19Η ΤΑΚΤΙΚΗ ΔΗΜΟΣΙΑ ΣΥΝΕΔΡΙΑΣΗ ΤΗΣ ΕΠΙΤΡΟΠΗΣ ΠΟΙΟΤΗΤΑΣ ΖΩΗΣ

ΒΟΛΟΣ 20/8/2015

Για συνεδρίαση Επιτροπής Ποιότητας Ζωής

Σας προσκαλούμε να παραβρεθείτε στην 19η ΤΑΚΤΙΚΗ Δημόσια συνεδρίαση της Επιτροπής Ποιότητας Ζωής την Τρίτη, 25 Αυγούστου 2015 και ώρα 13:30 στο Δημαρχείο Βόλου , με τα εξής θέματα ημερήσιας διάταξης.

Δ/ΝΣΗ ΤΟΠΙΚΗΣ ΟΙΚ/ΚΗΣ ΑΝΑΠΤΥΞΗΣ
1 Χορήγηση α) άδειας λειτουργίας Μουσικών Οργάνων στο κατάστημα Υ.Ε. του κ. ΑΓΑ ΑΠΟΣΤΟΛΟΥ του ΑΝΔΡΕΑ με χρήση ΣΝΑΚ-ΜΠΑΡ ΜΕ ΠΑΡΑΣΚΕΥΑΣΤΗΡΙΟ που βρίσκεται στην Αγία Τριάδα της Τ.Κ. Άνω Βόλου και β) παράτασης άδειας μουσικών οργάνων στο εν λόγω κατάστημα.
2 Αφαίρεση άδειας λειτουργίας Μουσικών Οργάνων (ΣΙΝΑΝΗΣ ΧΡΗΣΤΟΣ).
3 Αφαίρεση άδειας λειτουργίας Μουσικών Οργάνων (ΧΟΥΤΟΣ CATERING Α.Ε.).
4 Αφαίρεση άδειας λειτουργίας Μουσικών Οργάνων (ΚΩΝΣΤΑΝΤΟΥΛΑΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ).
5 Αφαίρεση άδειας λειτουργίας Μουσικών Οργάνων (ΦΑΝΙΑ ΕΛΙΣΣΑΒΕΤ).
6 Αφαίρεση άδειας λειτουργίας Μουσικών Οργάνων (ΜΟΥΣΤΑΚΑΛΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ & ΣΙΑ Ε.Ε.).
7 Αφαίρεση άδειας λειτουργίας Μουσικών Οργάνων (ΣΕΡΑΣΚΕΡΗΣ ΑΡΙΣΤΑΡΧΟΣ).
8 Ανάκληση άδειας ίδρυσης και λειτουργίας καταστήματος (ΠΑΠΑΛΕΞΟΥΠΟΥΛΟΣ ΕΥΣΤΑΘΙΟΣ)-από αναβολή υπ' αριθ.200/2015 απόφαση-.
9 Ανάκληση άδειας ίδρυσης και λειτουργίας καταστήματος (ΧΟΥΤΟΣ CATERING Α.Ε.).
10 Ανάκληση άδειας ίδρυσης και λειτουργίας καταστήματος (ΜΟΥΣΤΑΚΑΛΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ & ΣΙΑ Ε.Ε.).
11 Ανάκληση άδειας ίδρυσης και λειτουργίας καταστήματος (ΦΑΝΙΑ ΕΛΙΣΣΑΒΕΤ).
12 Ανάκληση άδειας ίδρυσης και λειτουργίας καταστήματος (ΚΑΤΣΙΚΑΣ ΠΑΣΧΑΛΗΣ).
13 Διακοπή λειτουργίας επιχείρησης ιδιοκτησίας Βασδέκη Γεωργίας, ως προς τη δραστηριότητα περιποίησης χεριών και ποδιών.
14 Λήψη απόφασης για τη διατήρηση ή απομάκρυνση κενωθέντος περιπτέρου της Δημοτικής Ενότητας Βόλου
Δ/ΝΣΗ ΠΡΑΣΙΝΟΥ
15 Λήψη απόφασης για την κοπή δέντρων (Ακακία Κωνσταντινουπόλεως και Νερατζιάς) που βρίσκονται στο πεζοδρόμιο της οδού Περραιβού αρ.56, κατόπιν αίτησης της κ. Πλιακοστάθη
Ανδρονίκης.
16 Λήψη απόφασης για την κοπή δέντρου (Λεύκα) που βρίσκεται στην οδό Νικηταρά αρ.23, κατόπιν αίτησης της κ. Μάλαμα Αλεξάνδρας.
17 Λήψη απόφασης για την κοπή αυτοφυούς δέντρου (Αγριόλευκα) που βρίσκεται στην πλατεία Αγίου Αθανασίου στο Κατωχώρι (υπ' αριθ.18/2015 απόφαση του Συμβουλίου Τοπικής Κοινότητας Κατωχωρίου.
Δ/ΝΣΗ ΥΠΗΡΕΣΙΑΣ ΔΟΜΗΣΗΣ
18 Τροποποίηση σχεδίου πόλης Αγριάς της Δημοτικής Ενότητας Αγριάς του Δήμου Βόλου.
Δ/ΝΣΗ ΒΙΩΣΙΜΗΣ ΚΙΝΗΤΙΚΟΤΗΤΑΣ
19 Έγκριση της Μελέτης χωροθέτησης διαφημιστικών πλαισίων στον Δήμο Βόλου.
20 Γνωμοδότηση για επανακαθορισμό θέσεων στάθμευσης Ε.Δ.Χ. αυτοκινήτων (ταξί) στις πιάτσες α) Κοιμητηρίου & β) Γέφυρας Λ. Ειρήνης.
21 Κανονιστική απόφαση για αλλαγή οχήματος σε καθορισμένη θέση στάθμευσης ΑΜΕΑ στην οδό Όγλ, στον Βόλο.
22 Κανονιστική απόφαση κυκλοφοριακών ρυθμίσεων: Καθορισμός θέσης στάσης οχήματος ΑΜΕΑ πλησίον της οδού Γ. Δήμου αρ.74.
23 Κανονιστική απόφαση κυκλοφοριακών ρυθμίσεων για τον καθορισμό χώρου στάθμευσης οχήματος ΑΜΕΑ στο ΚΕΠ Αγριάς.
24 Κανονιστική απόφαση κυκλοφοριακών ρυθμίσεων: Καθορισμός προτεραιότητας της οδού Εσφιγμενίτου, στον Βόλο.
25 Κανονιστική απόφαση κυκλοφοριακών ρυθμίσεων: Καθορισμός προτεραιότητας της οδού Ζαλόγγου, στον Βόλο.
26 Κανονιστική απόφαση κυκλοφοριακών ρυθμίσεων: Αμφιδρόμηση τμήματος της οδού Παραθύρη στη Δ.Ε. Αγριάς.

Η Πρόεδρος της
Επιτροπής Ποιότητας Ζωής