19Η ΤΑΚΤΙΚΗ ΔΗΜΟΣΙΑ ΣΥΝΕΔΡΙΑΣΗ ΕΠΙΤΡΟΠΗΣ ΠΟΙΟΤΗΤΑΣ ΖΩΗΣ

ΒΟΛΟΣ 14/10/2016

Σας προσκαλούμε να παραβρεθείτε στην 19η ΤΑΚΤΙΚΗ Δημόσια συνεδρίαση της Επιτροπής Ποιότητας Ζωής την Πέμπτη, 20 Οκτωβρίου 2016 και ώρα 13:00 στο Δημαρχείο Βόλου, με τα εξής θέματα ημερήσιας διάταξης.

Δ/ΝΣΗ ΤΟΠΙΚΗΣ ΟΙΚ/ΚΗΣ ΑΝΑΠΤΥΞΗΣ
1. Αφαίρεση άδειας λειτουργίας Μουσικών Οργάνων (ΖΑΧΑΡΗ ΕΥΑΓΓΕΛΙΑ) για το κατάστημα που βρίσκεται στην οδό Γρ. Λαμπράκη αρ.45.
2. Αφαίρεση άδειας λειτουργίας Μουσικών Οργάνων (ΖΑΧΑΡΗ ΕΥΑΓΓΕΛΙΑ) για το κατάστημα που βρίσκεται στην οδό Δημητριάδος αρ.178/΄Ογλ.
3. Αφαίρεση άδειας λειτουργίας Μουσικών Οργάνων (ΟΙΚΟΝΟΜΙΔΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ).
4. Ανάκληση άδειας ίδρυσης και λειτουργίας καταστήματος (ΟΙΚΟΝΟΜΙΔΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ).
5. Ανάκληση άδειας ίδρυσης και λειτουργίας καταστήματος (ΖΑΧΑΡΗ ΕΥΑΓΓΕΛΙΑ) για το κατάστημα που βρίσκεται στην οδό Δημητριάδος αρ.178/΄Ογλ.
6. Ανάκληση άδειας ίδρυσης και λειτουργίας καταστήματος (ΣΤΕΡΓΙΑΔΗ Π. ΚΑΜΙΝΑΡΗ Κ. Ο.Ε.).
7. Ανάκληση άδειας ίδρυσης και λειτουργίας καταστήματος (ΙΣΑΛΟΣ ΜΟΝΟΠΡΟΣΩΠΗ ΙΚΕ).
8. Ανάκληση άδειας ίδρυσης και λειτουργίας καταστήματος (ΠΑΛΙΟΥΑΡΑ ΜΑΡΙΑ).
9. Ανάκληση άδειας ίδρυσης και λειτουργίας καταστήματος (Σ. ΜΥΛΩΝΑΣ & ΣΙΑ Ε.Ε.).
10. Ανάκληση άδειας ίδρυσης και λειτουργίας καταστήματος (ΧΑΡΙΣΗΣ ΕΥΑΓΓΕΛΟΣ).
11. Ανάκληση άδειας ίδρυσης και λειτουργίας καταστήματος (ΒΟΔΕΝΙΩΤΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ).
12. Ανάκληση άδειας ίδρυσης και λειτουργίας καταστήματος (ΠΑΠΑΙΩΑΝΝΟΥ ΑΡΓΥΡΩ).
13. Ανάκληση άδειας ίδρυσης και λειτουργίας καταστήματος (ΜΑΡΑΓΙΑΝΝΗΣ Π. ΚΑΡΑΚΟΥΛΑΚΗΣ Δ. Ο.Ε.).
14. Ανάκληση άδειας ίδρυσης και λειτουργίας καταστήματος (ΣΤΑΥΡΟΠΟΥΛΟΥ Β. ΣΤΑΥΡΟΠΟΥΛΟΥ ΝΑΤ. Ο.Ε.).
15. Ανάκληση άδειας ίδρυσης και λειτουργίας καταστήματος (ΓΕΩΡΓΙΟΥ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ).
16. Ανάκληση άδειας ίδρυσης και λειτουργίας καταστήματος (ΚΩΝΣΤΑΝΤΟΣ ΜΙΛΤΙΑΔΗΣ).
17. Ανάκληση άδειας ίδρυσης και λειτουργίας καταστήματος (BURGER ΒΟΛΟΥ & ΣΙΑ Ε.Ε.).
18. Λήψη απόφασης για τη διατήρηση ή απομάκρυνση κενωθέντος περιπτέρου που βρίσκεται στην οδό Αργοναυτών με Όγλ του Δήμου Βόλου (υπ' αριθ.320 /2016 απόφαση του Συμβουλίου Δημοτικής Κοινότητας Βόλου).

Δ/ΝΣΗ ΠΡΑΣΙΝΟΥ
19. Λήψη απόφασης για την κοπή τριών (3) δέντρων (μιας Δάφνης και δύο Φοινίκων) που βρίσκονται επί της οδού Χρ. Ευλογημένου αρ.3 στη Δ.Ε. Νέας Αγχιάλου, κατόπιν αίτησης κ. Καπέσιου Ανδρέα.
20. Λήψη απόφασης για την κοπή δέντρου (Βαγιά) που βρίσκεται επί της οδού Κανάρη αρ.90, κατόπιν αίτησης κ. Κουλάκου Ιωάννη.
21. Λήψη απόφασης για την κοπή δέντρου (Πεύκο) που βρίσκεται απέναντι από την οδό Ανακασιάς αρ. 39, κατόπιν του υπ' αριθ.59341/7-7-2016 υπομνήματος του κ. Καρατζίκα Άλκη.
22. Λήψη απόφασης για την κοπή δέντρου (Λιγούστρο-Ligustrum sp) που βρίσκεται στην οδό Ανθίμου Γαζή αρ.58, κατόπιν αίτησης κ. Ταγκόπουλου Σωκράτη.

Δ/ΝΣΗ ΥΠΗΡΕΣΙΑΣ ΔΟΜΗΣΗΣ
23. Λήψη απόφασης για την προσκύρωση οικοπεδικής έκτασης εμβαδού 4,00 τ.μ., στην ιδιοκτησία Φιλήμονα και Ευαγγελίας Μυλωνά στις Βόρειες Συνοικίες του Δήμου Βόλου.
24. Λήψη απόφασης για την τροποποίηση σχεδίου πόλης στα Ο.Τ.882α και 882β της συνοικίας Νέας Δημητριάδας του Ενιαίου Δήμου Βόλου.

Δ/ΝΣΗ ΒΙΩΣΙΜΗΣ ΚΙΝΗΤΙΚΟΤΗΤΑΣ
25. Κρίση αιτήματος για τον καθορισμό χώρου στάθμευσης οχήματος ΑΜΕΑ γενικής χρήσης και κατασκευής ράμπας στην οδό Φερών, στον Βόλο.
26. Λήψη απόφασης για τον καθορισμό δύο θέσεων στάσης (Ρ-39) παρά το δυτικό κράσπεδο στην οδό Ι. Τζάνου για τις ανάγκες επιβίβασης-αποβίβασης των πελατών του Ξενοδοχείου «ΡΟΥΣΣΑΣ»
27. Λήψη απόφασης για την τοποθέτηση τριών πινακίδων σήμανσης στο Βόλο με την επωνυμία «ΟΙΚΙΑ ΡΗΓΑ – ΛΥΚΕΙΟ ΕΛΛΗΝΙΔΩΝ».
28. Επανεξέταση του θέματος για τον καθορισμό εκ περιτροπής κυκλοφορίας των ιδιωτικής χρήσεως επιβατικών και φορτηγών αυτοκινήτων από 8:00 π.μ. έως 20:00 μ.μ. σε δακτύλιο δρόμων στο πλαίσιο του στάδιο εφαρμογής έκτακτων μέτρων σε περίπτωση επεισοδίου ρύπανσης.
29. Επανεξέταση της υπ΄ αρ. 70/2016 Απόφασης Ε.Β.Κ. σχετικά με την τοποθέτηση πινακίδων προς «Άξιον Εστί».

Επιτροπής Ποιότητας Ζωής

ΘΕΟΔΩΡΟΥ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ