19Η ΤΑΚΤΙΚΗ ΣΥΝΕΔΡΙΑΣΗ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΗΣ ΕΠΙΤΡΟΠΗΣ

ΒΟΛΟΣ, 22/4/2021

Αρ. Πρωτ. : 32068

Σας προσκαλούμε στην 19η ΤΑΚΤΙΚΗ συνεδρίαση της Οικονομικής Επιτροπής η οποία θα διεξαχθεί δια περιφοράς την Δευτέρα, 26 Απριλίου 2021 και ώρα έναρξης 13:00 και λήξης 13:15, με τα κάτωθι θέματα ημερήσιας διάταξης.

Η αποστολή της ψήφου σας θα πραγματοποιηθεί μέσω ηλεκτρονικού ταχυδρομείου (e-mail: praktikadb@volos-city.gr), κατά το καθορισμένο διάστημα διεξαγωγής της συνεδρίασης, (σύμφωνα με την από 11-3-2020 ΠΡΑΞΗ ΝΟΜΟΘΕΤΙΚΟΥ ΠΕΡΙΕΧΟΜΕΝΟΥ (ΦΕΚ 55/α/11-3-2020), άρθρο 10 «Κατεπείγουσες διατάξεις για την λειτουργία των Δήμων και Περιφερειών κατά τη διάρκεια της λήψης μέτρων αποφυγής της διάδοσης του κορωνοϊού COVID-19»), την με αριθμό 163/29-05-2020 (ΑΔΑ: Ψ3ΧΝ46ΜΤΛ6-ΑΨ7) εγκύκλιο του Υπουργείου Εσωτερικών και την με αριθμό 426/13-11-2020 (ΑΔΑ: 6ΩΚΛ46ΜΤΛ6-ΥΔ4) εγκύκλιο του Υπουργείου Εσωτερικών.

Α/Α   ΠΕΡΙΓΡΑΦΗ ΘΕΜΑΤΟΣ

Λήψη απόφασης για την αναμόρφωση του προϋπολογισμού του Δήμου οικονομικού έτους 2021.

2     Έγκριση πρακτικού Α' και Β'  Φάσης του ανοικτού διεθνή ηλεκτρονικού διαγωνισμού, για την «Προμήθεια οχημάτων και μηχανολογικού εξοπλισμού με χρηματοδοτική μίσθωση (leasing) διάρκειας πέντε (5) ετών».

Υποβολή πρακτικού ηλεκτρονικής αποσφράγισης και αξιολόγησης προσφορών του διαγωνισμού του έργου «ΚΤΙΡΙΑΚΕΣ ΠΑΡΕΜΒΑΣΕΙΣ ΣΤΟ ΒΡΕΦΟΝΗΠΙΑΚΟ ΣΤΑΘΜΟ "ΟΡΦΕΑΣ" ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΝΑΡΜΟΝΙΣΗ ΤΟΥ ΜΕ ΤΟ ΠΔ 99/2017».

4     Έγκριση μελέτης και τρόπου εκτέλεσης του έργου "Ανακατασκευή πεζοδρομίων.προσβάσιμα σε όλους" προϋπολογισμού 1.825.000,00€ συμπεριλαμβανομένου του Φ.Π.Α.

Λήψη απόφασης κατάρτισης των όρων και σύνταξης της διακήρυξης του έργου: ΣΥΝΤΗΡΗΣΗ, ΑΝΑΔΕΙΞΗ ΚΑΙ ΣΗΜΑΝΣΗ ΠΕΖΟΠΟΡΙΚΩΝ ΔΙΑΔΡΟΜΩΝ (ΜΟΝΟΠΑΤΙΑ) ΤΟΥ ΔΗΜΟΥ ΒΟΛΟΥ.

6     Συγκρότηση Επιτροπής Διαγωνισμού του έργου: ΣΥΝΤΗΡΗΣΗ, ΑΝΑΔΕΙΞΗ ΚΑΙ ΣΗΜΑΝΣΗ ΠΕΖΟΠΟΡΙΚΩΝ ΔΙΑΔΡΟΜΩΝ (ΜΟΝΟΠΑΤΙΑ) ΤΟΥ ΔΗΜΟΥ ΒΟΛΟΥ

7     Έγκριση της 1ης παράτασης της προθεσμίας περαίωσης του έργου: «ΕΝΕΡΓΕΙΑΚΗ ΑΝΑΒΑΘΜΙΣΗ ΑΙΘΟΥΣΩΝ ΔΙΔΑΣΚΑΛΙΑΣ ΒΟΡΕΙΑΣ ΠΤΕΡΥΓΑΣ 27ου ΔΗΜΟΤΙΚΟΥ ΣΧΟΛΕΙΟΥ ΒΟΛΟΥ» για 3 μήνες.

8     Έγκριση παράτασης προθεσμίας του έργου:  «Διαμόρφωση των οδών Ζάχου και Καραμπατζάκη ως Ήπιας Κυκλοφορίας».

9     Έγκριση μελέτης με τίτλο «Εργασίες διαμόρφωσης χώρου εξυπηρέτησης κοινού με προηγούμενη  καθαίρεση χώρου υγιεινής στο Δημαρχείο Βόλου».

10    Έγκριση μελέτης με τίτλο «Εργασίες ελέγχου στεγανότητας σωληνώσεων των εσωτερικών εγκαταστάσεων φυσικού αερίου».

11    Έγκριση μελέτης με τίτλο  “Εκτέλεση  ηλεκτρολογικών εργασιών ”.

12    Έγκριση μελέτης με τίτλο  «Κατασκευαστικές εργασίες στον υποσταθμό σε  δημοτικό κτίριο στην οδό Δημητριάδος».

13    Έγκριση μελέτης με τίτλο  “ Προμήθεια καλυμμάτων φρεατίων επίσκεψης και οικοδομικών υλικών ”

14    Έγκριση μελέτης με τίτλο «Προμήθεια και τοποθέτηση εξοπλισμού παιδικών χαρών»

15    Έγκριση μελέτης με τίτλο «Προμήθεια Ξυλείας».

16      Έγκριση μελέτης με τίτλο « Προμήθεια καλωδίου».

17    Έγκριση μελέτης με τίτλο “ Προμήθεια ηλεκτρολογικών υλικών ”.

Δ/ΝΣΗ ΚΑΘΑΡΙΟΤΗΤΑΣ

18    Πρόσληψη προσωπικού με σύμβαση ιδιωτικού δικαίου ορισμένου χρόνου, δίμηνης διάρκειας, για την αντιμετώπιση κατεπειγουσών, εποχικών ή πρόσκαιρων αναγκών.

ΝΟΜΙΚΑ ΠΡΟΣΩΠΑ

19    Έγκριση της υπ' αριθμ.73/2021 απόφασης του Δ.Ο.Ε.Π.Α.Π.-ΔΗ.ΠΕ.ΘΕ. Δήμου Βόλου, που αφορά στην έκθεση αποτελεσμάτων εκτέλεσης προϋπολογισμού Α' τριμήνου έτους 2021, για τον έλεγχο υλοποίησής του.

ΖΕΡΒΑΣ ΑΝΔΡΕΑΣ

Δευτέρα, 26 Απρίλιος, 2021