1Η ΤΑΚΤΙΚΗ ΔΗΜΟΣΙΑ ΣΥΝΕΔΡΙΑΣΗ ΕΠΙΤΡΟΠΗΣ ΠΟΙΟΤΗΤΑΣ ΖΩΗΣ

ΒΟΛΟΣ  21/1/2022

Σας προσκαλούμε να παραβρεθείτε στην 1η ΤΑΚΤΙΚΗ Δημόσια συνεδρίαση της Επιτροπής Ποιότητας Ζωής η οποία θα διεξαχθεί ΔΙΑ ΖΩΣΗΣ, σύμφωνα με την με αριθμό 643η εγκύκλιο του Υπουργείου Εσωτερικών (ΑΔΑ: ΨΕ3846ΜΤΛ6-0Ρ5), με θέμα «Σύγκληση και λειτουργία των συλλογικών οργάνων των δήμων κατά το διάστημα εφαρμογής των μέτρων για την αντιμετώπιση της πανδημίας»- την Τρίτη, 25 Ιανουαρίου 2022 και ώρα 13:00 στο Δημαρχείο Βόλου , με τα εξής θέματα ημερήσιας διάταξης.

Α/Α   ΠΕΡΙΓΡΑΦΗ ΘΕΜΑΤΟΣ

ΓΕΝΙΚΑ ΘΕΜΑΤΑ

1     Εκλογή Αντιπροέδρου της Επιτροπής Ποιότητας Ζωής (άρθρο 74 παρ.6 του ν.3852/2010 όπως ισχύει).

Δ/ΝΣΗ ΤΟΠΙΚΗΣ ΟΙΚ/ΚΗΣ ΑΝΑΠΤΥΞΗΣ

2     Λήψη απόφασης χορήγησης άδειας παράτασης ωραρίου χρήσης Μουσικών Οργάνων στο κατάστημα Υ.Ε. του ΤΣΟΛΑΚΟΥΔΗ ΑΝΤΩΝΙΟΥ με χρήση "Επιχείρηση Μαζικής Εστίασης  Πλήρους Επεξεργασίας, στην Πορταριά Δήμου Βόλου.

3     Λήψη απόφασης για την διακοπή χρήσης μουσικής σε ΚΥΕ (ΓΕΩΡΓΙΑΔΗ ΑΙΜΙΛΙΑ).

4     Λήψη απόφασης για την διακοπή χρήσης μουσικής σε ΚΥΕ (ΠΑΠΑΣΤΕΡΓΙΟΥ ΙΩΑΝΝΗΣ).

5     Λήψη απόφασης για την διακοπή χρήσης μουσικής σε ΚΥΕ (ΚΑΡΑΙΣΚΟΥ ΑΦΟΙ Ο.Ε.).

Δ/ΝΣΗ ΥΠΗΡΕΣΙΑΣ ΔΟΜΗΣΗΣ

6     Λήψη απόφασης καθορισμού κριτηρίων για την χορήγηση παράτασης εργοταξιακής παροχής ρεύματος για κοινωνικούς λόγους – Συγκρότηση Επιτροπής.

7     Λήψη απόφασης για την προσκύρωση οικοπεδικής έκτασης εμβαδού 12,73 τ.μ. στην ιδιοκτησία Αθηνάς Ζαμπά που βρίσκεται στο σχέδιο πόλης της Αγριάς του Δήμου Βόλου.

8     Λήψη  απόφασης  για την  διόρθωση του δημοσίου  κτήματος  με  ΑΒΚ 584  στη  θέση  Νέες  Παγασές  του  Δήμου  Βόλου.

Επιτροπής Ποιότητας Ζωής

ΚΑΠΟΥΡΝΙΩΤΗΣ ΜΙΧΑΗΛ