1Η ΤΑΚΤΙΚΗ ΔΗΜΟΣΙΑ ΣΥΝΕΔΡΙΑΣΗ ΕΠΙΤΡΟΠΗΣ ΠΟΙΟΤΗΤΑΣ ΖΩΗΣ

ΒΟΛΟΣ 11/1/2019

Σας προσκαλούμε να παραβρεθείτε στην 1η ΤΑΚΤΙΚΗ Δημόσια συνεδρίαση της Επιτροπής Ποιότητας Ζωής την Τρίτη, 15 Ιανουαρίου 2019 και ώρα 13:00 στο Δημαρχείο Βόλου, με τα εξής θέματα ημερήσιας διάταξης.

Δ/ΝΣΗ ΤΟΠΙΚΗΣ ΟΙΚ/ΚΗΣ ΑΝΑΠΤΥΞΗΣ
1. Χορήγηση άδειας παράτασης ωραρίου χρήσης Μουσικής στο κατάστημα Υ.Ε. της εταιρείας "Β.ΜΑΔΕΝΖΗΣ-Μ.ΜΠΟΥΡΓΑΖΑΣ Ο.Ε.", με χρήση "ΕΠΙΧΕΙΡΗΣΗ ΜΑΖΙΚΗΣ ΕΣΤΙΑΣΗΣ ΜΕΡΙΚΗΣ ΕΠΕΞΕΡΓΑΣΙΑΣ ¨ΠΕΔΙΑΔΕΣ¨", που βρίσκεται στη Μακρινίτσα του Δήμου Βόλου.
2. Χορήγηση άδειας παράτασης ωραρίου χρήσης Μουσικής στο κατάστημα Υ.Ε. της εταιρείας "Β.ΜΑΔΕΝΖΗΣ-Μ.ΜΠΟΥΡΓΑΖΑΣ Ο.Ε.", με χρήση "ΕΠΙΧΕΙΡΗΣΗ ΜΑΖΙΚΗΣ ΕΣΤΙΑΣΗΣ ΠΛΗΡΟΥΣ ΕΠΕΞΕΡΓΑΣΙΑΣ ¨ΠΕΔΙΑΔΕΣ¨", που βρίσκεται στη Μακρινίτσα του Δήμου Βόλου.
3. Λήψη απόφασης για την οριστική διακοπή λειτουργίας καταστήματος υγειονομικού ενδιαφέροντος (ΣΙΑΠΑΣ ΚΩΝ/ΝΟΣ) -από αναβολή υπ' αριθ.149/2018 απόφαση-.
4. Λήψη απόφασης για τη διατήρηση ή απομάκρυνση κενωθέντος περιπτέρου ιδιοκτησίας κ. Βασιλείου Δημητρίου του Αντωνίου, που βρίσκεται στην οδό Θουκυδίδου με Παπαδιαμάντη, στον Βόλο (υπ' αριθ.129/2018 απόφαση του Συμβουλίου Δημοτικής Κοινότητας Βόλου).

Δ/ΝΣΗ ΒΙΩΣΙΜΗΣ ΚΙΝΗΤΙΚΟΤΗΤΑΣ
5. Λήψη απόφασης για την τροποποίηση προγράμματος λειτουργίας φωτεινής σηματοδότησης στη διασταύρωση των οδών Ιάσονος με Αγίου Νικολάου.
6. Λήψη απόφασης για τον καθορισμό θέσης στάθμευσης ΑΜΕΑ στην οδό Ανθ. Γαζή 160, στον Βόλο.
7. Λήψη απόφασης για τον καθορισμό θέσης στάθμευσης ΑΜΕΑ στην οδό Μυτιλήνης 1, στη Ν. Ιωνία.
8. Λήψη απόφασης για τον καθορισμό θέσης στάθμευσης ΑΜΕΑ στην οδό Ελ. Βενιζέλου 80, στον Βόλο.
9. Λήψη απόφασης για τον καθορισμό θέσης στάθμευσης ΑΜΕΑ στην οδό Κωνσταντά 161, στον Βόλο.
10. Λήψη απόφασης για τον επανακαθορισμό θέσης στάθμευσης ΑΜΕΑ στην οδό Τ. Οικονομάκη 71, στον Βόλο.

Δ/ΝΣΗ ΠΡΑΣΙΝΟΥ
11. Λήψη απόφασης για την κοπή δέντρου (Μουριάς) που βρίσκεται επί της οδού 54ου Συντάγματος Ελλάς αρ. 168 στον Δήμο Βόλου, κατόπιν αίτησης κ. Καπόλου Δαδινούλας.
12. Λήψη απόφασης για την κοπή τριών (3) δέντρων (Σφενδάμων) που βρίσκονται επί της οδού Καποδιστρίου αρ.40 στον Δήμο Βόλου, κατόπιν αίτησης κ. Παπαγεωργίου Χαρίκλειας.
13. Λήψη απόφασης για την κοπή δέντρων που βρίσκονται επί της οδού Τριανταφύλλου αρ.21 με 30 στην Αγριά, κατόπιν αίτησης κατοίκων της περιοχής.

Δ/ΝΣΗ ΥΠΗΡΕΣΙΑΣ ΔΟΜΗΣΗΣ
14. Λήψη απόφασης για τη χορήγηση κατ' εξαίρεση εργοταξιακής παροχής ρεύματος για κοινωνικούς λόγους -Συγκρότηση Επιτροπής.

Επιτροπής Ποιότητας Ζωής

ΜΠΑΤΖΙΑΚΑΣ ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΣ