19Η ΤΑΚΤΙΚΗ ΔΗΜΟΣΙΑ ΣΥΝΕΔΡΙΑΣΗ ΕΠΙΤΡΟΠΗΣ ΠΟΙΟΤΗΤΑΣ ΖΩΗΣ

ΒΟΛΟΣ 3/10/2013
Αρ. Πρωτ. : 122039

Σας προσκαλούμε να παραβρεθείτε στην 19η ΤΑΚΤΙΚΗ Δημόσια συνεδρίαση της Επιτροπής Ποιότητας Ζωής την Τρίτη, 8 Οκτωβρίου 2013 και ώρα 13:00 στο Δημαρχείο Βόλου , με τα εξής θέματα ημερήσιας διάταξης.

Δ/ΝΣΗ ΤΟΠΙΚΗΣ ΟΙΚ/ΚΗΣ ΑΝΑΠΤΥΞΗΣ

1 Επανεξέταση της ανάκληση άδειας ίδρυσης & λειτουργίας καταστήματος λόγω παρέλευσης απράκτου της προθεσμίας που δόθηκε με την υπ' αριθ.385/2013 απόφαση για υποβολή υπεύθυνης δήλωσης.
2 Αφαίρεση άδειας λειτουργίας Μουσικών Οργάνων (ΧΟΥΤΟΣ ΚΕΤΕΡΙΝΓΚ Α.Ε.).
3 Αφαίρεση άδειας λειτουργίας Μουσικών Οργάνων (IACOBESCU BRANDUSA – DANIELA TOY ION TIMOTEI).
4 Αφαίρεση άδειας λειτουργίας Μουσικών Οργάνων (ΜΠΙΣΔΡΑΣ ΚΩΝ/ΝΟΣ ΤΟΥ ΜΙΧΑΗΛ).
5 Εισήγηση για ανάκληση άδειας εκμετάλλευσης περιπτέρου (ΤΣΙΛΙΜΙΓΚΑΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ ΤΟΥ ΑΘΑΝΑΣΙΟΥ).

Δ/ΝΣΗ ΥΠΗΡΕΣΙΑΣ ΔΟΜΗΣΗΣ
6 Προέγκριση για την ίδρυση καταστήματος με χρήση "επιχείρηση μαζικής εστίασης πλήρους γεύματος και κρύας κουζίνας-επιχείρηση αναψυχής καθώς και επιχείρηση κατά κύριο λόγο προσφοράς οινοπνευματωδών ποτών" στην Επαρχ. Οδ. Πορταριάς-Μακρινίτσας,στη θέση Δήμου Ζούλια 2, στην Πορταριά του Δήμου Βόλου.
7 Προέγκριση για ίδρυση καταστήματος με χρήση "εμπορικό κατάστημα" που βρίσκεται στην Επαρχ. Οδό Πορταριάς-Μακρινίτσας της Τ.Κ. Πορταριάς του Δ. Βόλου.
8 Γνωμοδότηση επί της Α΄ Φάσης Μελέτης Αναθεώρησης και Επέκτασης του Γενικού Πολεοδομικού Σχεδίου (ΓΠΣ) Δήμου Ν.Αγχιάλου Ν. Μαγνησίας.
9 Παραλαβή - έγκριση μελέτης επανασύνταξης της Πράξης Εφαρμογής των θυλάκων στην εγκεκριμένη πολεοδομική ενότητα των Νέων Παγασών του Δήμου Βόλου.
10 Γνωμοδότηση για την λήψη απόφασης για την χωροθέτηση των λαϊκών αγορών (υπαίθριο – στάσιμο εμπόριο) των Δ.Ε. Βόλου και Ν. Ιωνίας –Τροποποίηση της με αρ. 540/2012 Α.Δ.Σ.
11 Αναγκαστική απαλλοτρίωση ιδιοκτησίας για τη διαπλάτυνση υφιστάμενου δημοτικού δρόμου, στο ξενοδοχείο"ΘΕΟΞΕΝΙΑ" στην Τοπική Κοινότητα Πορταριάς και ανάκληση της υπ' αριθ.166/2013 απόφασης της Ε.Π.Ζ.
12 Γνωμοδότηση για την τοποθέτηση QR σε σημεία της πόλης – Ανάπτυξη Εφαρμογών QR - Αισθητική Ανάπλαση-Δημιουργία Δικτύου Πληροφορίας

Δ/ΝΣΗ ΒΙΩΣΙΜΗΣ ΚΙΝΗΤΙΚΟΤΗΤΑΣ
13 Λήψη απόφασης για την υλοποίηση νησίδας πλάτους 1,00 μ. στην οδό Πολυμέρη μπροστά από το Νοσοκομείο Βόλου.
14 Κανονιστική απόφαση κυκλοφοριακών ρυθμίσεων:Καθορισμός μιας (1) θέσης στάθμευσης αυτοκινήτου-λεωφορείου, δεκατριών (13) θέσεων, στην οδό Τοπάλη για την εξυπηρέτηση της μονάδας αντιμετώπισης νόσου Αλτσχάιμερ.

Επιτροπής Ποιότητας Ζωής
ΜΟΣΧΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ