Πρακτικού ΙΙΙ (ελέγχου δικαιολογητικών κατακύρωσης των προσωρινών αναδόχων) του διαγωνισμού προμήθειας με τίτλο: "Προμήθεια εξοπλισμού για το έργο ¨Ανάπλαση πλατείας Γερμανικών¨και δημιιουργία παιδικής χαράς προσβάσιμη σε όλους".

3.  Υποβολή Πρακτικού ΙΙΙ (ελέγχου δικαιολογητικών κατακύρωσης του προσωρινού αναδόχου) του διαγωνισμού προμήθειας με τίτλο: "Προμήθεια υπόγειων κάδων απορριμμάτων για τις ανάγκες μετατροπής τμήματος της οδού Ερμού σε ήπιας κυκλοφορίας".

4.  Λήψη απόφασης σε συμμόρφωση με την υπ. αριθ. 10/2023 Απόφαση του Εβδόμου Τμήματος του Ελεγκτικού Συνεδρίου και μερική ανάκληση της υπ.  αριθ. 949/2022 Απόφαση της Οικονομικής Επιτροπής για την προμήθεια με τίτλο «Προμήθεια ηλεκτρολογικού υλικού» προϋπολογισμού 439.131,12 € συμπεριλαμβανομένου του Φ.Π.Α.

5.  Λήψη απόφασης κατάρτισης των όρων και σύνταξης της διακήρυξης του έργου«ΣΥΝΤΗΡΗΣΗ – ΒΕΛΤΙΩΣΗ ΑΘΛΗΤΙΚΩΝ ΕΓΚΑΤΑΣΤΑΣΕΩΝ ΕΑΚ ΒΟΛΟΥ» .

6.  Έγκριση μελέτης με τίτλο:  “ΕΡΓΑΣΙΕΣ ΕΠΙΣΚΕΥΗΣ ΤΟΥ ΣΙΝΤΡΙΒΑΝΙΟΥ ΤΗΣ ΑΡΓΟΥΣ ΚΑΙ ΠΡΟΜΗΘΕΙΑ  ΥΛΙΚΩΝ”.

7.  Έγκριση μελέτης με τίτλο: "ΕΠΙΣΚΕΥΗ ΜΟΝΑΔΟΣ ΑΝΤΛΙΑΣ ΘΕΡΜΟΤΗΤΑΣ ΤΥΠΟΥ ROOF-TOP TRANE INFINITY ΕΙΗ 170 ΣΤΟΝ ΕΚΘΕΣΙΑΚΟ ΠΟΛΥΧΩΡΟ ΔΗΜΟΥ ΒΟΛΟΥ".

8.  Έγκριση μελέτης με τίτλο: "Εργασίες μετεγκατάστασης κλιματισμού κτιρίου ‘¨Μουρτζούκου¨".

9.  Έγκριση μελέτης με τίτλο: «Εργασίες συντήρησης κλιματισμού κτιρίου Σπίρερ».

10.  Έγκριση μελέτης με τίτλο: "Προμήθεια Μαρμάρων για τους Κοινόχρηστους Χώρους όλων των Δημοτικών Ενοτήτων του Δήμου Βόλου".

11.  Έγκριση μελέτης με τίτλο: "Προμήθεια Ξυλείας".

12.  Έγκριση μελέτης με τίτλο: "Προμήθεια Αναλωσίμων υλικών".

13.  Έγκριση μελέτης με τίτλο: "Προμήθεια μεταλλικών κινητών εμποδίων σχήματος Π".

14.  Έγκριση μελέτης με τίτλο: ¨Προμήθεια και τοποθέτηση βιτρίνας και φεγγίτη αλουμινίου στο Δημοτικό κτίριο του ΚΕΠ Ιάσονος".

15.  Έγκριση μελέτης με τίτλο: "Προμήθεια & τοποθέτηση εξοπλισμού σε εξωτερικά γήπεδα καλαθοσφαίρισης σχολείων".

16.  Έγκριση μελέτης με τίτλο: "Προμήθεια & τοποθέτηση ανταλλακτικών γηπέδου καλαθοσφαίρισης".

Δ/ΝΣΗ ΥΠΗΡΕΣΙΑΣ ΔΟΜΗΣΗΣ

17.  Λήψη απόφασης επανασυγκρότησης Επιτροπής Διαγωνισμού της μελέτης: «Μελέτη Ανασύνταξης του Γ΄ Κεφαλαίου της  Πράξης Εφαρμογής Αγ. Παρασκευής».

Δ/ΝΣΗ ΚΟΙΝΩΝ. ΠΡΟΣΤ.-ΚΑΠΗ-Δ.ΥΓΕΙΑΣ

18.  Λήψη απόφασης για την καταβολή αναδρομικών επιδόματος αναπηρίας σύμφωνα με την  Α76/2023 απόφασης του Τριμελούς Διοικητικού Πρωτοδικείο Βόλου.

Δ/ΝΣΗ ΤΟΠ. ΟΙΚ. ΑΝΑΠΤΥΞΗΣ

19.  Λήψη απόφασης σχετικά με την προέγκριση για την παροχή υπηρεσίας τουριστικής πληροφορίας με την μορφή ξεναγήσεων στην πόλη του Βόλου και εξειδίκευση πίστωσης οικονομικού προϋπολογισμού του έτους 2023.

ΖΕΡΒΑΣ ΑΝΔΡΕΑΣ

Δευτέρα, 10 Απρίλιος, 2023